Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sobotnia konwencja PiS

11.09.2015

PiS przedstawi liderów list. Przemówienia mają wygłosić Beata Szydło oraz Jarosław Kaczyński. Ma być „efektownie”.

Podczas sobotniej konwencji PiS politycy tej partii poinformują o projektach ustaw, które zamierzają przedstawiać w szczegółach w najbliższym czasie i zrealizować w wypadku objęcia rządów. Zostaną także ogłoszone "jedynki" i "dwójki" z list wyborczych.

Jak poinformował zastępca rzecznika PiS Krzysztof Łapiński głównymi punktami konwencji będą wystąpienia kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło i prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

"To początek nowego etapu kampanii. Cały czas będzie nakierowana na Beatę Szydło, ale rozpoczyna się też intensywna kampania w okręgach naszych kandydatów" - powiedział Łapiński.

Według polityków PiS w trakcie ich wystąpień mają być przedstawione przykłady ustaw, które będą prezentowane w następnych tygodniach kampanii. "To będą gotowe projekty przygotowane na pierwsze dni rządzenia" - konkretyzuje polityk z kierownictwa PiS.

PAP dowiedziała się, że podczas konwencji głos zabrać mają przedstawiciele różnych grup społecznych m.in. ludzi młodych, osób starszych, przedsiębiorców i rodzin.

Listy PiS są obecnie rejestrowane w okręgowych komisjach wyborczych. Część już została zarejestrowana i oficjalnie przedstawiona m.in. w Warszawie, okręgach podwarszawskim, płockim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim, rzeszowskim, pilskim.

W sobotę PiS przedstawi "jedynki" i "dwójki" z wszystkich okręgów.

Stołeczne i podwarszawskie listy PiS otwierają prezes Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Dwójką w stolicy jest wiceprezes Mariusz Kamiński, a w tzw. "obwarzanku" poseł Andrzej Smirnow.

Socjolog prof. Józefa Hrynkiewicz będzie liderem w okręgu rzeszowskim, drugie miejsce zajmie wicemarszałek województwa Wojciech Buczak. 33-letnia socjolog z Warszawy Anna Krupka będzie liderką listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym woj. świętokrzyskie (tu listę zamyka Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski). Posłanka Iwona Arent otwiera listę w okręgu olsztyńskim. Liderem na Podlasiu jest po raz kolejny prezes PiS w regionie Krzysztof Jurgiel.

Poseł Maks Kraczkowski i Krzysztof Łapiński otwierają listy PiS do Sejmu w okręgu pilskim. Posłanka Elżbieta Kruk będzie liderką w okręgu nr 6 - lubelskim. Posłowie PiS Wojciech Jasiński i Marek Opioła otwierać będą listę w okręgu płocko-ciechanowskim.

Konwencja odbędzie się tej samej warszawskiej hali, gdzie zimą odbyła się pierwsza konwencja Andrzeja Dudy.

"To nie jest przypadek. Główną część kampanii Andrzeja Dudy rozpoczęliśmy w tym miejscu, teraz przechodzimy do najważniejszej części kampanii parlamentarnej. Mamy nadzieję, że tak samo jak udało się w kampanii prezydenckiej, uda się w parlamentarnej. To dla nas miejsce symboliczne" - podkreślił rzecznik sztabu PiS Marcin Mastalerek.

"Konwencja ma być równie efektowna. Przewidujemy elementy, które w polskich konwencjach jeszcze się nie pojawiły. Nie mogę jednak mówić o szczegółach. To niespodzianka" - powiedział Łapiński.

Także w sobotę w Poznaniu ma się odbyć konwencja programowa Platformy Obywatelskiej.

TK,PAP
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Słowa kluczowe:

Polska

,

PiS

,

polityka antyrodzinna

Warto poczytać

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook