Jedynie prawda jest ciekawa


"Solidarność" chce zaskarżyć ustawę emerytalną

02.04.2012

Szef "Solidarności", Piotr Duda stwierdził w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że od wydłużenia wieku emerytalnego nie zwiększą się wpływy do budżetu. Zapowiada też skierowanie ustawy o emeryturach do Trybunału Konstytucyjnego.

Piotr Duda powiedział, że Polacy chcą dłużej pracować, ale nie chcą być do tego zmuszani. Ponadto rząd powinien im stworzyć warunki do dłuższej pracy. Szef "Solidarności" podkreślił, że od samej liczby 67 nie przybędzie pieniędzy w budżecie. - Przybędzie ich, jeśli Polacy będą faktycznie dłużej aktywni zawodowo – powiedział Duda.

Dla szefa "Solidarności" odrzucenie przez Sejm wniosku o referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego nie jest porażką. Jego zdaniem związek pokazał Polakom, że ma w tej sprawie konkretne argumenty, nie mówi "nie bo nie", jak to próbują przedstawiać politycy PO.

"Solidarność” zrobi wszystko, łącznie z przesłaniem sprawy naszych emerytur do Trybunału Konstytucyjnego. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i że projekt trafi jeszcze raz pod obrady Komisji Trójstronnej - mówił w Polskim Radiu Piotr Duda.

TLa/polskieradio.pl

[fot.PAP/Grzegorz Jakubowski]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook