Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka wyprowadzony z sądu

12.12.2012

Adam Słomka, lider KPN – Obóz Patriotyczny został wyprowadzony z sądu przez policję. Polityk oprotestował utajnienie rozprawy dotyczącej w procesie dotyczącym tuszowania sprawy zamordowania jego matki.

"Hańba", "Precz z Białorusią" - takie okrzyki – jak donosi portal TVN 24 -rozlegały się dziś w katowickim sądzie, gdzie miała się dziś odbyć rozprawa wytoczona przez lidera KPN - Obóz Patriotyczny Adama Słomkę pracownikom wymiaru sprawiedliwości. W efekcie interweniowała policja, a sąd przerwał posiedzenie.  Na rozprawie pojawił się lider KPN i grupa towarzyszących mu osób.

Jeszcze przed salą sądową Słomka mówił dziennikarzom, że próbuje od wielu lat doprowadzić do ścigania zbrodniarzy komunistycznych, którzy zabili jego matkę i sędziów oraz prokuratorów, którzy tuszowali sprawę.

Do zaognienia nastrojów doszło, gdy przewodnicząca składu sędziowskiego wyłączyła jawność procesu. Kiedy dziennikarze opuścili salę, zza zamkniętych drzwi rozległy się okrzyki "Hańba", "Precz z Białorusią", "Skandal", "Bezprawie". Na skutek protestu skład orzekający opuścił salę. Wezwano policję. Doszło do przepychanek. Ostatecznie funkcjonariusze wyprowadzili protestujących z sądu.

W reakcji na ten incydent Biuro Prasowe KPN-OP wydało oświadczenie, w którym sprawę uznano za "złamanie podstawowych standardów demokratycznych".

"Niezrozumiałe postępowanie katowickiego sądu daje kolejne podstawy do poważnego podjęcia kwestii wprowadzenia kontroli społecznej w postaci tzw. "ław przysięgłych". Brak realnego nadzoru nad wymiarem sprawiedliwości prowadzi do rozpasania tzw. niezawisłości sędziowskiej. Trzeba przypomnieć, że w wymiarze sprawiedliwości funkcjonują tysiące byłych funkcjonariuszy państwa komunistycznego. To powoduje, że metody funkcjonowania sądownictwa czasów PRL są stosowane obecnie" – czytamy w oświadczeniu.

Partia domaga się też natychmiastowego podjęcia postępowania dyscyplinarnego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajową Radę Sądownictwa w sprawie dzisiejszego posiedzenia katowickiego sądu.

Nie był to pierwszy incydent sądowy z udziałem Słomki.

Rok temu 12 stycznia, lider KPN - Obozu Patriotycznego zorganizowała protest tuż przed ogłoszeniem wyroku w procesie autorów stanu wojennego. Doszło do przepychanek z policją. Ostatecznie sąd skazał go na dwa tygodnie aresztu.

ansa/TVN24

[fot.youtube]

Warto poczytać

 1. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 2. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 3. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 4. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

 5. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 6. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 7. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook