Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skruszony Protasiewicz rezygnuje z kandydowania do PE

08.03.2014

"Wstyd mi. Nawet bardzo" - Jacek Protasiewicz zmienia strategię i z hardego polityka staje się skruszonym szeregowym. Jednak przewodniczącym PO na Dolnym Śląsku zamierza pozostać.

Jacek Protasiewicz zmienia strategię? Najwyraźniej premier pogroził palcem europosłowi, który dotychczas raczej wyrażał dumę ze swojego postępowania na lotnisku we Frankfurcie.

Jednak tym razem, z wywiadu, którego Protasiewicz udzielił tygodnikowi "Wprost" płynie raczej postawa skruszonego szeregowego niż hardego europosła:
"Wprost: Ochłonął pan? 
Jacek Protasiewicz: Już tak. 
Wprost: Wstyd? 
Jacek Protasiewicz: Nawet bardzo. 
Wprost: A wstyd za co dokładnie?  
Jacek Protasiewicz: Że dałem się sprowokować i wciągnąć w pyskówkę."

Jednak słowa Jacka Protasiewicza nie wskazują, jakoby polityk był na tyle skruszony, aby przeprosić np. za wykrzykiwanie "Heil Hitler" wobec niemieckiego celnika. Poza tym baron dolnośląskiej Platformy - tak jak do tej pory - znajduje na usprawiedliwienie swojego zachowania mnóstwo argumentów: "Polska dusza, zwłaszcza ta kresowa. W „Panu Tadeuszu” nawet stateczny Sędzia w pewnym momencie widzi siebie „z synowcem na czele”. (...) Sędzia, a co dopiero jakieś hreczkosieje, do których mi genetycznie bliżej niż do Sędziego."

Protasiewicz też w końcu zrozumiał - zapewne "delikatnie" uświadomił mu to Donald Tusk, że konferencja będąca następstwem wydarzeń tylko pogorszyła sprawę. Jak tłumaczy europoseł chciał po prostu ułatwić życie sobie i dziennikarzom, gdyż każde media chciały uzyskać komentarz do sytuacji. "Nic nie usprawiedliwia braku profesjonalizmu polskiego działu prasowego w Parlamencie Europejskim, który fatalnie ją przygotował od strony technicznej i nawet nie poinformował mnie, że będzie transmisja na żywo. Jednak ich brak profesjonalizmu nie usprawiedliwia mnie. / Wprost: Co pan o sobie pomyślał? Mistrz obciachu?  / Jacek Protasiewicz: Obciachu to nie! Ale na pewno zamiast poważnie, wyszło komicznie, a to nie przystoi wiceprzewodniczącemu Parlamentu Europejskiego."

Jacek Protasiewicz najwyraźniej jest wciąż bardzo pewien swej pozycji w Platformie, bo nie zamierza ustępować ze stanowiska przewodniczącego regionu dolnośląskiego PO. Natomiast zamierza zrezygnować z kandydowania do europarlamentu. "Po pierwsze: nadszarpnąłem zaufanie części wyborców. Nie wiem, jak bardzo i nie wiem, jak dużej części, ale wiem, że tak jest i z tym faktem nie dyskutuje. Po drugie: nie chce utrudniać kampanii koleżankom i kolegom z PO, bo są naprawdę najlepszą polską ekipą w Brukseli i Strasburgu! Możemy być z nich dumni. A po trzecie: nie chce się kryć za immunitetem I jak trzeba gotów jestem stanąć przed niemieckim sądem, by bronić swojej wersji "- tłumaczy polityk.

A co na to wszystko premier? Powiedział, "Że się po mnie tego nie spodziewał" - cytuje Protasiewicz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc, wprost.pl

[fot. protasiewicz.pl]

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook