Jedynie prawda jest ciekawa


Skompromitowana gwiazda TVN kontratakuje

14.03.2015

Durczok miał molestować i zastraszać podwładne, dziś sam atakuje. Żąda milionów...

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko tygodnikowi "Wprost". Przesłany został przez Kamila Durczoka, który przechodzi do kontrataku. Choć wokół „gwiazdy” TVNu pojawiło się wiele podejrzeń i kompromitujących wiadomości, dziennikarz nie zamierza stać z założonymi rękami. Żąda 2 milionów zadośćuczynienia.

„Pozew dotyczy pierwszego tekstu, który naruszał dobra osobiste mojego klienta. Domagamy się przeprosin i 2 milionów złotych zadośćuczynienia” - mówi „SE” mecenas Jacek Dubois, prawnik Kamila Durczoka. To jednak nie koniec, „za kilka dni” do sądu mają rówież trafić kolejne pozwy.

Jak wyjaśnia „SE” pozew dotyczy tekstu, w którym "Wprost" przedstawił historię znanej dziennikarki molestowanej przez swojego szefa - "popularną twarz telewizyjną". Co ciekawe, w tekście nie padło nazwisko Kamila Durczoka. Dlaczego zatem Durczok pozywa tygodnik za ten tekst? „W jednym z kolejnych artykułów "Wprost" zacytował tekst pierwszego materiału, informując, że chodziło o Kamila Durczoka. Twierdzimy, że zdarzenie z opisywaną dziennikarką zostało wymyślone, że jest nieprawdziwe. W zasadzie wszystko, co zostało podane w tym materiale, zbudowało kolejne, nieprawdziwe zarzuty” - twierdzi Jacek Dubois.

Co ciekawe, reakcje samej stacji TVN oraz prokuratury wskazują, że w opisywanych przez tygodnik przypadkach może być sporo prawdy. W wyniku prac specjalnej komisji TVN, która badała doniesienia o molestowaniu, zarząd telewizji rozwiązał umowę z Kamilem Durczokiem, zaś prokuratura bada, czy w TVN dochodziło do przestępstw. Dziennikarze „Wprost” od początku z kolei wskazują, że ich artykuły oparte były o mocne dowody. Zobaczymy, co powie o nich sąd.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 2. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 3. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 4. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 5. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 6. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 7. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 8. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook