Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Słomka wyprowadzony z sądu

12.12.2012

Adam Słomka, lider KPN – Obóz Patriotyczny został wyprowadzony z sądu przez policję. Polityk oprotestował utajnienie rozprawy dotyczącej w procesie dotyczącym tuszowania sprawy zamordowania jego matki.

"Hańba", "Precz z Białorusią" - takie okrzyki – jak donosi portal TVN 24 -rozlegały się dziś w katowickim sądzie, gdzie miała się dziś odbyć rozprawa wytoczona przez lidera KPN - Obóz Patriotyczny Adama Słomkę pracownikom wymiaru sprawiedliwości. W efekcie interweniowała policja, a sąd przerwał posiedzenie.  Na rozprawie pojawił się lider KPN i grupa towarzyszących mu osób.

Jeszcze przed salą sądową Słomka mówił dziennikarzom, że próbuje od wielu lat doprowadzić do ścigania zbrodniarzy komunistycznych, którzy zabili jego matkę i sędziów oraz prokuratorów, którzy tuszowali sprawę.

Do zaognienia nastrojów doszło, gdy przewodnicząca składu sędziowskiego wyłączyła jawność procesu. Kiedy dziennikarze opuścili salę, zza zamkniętych drzwi rozległy się okrzyki "Hańba", "Precz z Białorusią", "Skandal", "Bezprawie". Na skutek protestu skład orzekający opuścił salę. Wezwano policję. Doszło do przepychanek. Ostatecznie funkcjonariusze wyprowadzili protestujących z sądu.

W reakcji na ten incydent Biuro Prasowe KPN-OP wydało oświadczenie, w którym sprawę uznano za "złamanie podstawowych standardów demokratycznych".

"Niezrozumiałe postępowanie katowickiego sądu daje kolejne podstawy do poważnego podjęcia kwestii wprowadzenia kontroli społecznej w postaci tzw. "ław przysięgłych". Brak realnego nadzoru nad wymiarem sprawiedliwości prowadzi do rozpasania tzw. niezawisłości sędziowskiej. Trzeba przypomnieć, że w wymiarze sprawiedliwości funkcjonują tysiące byłych funkcjonariuszy państwa komunistycznego. To powoduje, że metody funkcjonowania sądownictwa czasów PRL są stosowane obecnie" – czytamy w oświadczeniu.

Partia domaga się też natychmiastowego podjęcia postępowania dyscyplinarnego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajową Radę Sądownictwa w sprawie dzisiejszego posiedzenia katowickiego sądu.

Nie był to pierwszy incydent sądowy z udziałem Słomki.

Rok temu 12 stycznia, lider KPN - Obozu Patriotycznego zorganizowała protest tuż przed ogłoszeniem wyroku w procesie autorów stanu wojennego. Doszło do przepychanek z policją. Ostatecznie sąd skazał go na dwa tygodnie aresztu.

ansa/TVN24

[fot.youtube]

Warto poczytać

 1. AW4269 26.10.2016

  Macierewicz: Rosyjskie korwety na Bałtyku niepokoją

  „Przemieszczanie takich okrętów na Bałtyk zmienia układ sił”.

 2. tk 26.10.2016

  Projekt PiS-u ws. TK już w Sejmie

  Zgodnie z propozycją partii rządzącej, kadencja prezesa TK trwałaby 6 lat.

 3. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 4. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 5. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 6. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 7. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 8. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook