Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka wyprowadzony z sądu

12.12.2012

Adam Słomka, lider KPN – Obóz Patriotyczny został wyprowadzony z sądu przez policję. Polityk oprotestował utajnienie rozprawy dotyczącej w procesie dotyczącym tuszowania sprawy zamordowania jego matki.

"Hańba", "Precz z Białorusią" - takie okrzyki – jak donosi portal TVN 24 -rozlegały się dziś w katowickim sądzie, gdzie miała się dziś odbyć rozprawa wytoczona przez lidera KPN - Obóz Patriotyczny Adama Słomkę pracownikom wymiaru sprawiedliwości. W efekcie interweniowała policja, a sąd przerwał posiedzenie.  Na rozprawie pojawił się lider KPN i grupa towarzyszących mu osób.

Jeszcze przed salą sądową Słomka mówił dziennikarzom, że próbuje od wielu lat doprowadzić do ścigania zbrodniarzy komunistycznych, którzy zabili jego matkę i sędziów oraz prokuratorów, którzy tuszowali sprawę.

Do zaognienia nastrojów doszło, gdy przewodnicząca składu sędziowskiego wyłączyła jawność procesu. Kiedy dziennikarze opuścili salę, zza zamkniętych drzwi rozległy się okrzyki "Hańba", "Precz z Białorusią", "Skandal", "Bezprawie". Na skutek protestu skład orzekający opuścił salę. Wezwano policję. Doszło do przepychanek. Ostatecznie funkcjonariusze wyprowadzili protestujących z sądu.

W reakcji na ten incydent Biuro Prasowe KPN-OP wydało oświadczenie, w którym sprawę uznano za "złamanie podstawowych standardów demokratycznych".

"Niezrozumiałe postępowanie katowickiego sądu daje kolejne podstawy do poważnego podjęcia kwestii wprowadzenia kontroli społecznej w postaci tzw. "ław przysięgłych". Brak realnego nadzoru nad wymiarem sprawiedliwości prowadzi do rozpasania tzw. niezawisłości sędziowskiej. Trzeba przypomnieć, że w wymiarze sprawiedliwości funkcjonują tysiące byłych funkcjonariuszy państwa komunistycznego. To powoduje, że metody funkcjonowania sądownictwa czasów PRL są stosowane obecnie" – czytamy w oświadczeniu.

Partia domaga się też natychmiastowego podjęcia postępowania dyscyplinarnego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajową Radę Sądownictwa w sprawie dzisiejszego posiedzenia katowickiego sądu.

Nie był to pierwszy incydent sądowy z udziałem Słomki.

Rok temu 12 stycznia, lider KPN - Obozu Patriotycznego zorganizowała protest tuż przed ogłoszeniem wyroku w procesie autorów stanu wojennego. Doszło do przepychanek z policją. Ostatecznie sąd skazał go na dwa tygodnie aresztu.

ansa/TVN24

[fot.youtube]

Warto poczytać

 1. prezduda23042018 23.04.2018

  Szef kancelarii premiera o decyzji prezydenta Dudy: "To jest wielkie zaniedbanie"

  "Jestem bardzo niezadowolony z braku ustawy degradacyjnej; bardzo liczyłem, że zostanie ona podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę."

 2. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

 3. dontusk23042018 23.04.2018

  Tusk: nie odpowiadałem politycznie za projekt wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu

  "Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu"

 4. Wiezienie1 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

  Mateusz P. osiągnął pokaźne korzyści majątkowe współpracując z wywiadem Rosji; pracował też na rzecz Chin - zarzuca mu prokuratura w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. Lider partii Zmiana jest w areszcie od maja 2016 r

 5. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 6. tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 7. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 8. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook