Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka wyprowadzony z sądu

12.12.2012

Adam Słomka, lider KPN – Obóz Patriotyczny został wyprowadzony z sądu przez policję. Polityk oprotestował utajnienie rozprawy dotyczącej w procesie dotyczącym tuszowania sprawy zamordowania jego matki.

"Hańba", "Precz z Białorusią" - takie okrzyki – jak donosi portal TVN 24 -rozlegały się dziś w katowickim sądzie, gdzie miała się dziś odbyć rozprawa wytoczona przez lidera KPN - Obóz Patriotyczny Adama Słomkę pracownikom wymiaru sprawiedliwości. W efekcie interweniowała policja, a sąd przerwał posiedzenie.  Na rozprawie pojawił się lider KPN i grupa towarzyszących mu osób.

Jeszcze przed salą sądową Słomka mówił dziennikarzom, że próbuje od wielu lat doprowadzić do ścigania zbrodniarzy komunistycznych, którzy zabili jego matkę i sędziów oraz prokuratorów, którzy tuszowali sprawę.

Do zaognienia nastrojów doszło, gdy przewodnicząca składu sędziowskiego wyłączyła jawność procesu. Kiedy dziennikarze opuścili salę, zza zamkniętych drzwi rozległy się okrzyki "Hańba", "Precz z Białorusią", "Skandal", "Bezprawie". Na skutek protestu skład orzekający opuścił salę. Wezwano policję. Doszło do przepychanek. Ostatecznie funkcjonariusze wyprowadzili protestujących z sądu.

W reakcji na ten incydent Biuro Prasowe KPN-OP wydało oświadczenie, w którym sprawę uznano za "złamanie podstawowych standardów demokratycznych".

"Niezrozumiałe postępowanie katowickiego sądu daje kolejne podstawy do poważnego podjęcia kwestii wprowadzenia kontroli społecznej w postaci tzw. "ław przysięgłych". Brak realnego nadzoru nad wymiarem sprawiedliwości prowadzi do rozpasania tzw. niezawisłości sędziowskiej. Trzeba przypomnieć, że w wymiarze sprawiedliwości funkcjonują tysiące byłych funkcjonariuszy państwa komunistycznego. To powoduje, że metody funkcjonowania sądownictwa czasów PRL są stosowane obecnie" – czytamy w oświadczeniu.

Partia domaga się też natychmiastowego podjęcia postępowania dyscyplinarnego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajową Radę Sądownictwa w sprawie dzisiejszego posiedzenia katowickiego sądu.

Nie był to pierwszy incydent sądowy z udziałem Słomki.

Rok temu 12 stycznia, lider KPN - Obozu Patriotycznego zorganizowała protest tuż przed ogłoszeniem wyroku w procesie autorów stanu wojennego. Doszło do przepychanek z policją. Ostatecznie sąd skazał go na dwa tygodnie aresztu.

ansa/TVN24

[fot.youtube]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 7. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 8. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook