Jedynie prawda jest ciekawa


Sobotnia konwencja PiS

11.09.2015

PiS przedstawi liderów list. Przemówienia mają wygłosić Beata Szydło oraz Jarosław Kaczyński. Ma być „efektownie”.

Podczas sobotniej konwencji PiS politycy tej partii poinformują o projektach ustaw, które zamierzają przedstawiać w szczegółach w najbliższym czasie i zrealizować w wypadku objęcia rządów. Zostaną także ogłoszone "jedynki" i "dwójki" z list wyborczych.

Jak poinformował zastępca rzecznika PiS Krzysztof Łapiński głównymi punktami konwencji będą wystąpienia kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło i prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

"To początek nowego etapu kampanii. Cały czas będzie nakierowana na Beatę Szydło, ale rozpoczyna się też intensywna kampania w okręgach naszych kandydatów" - powiedział Łapiński.

Według polityków PiS w trakcie ich wystąpień mają być przedstawione przykłady ustaw, które będą prezentowane w następnych tygodniach kampanii. "To będą gotowe projekty przygotowane na pierwsze dni rządzenia" - konkretyzuje polityk z kierownictwa PiS.

PAP dowiedziała się, że podczas konwencji głos zabrać mają przedstawiciele różnych grup społecznych m.in. ludzi młodych, osób starszych, przedsiębiorców i rodzin.

Listy PiS są obecnie rejestrowane w okręgowych komisjach wyborczych. Część już została zarejestrowana i oficjalnie przedstawiona m.in. w Warszawie, okręgach podwarszawskim, płockim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim, rzeszowskim, pilskim.

W sobotę PiS przedstawi "jedynki" i "dwójki" z wszystkich okręgów.

Stołeczne i podwarszawskie listy PiS otwierają prezes Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Dwójką w stolicy jest wiceprezes Mariusz Kamiński, a w tzw. "obwarzanku" poseł Andrzej Smirnow.

Socjolog prof. Józefa Hrynkiewicz będzie liderem w okręgu rzeszowskim, drugie miejsce zajmie wicemarszałek województwa Wojciech Buczak. 33-letnia socjolog z Warszawy Anna Krupka będzie liderką listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym woj. świętokrzyskie (tu listę zamyka Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski). Posłanka Iwona Arent otwiera listę w okręgu olsztyńskim. Liderem na Podlasiu jest po raz kolejny prezes PiS w regionie Krzysztof Jurgiel.

Poseł Maks Kraczkowski i Krzysztof Łapiński otwierają listy PiS do Sejmu w okręgu pilskim. Posłanka Elżbieta Kruk będzie liderką w okręgu nr 6 - lubelskim. Posłowie PiS Wojciech Jasiński i Marek Opioła otwierać będą listę w okręgu płocko-ciechanowskim.

Konwencja odbędzie się tej samej warszawskiej hali, gdzie zimą odbyła się pierwsza konwencja Andrzeja Dudy.

"To nie jest przypadek. Główną część kampanii Andrzeja Dudy rozpoczęliśmy w tym miejscu, teraz przechodzimy do najważniejszej części kampanii parlamentarnej. Mamy nadzieję, że tak samo jak udało się w kampanii prezydenckiej, uda się w parlamentarnej. To dla nas miejsce symboliczne" - podkreślił rzecznik sztabu PiS Marcin Mastalerek.

"Konwencja ma być równie efektowna. Przewidujemy elementy, które w polskich konwencjach jeszcze się nie pojawiły. Nie mogę jednak mówić o szczegółach. To niespodzianka" - powiedział Łapiński.

Także w sobotę w Poznaniu ma się odbyć konwencja programowa Platformy Obywatelskiej.

TK,PAP
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook