Jedynie prawda jest ciekawa


Skruszony Protasiewicz rezygnuje z kandydowania do PE

08.03.2014

"Wstyd mi. Nawet bardzo" - Jacek Protasiewicz zmienia strategię i z hardego polityka staje się skruszonym szeregowym. Jednak przewodniczącym PO na Dolnym Śląsku zamierza pozostać.

Jacek Protasiewicz zmienia strategię? Najwyraźniej premier pogroził palcem europosłowi, który dotychczas raczej wyrażał dumę ze swojego postępowania na lotnisku we Frankfurcie.

Jednak tym razem, z wywiadu, którego Protasiewicz udzielił tygodnikowi "Wprost" płynie raczej postawa skruszonego szeregowego niż hardego europosła:
"Wprost: Ochłonął pan? 
Jacek Protasiewicz: Już tak. 
Wprost: Wstyd? 
Jacek Protasiewicz: Nawet bardzo. 
Wprost: A wstyd za co dokładnie?  
Jacek Protasiewicz: Że dałem się sprowokować i wciągnąć w pyskówkę."

Jednak słowa Jacka Protasiewicza nie wskazują, jakoby polityk był na tyle skruszony, aby przeprosić np. za wykrzykiwanie "Heil Hitler" wobec niemieckiego celnika. Poza tym baron dolnośląskiej Platformy - tak jak do tej pory - znajduje na usprawiedliwienie swojego zachowania mnóstwo argumentów: "Polska dusza, zwłaszcza ta kresowa. W „Panu Tadeuszu” nawet stateczny Sędzia w pewnym momencie widzi siebie „z synowcem na czele”. (...) Sędzia, a co dopiero jakieś hreczkosieje, do których mi genetycznie bliżej niż do Sędziego."

Protasiewicz też w końcu zrozumiał - zapewne "delikatnie" uświadomił mu to Donald Tusk, że konferencja będąca następstwem wydarzeń tylko pogorszyła sprawę. Jak tłumaczy europoseł chciał po prostu ułatwić życie sobie i dziennikarzom, gdyż każde media chciały uzyskać komentarz do sytuacji. "Nic nie usprawiedliwia braku profesjonalizmu polskiego działu prasowego w Parlamencie Europejskim, który fatalnie ją przygotował od strony technicznej i nawet nie poinformował mnie, że będzie transmisja na żywo. Jednak ich brak profesjonalizmu nie usprawiedliwia mnie. / Wprost: Co pan o sobie pomyślał? Mistrz obciachu?  / Jacek Protasiewicz: Obciachu to nie! Ale na pewno zamiast poważnie, wyszło komicznie, a to nie przystoi wiceprzewodniczącemu Parlamentu Europejskiego."

Jacek Protasiewicz najwyraźniej jest wciąż bardzo pewien swej pozycji w Platformie, bo nie zamierza ustępować ze stanowiska przewodniczącego regionu dolnośląskiego PO. Natomiast zamierza zrezygnować z kandydowania do europarlamentu. "Po pierwsze: nadszarpnąłem zaufanie części wyborców. Nie wiem, jak bardzo i nie wiem, jak dużej części, ale wiem, że tak jest i z tym faktem nie dyskutuje. Po drugie: nie chce utrudniać kampanii koleżankom i kolegom z PO, bo są naprawdę najlepszą polską ekipą w Brukseli i Strasburgu! Możemy być z nich dumni. A po trzecie: nie chce się kryć za immunitetem I jak trzeba gotów jestem stanąć przed niemieckim sądem, by bronić swojej wersji "- tłumaczy polityk.

A co na to wszystko premier? Powiedział, "Że się po mnie tego nie spodziewał" - cytuje Protasiewicz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc, wprost.pl

[fot. protasiewicz.pl]

Warto poczytać

 1. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

 2. Kolakowska20032018 20.03.2018

  Nawoływała by "to coś złapać i ogolić na łyso". Jest wyrok

  Zapadł wyrok w głośnej sprawie radnej Anny Kołakowskiej, pozwanej za słowa "trzeba to coś złapać i ogolić na łyso"

 3. Komisjaweryfikacyjna20032018 20.03.2018

  PILNE: Jest decyzja komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy Hożej!

  Komisja uchyliła decyzję Prezydenta Warszawy z dnia 3 stycznia 2008 roku oraz odmówiła ustanowienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej na ulicy Hożej 23/25

 4. LisAndruszkiewicz 20.03.2018

  Według Lisa polską politykę zagraniczną prowadzi smarkateria. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza!

  - Przyszłość nie należy do totalnych, lecz do nas - młodego patriotycznego pokolenia! - odpowiedział Adam Andruszkiewicz na agresywny felieton Tomasza Lisa w najnowszym "Newsweeku"

 5. Banderasobieplonie20032018 20.03.2018

  Narodowcy spalili wizerunki Bandery. Jest reakcja Ukrainy

  Ambasada Ukrainy w Polsce potępia manifestację zorganizowaną przez niektóre polskie organizacje nacjonalistyczne pod Ambasadą tego kraju w Warszawie - poinformowała w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej Ambasada

 6. Nordstreamwiki 20.03.2018

  "Pozostaliśmy przy swoim". Polska twardo przeciw Nord Stream 2

  Kropla drąży skałę - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o kwestię gazociągu Nord Stream2 i poniedziałkową rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. "Rozmawialiśmy o Nord Stream 2, pozostaliśmy przy swoim" - dodał

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook