Jedynie prawda jest ciekawa


Solidarna Polska: nie było żadnych rozmów z PJN

17.11.2011

Solidarna Polska zaprzecza, by prowadziła rozmowy z politykami PJN, w tym z Michałem Kamińskim, na temat powstania nowej formacji. Zdaniem prasy - nowa partia powstanie w grudniu.

"Według nieoficjalnych informacji rozmowy na temat nowej formacji trwały od dłuższego czasu. Na jej temat rozmawiali m. in. Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro z Michałem Kamińskim w jego posiadłości" - napisano w "GPC".

Po tej informacji Klub Parlamentarny Solidarna Polska wydał następujące oświadczenie:

Oświadczam, że Klub Parlamentarny Solidarna Polska bądź jego przedstawiciele nigdy nie prowadzili żadnych rozmów z PJN-em na temat tworzenia wspólnej formacji politycznej.  Stwierdzenia o wspólnych  negocjacjach liderów Solidarnej Polski z Michałem Kamińskim i innymi politykami PJN – są nieprawdziwe.  Stanowczo i kategorycznie zaprzeczamy informacjom o takich kontaktach.

Jedynym celem Solidarnej Polski jest obrona niesłusznie skrzywdzonych współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości z Zbigniewem Ziobro na czele – wyrzuconych z szeregów partii. Tylko cofnięcie decyzji o wyrzuceniu tych polityków z PiS może uratować jedność prawicy w Polsce – na czym nam najbardziej zależy.

Z wyrazami szacunku,

Arkadiusz Mularczyk

Przewodniczący KP Solidarna Polska

Tymczasem w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie" znajdujemy informację, że ziobryści ogłoszą powstanie nowej formacji na przełomie listopada i grudnia.

Kilka dni później dojdzie do pierwszego starcia. Stawką będzie stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego, które miał dostać prof. Ryszard Legutko. Kurski będzie chciał zablokować jego kandydaturę i pokazać Jarosławowi Kaczyńskiemu, kto jest silniejszy.

Zdaniem "GPC", budowa nowej partii jest już zaawansowana. Jej założyciele czekają na zakończenie procedury odwoławczej, którą rozpoczęli po wyrzuceniu z PiS.

Jak
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook