Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Śląsk: Woda w rzekach powoli opada

14.06.2013

Już tylko dwa stany alarmowe i jedenaście ostrzegawczych odnotowano na rzekach woj. śląskiego. Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, woda powoli opada.

Stany alarmowe przekroczone są na Brynicy w Brynicy i Liswarcie w miejscowości Kule, ostrzegawcze m.in. na Odrze, Przemszy, Wiśle, Warcie, Pszczynce.

Alarmy przeciwpowodziowe obowiązują m.in. w gminach Mstów, Krzepice, Koziegłowy, Lipie, stany pogotowia m.in. w Częstochowie, Toszku, Pyskowicach, Krupskim Młynie.

"W Częstochowie utrzymywany jest jeszcze stan pogotowia przeciwpowodziowego, mimo że sytuacja w rzekach jest ustabilizowana. Warta i Stradomka oraz ich dopływy płyną w korytach, Kucelinka (kanał Warty) jeszcze miejscami rozlana jest na międzywalu, ale także z tendencją cofania się do koryta" - poinformował w piątek rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.

Dodał, że od godz. 20 w czwartek zaczął także opadać poziom wody na zbiorniku w Poraju. "Obecnie woda jest jeszcze ok. 20 cm powyżej stanu alarmowego, ale zwiększony wypływ wody ze zbiornika – ok. 18,5 m sześc. na sek. - nie grozi obecnie miastu ani miejscowościom pomiędzy Porajem a Częstochową" - podał Tutaj.

PAP, lz  

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 2. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 3. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 4. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 5. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 6. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 7. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 8. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook