Jedynie prawda jest ciekawa


Sokołowska znów znokautuje Tuska?

07.07.2014

Maria Sokołowska, licealistka z Gorzowa, która swoim pytaniem o zdradę Polski sprowadziła niemałe kłopoty na Donalda Tuska, uważa, że Polacy powinni być pod Sejmem w dniu głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności.

„Głosowanie nad Wotum Nieufności dla rządu Pana Donalda Tuska w środę 9 lipca przejdzie do historii, jako dzień prawdy o kondycji moralnej Naszego społeczeństwa. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, aby w dniu tak ważnego głosowania Polacy zebrani przed Sejmem wyrazili swoją wolę natychmiastowego odwołania skompromitowanego Rządu Pana Donalda Tuska. Niech Posłowie wreszcie zobaczą, co o nieudolnym sprawowaniu władzy sądzą ich Rodacy” - pisze Sokołowska na swoim blogu.

Dodaje, że „licznie zgromadzeni obywatele są taką siłą, która może wpłynąć na wynik głosowania”. „Nie tak dawne protesty przeciw ACTA pokazały, że tchórzliwy ,,Rząd'' jest wrażliwy na opinię ,,ulicy''. Dzień głosowania nad Wotum Nieufności jest chyba najlepszym momentem, aby wyrazić swoje niezadowolenie z dotychczasowych rządów PO. Każdy dzień wegetacji tej władzy jest dla Nas wstydem i zagrożeniem dla bezpieczeństwa Państwa Polskiego” - tłumaczy autorka.

Dodaje, że „po świeżo ujawnionych kolejnych aferach nie będzie już raczej lepszej okazji do odwołania owych nieudaczników”. „Jedynym problemem jest to, żeby nam się chciało spędzić kilka godzin przed Sejmem dla umiłowanej Ojczyzny. Czy uwierzymy, że można osiągnąć zwycięstwo przez nasze osobiste uczestnictwo w pospolitym ruszeniu na Sejm z Różańcem w ręku i modlitwą na ustach? Aż się chce wołać: Polsko, obudź się! Narzekanie można przecież zamienić na świadectwo bycia tam, gdzie decyduje się Nasza przyszłość. Ci, którzy muszą zostać np. w domu, czy miejscu pracy niech modlą się o odwagę i mądrość Ducha Świętego dla głosujących posłów” - tłumaczy Sokołowska.

Pytana, czy sama zamierza być w Warszawie tego dnia, dodaje: „Bardzo bym chciała przyjechać w środę 9 lipca i wraz z innymi pod Sejmem domagać się odwołania tego skompromitowanego i nieudolnego rządu”.

Jak wielu Polaków ma takie samo pragnienie?

ez
[Fot. wSieci.pl]

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 4. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 5. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 6. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 7. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 8. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook