Jedynie prawda jest ciekawa


Sławomir Nowak ustawia zarząd PKP

08.03.2012

Trwa właśnie konkurs na nowy zarząd najważniejszej kolejowej spółki – PKP SA. Portal nakolei.pl ujawnia, jak minister transportu dba o dobór kadr. W styczniowym piśmie do rady nadzorczej wyraźnie wskazuje, kto – jednoosobowo – podejmie kluczowe decyzje.

PKP SA to spółka kluczowa z punktu widzenia realizacji koncepcji modernizacji i rozwoju PKP. Sprawy koeli lokuję w centrum mojego zainteresowania jako Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej” – pisze Nowak do przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Zapewnia, że procedura wyłaniania nowego zarządu będzie oparta o „nowe, wyższe standardy merytoryczne i korporacyjne”.

Mają temu służyć specjalni doradcy, którzy ocenią kwalifikacje wskazanych kandydatów.

Kto wskaże kandydatów? Sławomir Nowak.

A kto wybierze doradców? Rada nadzorcza, a tak naprawdę – jednosobowo – jej przewodniczący.  Profesjonalni doradcy będą oczywiście odpowiednio wynagrodzeni.

Zaś ostateczna decyzja należeć będzie do ministra.

Nowy zarząd może zostać powołany nawet w ciągu kilku tygodni.

ruk, nakolei.pl

[fot. PAP / Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook