Jedynie prawda jest ciekawa


Solidarna Polska: nie było żadnych rozmów z PJN

17.11.2011

Solidarna Polska zaprzecza, by prowadziła rozmowy z politykami PJN, w tym z Michałem Kamińskim, na temat powstania nowej formacji. Zdaniem prasy - nowa partia powstanie w grudniu.

"Według nieoficjalnych informacji rozmowy na temat nowej formacji trwały od dłuższego czasu. Na jej temat rozmawiali m. in. Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro z Michałem Kamińskim w jego posiadłości" - napisano w "GPC".

Po tej informacji Klub Parlamentarny Solidarna Polska wydał następujące oświadczenie:

Oświadczam, że Klub Parlamentarny Solidarna Polska bądź jego przedstawiciele nigdy nie prowadzili żadnych rozmów z PJN-em na temat tworzenia wspólnej formacji politycznej.  Stwierdzenia o wspólnych  negocjacjach liderów Solidarnej Polski z Michałem Kamińskim i innymi politykami PJN – są nieprawdziwe.  Stanowczo i kategorycznie zaprzeczamy informacjom o takich kontaktach.

Jedynym celem Solidarnej Polski jest obrona niesłusznie skrzywdzonych współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości z Zbigniewem Ziobro na czele – wyrzuconych z szeregów partii. Tylko cofnięcie decyzji o wyrzuceniu tych polityków z PiS może uratować jedność prawicy w Polsce – na czym nam najbardziej zależy.

Z wyrazami szacunku,

Arkadiusz Mularczyk

Przewodniczący KP Solidarna Polska

Tymczasem w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie" znajdujemy informację, że ziobryści ogłoszą powstanie nowej formacji na przełomie listopada i grudnia.

Kilka dni później dojdzie do pierwszego starcia. Stawką będzie stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego, które miał dostać prof. Ryszard Legutko. Kurski będzie chciał zablokować jego kandydaturę i pokazać Jarosławowi Kaczyńskiemu, kto jest silniejszy.

Zdaniem "GPC", budowa nowej partii jest już zaawansowana. Jej założyciele czekają na zakończenie procedury odwoławczej, którą rozpoczęli po wyrzuceniu z PiS.

Jak
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook