Jedynie prawda jest ciekawa


Sokołowska znów znokautuje Tuska?

07.07.2014

Maria Sokołowska, licealistka z Gorzowa, która swoim pytaniem o zdradę Polski sprowadziła niemałe kłopoty na Donalda Tuska, uważa, że Polacy powinni być pod Sejmem w dniu głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności.

„Głosowanie nad Wotum Nieufności dla rządu Pana Donalda Tuska w środę 9 lipca przejdzie do historii, jako dzień prawdy o kondycji moralnej Naszego społeczeństwa. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, aby w dniu tak ważnego głosowania Polacy zebrani przed Sejmem wyrazili swoją wolę natychmiastowego odwołania skompromitowanego Rządu Pana Donalda Tuska. Niech Posłowie wreszcie zobaczą, co o nieudolnym sprawowaniu władzy sądzą ich Rodacy” - pisze Sokołowska na swoim blogu.

Dodaje, że „licznie zgromadzeni obywatele są taką siłą, która może wpłynąć na wynik głosowania”. „Nie tak dawne protesty przeciw ACTA pokazały, że tchórzliwy ,,Rząd'' jest wrażliwy na opinię ,,ulicy''. Dzień głosowania nad Wotum Nieufności jest chyba najlepszym momentem, aby wyrazić swoje niezadowolenie z dotychczasowych rządów PO. Każdy dzień wegetacji tej władzy jest dla Nas wstydem i zagrożeniem dla bezpieczeństwa Państwa Polskiego” - tłumaczy autorka.

Dodaje, że „po świeżo ujawnionych kolejnych aferach nie będzie już raczej lepszej okazji do odwołania owych nieudaczników”. „Jedynym problemem jest to, żeby nam się chciało spędzić kilka godzin przed Sejmem dla umiłowanej Ojczyzny. Czy uwierzymy, że można osiągnąć zwycięstwo przez nasze osobiste uczestnictwo w pospolitym ruszeniu na Sejm z Różańcem w ręku i modlitwą na ustach? Aż się chce wołać: Polsko, obudź się! Narzekanie można przecież zamienić na świadectwo bycia tam, gdzie decyduje się Nasza przyszłość. Ci, którzy muszą zostać np. w domu, czy miejscu pracy niech modlą się o odwagę i mądrość Ducha Świętego dla głosujących posłów” - tłumaczy Sokołowska.

Pytana, czy sama zamierza być w Warszawie tego dnia, dodaje: „Bardzo bym chciała przyjechać w środę 9 lipca i wraz z innymi pod Sejmem domagać się odwołania tego skompromitowanego i nieudolnego rządu”.

Jak wielu Polaków ma takie samo pragnienie?

ez
[Fot. wSieci.pl]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 3. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 4. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 5. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 6. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook