Jedynie prawda jest ciekawa


Sławomir Nowak chciał zadrwić z komisji śledczej? Internauci byli bezlitośni!

09.05.2017

Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, ma za dwa tygodnie stawić się przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do przesłuchania byłego szefa transportu, bo – jak przyznała dziś Małgorzata Wassermann – były poseł PO nie odbiera telefonu i nie odpisuje na wiadomości. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wypowiedź przewodniczącej komisji Nowak skomentował na Twitterze, w charakterystyczny dla siebie sposób.

Niecodzienna wymiana zdań rozpoczęła się podczas obrad komisji śledczej, kiedy Małgorzata Wassermann wystąpiła z prośbą do posła Krzysztofa Brejzy, aby ten pomógł skontaktować się z byłym partyjnym kolegą, który – zdaniem posłanki PiS – może celowo utrudniać prace komisji.  

Próbujemy nawiązać kontakt z panem ministrem, bo pracuje poza granicami kraju. Nie odbiera telefonów, nie odpowiada na sms – mówiła Małgorzata Wassermann. – Czy posiada pan aktualny telefon do ministra Nowaka? Nie chcielibyśmy zmarnować terminu posiedzenia komisji. Pracuje tu 30 - 40 osób z obsługi, a my chcemy iść na rękę każdemu świadkowi – zwróciła się do posła Brejzy.

Były szef transportu bardzo szybko odpisał Małgorzacie Wassermann na Facebooku: –  Pani  Małgosiu, Pani napisze smska, to oddzwonię. Ściskam mocno. (pisownia oryginalna  – red.)Internautom nie spodobała się odpowiedź byłego posła Platformy Obywatelskiej. – Mam nadzieję, że to fejkowe konto, bo trudno uwierzyć, żeby taki typ mógł być ministrem rządu RP. Nawet w czasach platformy – pisał @KominiarzEU. – OMG! Boże, co za ludzie rządzili Polską! co za żenada! – skomentowała @JfMylene. Prokurator napisze, spokojna głowa, panie Nowak. I to nie smska – dodała Internautka używająca pseudonimu @libretto24.

Jeśli Sławomir Nowak faktycznie nie stawi się przed komisją śledczą, to mogą mu grozić kary finansowe. W przeszłości stosowano już podobny mechanizm, komisja jednogłośnie zdecydowała o wystąpieniu do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o ukaranie prokurator Barbary Kijanko grzywną 10 000 zł za nieusprawiedliwione niestawienie się przed komisją śledczą. 

Warto poczytać

 1. petru09042018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 2. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 3. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 4. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 5. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 6. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 7. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 8. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook