Jedynie prawda jest ciekawa


Sławomir Nowak chciał zadrwić z komisji śledczej? Internauci byli bezlitośni!

09.05.2017

Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, ma za dwa tygodnie stawić się przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do przesłuchania byłego szefa transportu, bo – jak przyznała dziś Małgorzata Wassermann – były poseł PO nie odbiera telefonu i nie odpisuje na wiadomości. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wypowiedź przewodniczącej komisji Nowak skomentował na Twitterze, w charakterystyczny dla siebie sposób.

Niecodzienna wymiana zdań rozpoczęła się podczas obrad komisji śledczej, kiedy Małgorzata Wassermann wystąpiła z prośbą do posła Krzysztofa Brejzy, aby ten pomógł skontaktować się z byłym partyjnym kolegą, który – zdaniem posłanki PiS – może celowo utrudniać prace komisji.  

Próbujemy nawiązać kontakt z panem ministrem, bo pracuje poza granicami kraju. Nie odbiera telefonów, nie odpowiada na sms – mówiła Małgorzata Wassermann. – Czy posiada pan aktualny telefon do ministra Nowaka? Nie chcielibyśmy zmarnować terminu posiedzenia komisji. Pracuje tu 30 - 40 osób z obsługi, a my chcemy iść na rękę każdemu świadkowi – zwróciła się do posła Brejzy.

Były szef transportu bardzo szybko odpisał Małgorzacie Wassermann na Facebooku: –  Pani  Małgosiu, Pani napisze smska, to oddzwonię. Ściskam mocno. (pisownia oryginalna  – red.)Internautom nie spodobała się odpowiedź byłego posła Platformy Obywatelskiej. – Mam nadzieję, że to fejkowe konto, bo trudno uwierzyć, żeby taki typ mógł być ministrem rządu RP. Nawet w czasach platformy – pisał @KominiarzEU. – OMG! Boże, co za ludzie rządzili Polską! co za żenada! – skomentowała @JfMylene. Prokurator napisze, spokojna głowa, panie Nowak. I to nie smska – dodała Internautka używająca pseudonimu @libretto24.

Jeśli Sławomir Nowak faktycznie nie stawi się przed komisją śledczą, to mogą mu grozić kary finansowe. W przeszłości stosowano już podobny mechanizm, komisja jednogłośnie zdecydowała o wystąpieniu do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o ukaranie prokurator Barbary Kijanko grzywną 10 000 zł za nieusprawiedliwione niestawienie się przed komisją śledczą. 

Warto poczytać

 1. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 2. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 3. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

 8. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook