Jedynie prawda jest ciekawa


Smutna i zmarnowana kadencja

16.09.2011

Kończąca się kadencja Sejmu była według PiS smutna i zmarnowana. Smutna z powodu katastrofy smoleńskiej, a zmarnowana dlatego, że można było zrobić więcej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że przez minione 4 lata doszło do degeneracji życia publicznego, co dało się zauważyć także w parlamencie. Jako przykład łamania prawa prezes PiS podał przeprowadzenie debaty nad orędziem prezydenta, którego według Konstytucji debacie się nie poddaje. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie było też bardzo wiele niedobrych ustaw, które w istocie likwidowały kontrolę nad władzą i wiele "sieczki legislacyjnej" o bardzo niskiej jakości.

"Jak najszybciej zapomnijmy o tej kadencji" - podsumował prezes PiS. Szef Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak podkreślił, że PiS złożył w tej kadencji aż 207 projektów ustaw. 80 spoczęło jednak na dobre w "zamrażarkach" u szefów komisji sejmowych. Zdarzało się , że PiS musiał poprzeć projekty koalicji rządowej, bo dobre pomysły zostały jak mówi Mariusz Błaszczak - przejęte. Tak było na przykład z projektem zwiększenia uprawnień nabywców mieszkań od deweloperów.

"Poparliśmy ten projekt, bo zawierał nasze rozwiązania" - powiedział Mariusz Błaszczak podkreślając, że projekt PiS nadal tkwi w podkomisji. Według Mariusza Błaszczaka obaj marszałkowie - Komorowski i Schetyna przekształcili Sejm w maszynkę do głosowania. Gdyby nie drastycznie upartyjnienie i upadek obyczajów, można było zrobić znacznie więcej - uważa poseł PiS. Jako przykład osób, które według PiS szczególnie przyczyniły się do upadku parlamentarnych obyczajów wymienia wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego i byłego wiceszefa Klubu PO Janusza Palikota.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS uważa, że ten Sejm nie uchwalił żadnej wiekopomnej ustawy bo rząd skupiał się głównie na propagandzie a nie na rozwiązywaniu problemów. "To czas straconej szansy" - uważa Mariusz Błaszczak.

W nowej kadencji PiS zamierza ponownie złożyć wszystkie projekty, których w tej kadencji nie udało się uchwalić.

Warto poczytać

 1. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 2. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 3. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 4. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 5. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Kandydat opozycji odniósł się do sporu Polski z Komisją Europejską.

 6. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 7. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook