Jedynie prawda jest ciekawa


Skompromitowana gwiazda TVN kontratakuje

14.03.2015

Durczok miał molestować i zastraszać podwładne, dziś sam atakuje. Żąda milionów...

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko tygodnikowi "Wprost". Przesłany został przez Kamila Durczoka, który przechodzi do kontrataku. Choć wokół „gwiazdy” TVNu pojawiło się wiele podejrzeń i kompromitujących wiadomości, dziennikarz nie zamierza stać z założonymi rękami. Żąda 2 milionów zadośćuczynienia.

„Pozew dotyczy pierwszego tekstu, który naruszał dobra osobiste mojego klienta. Domagamy się przeprosin i 2 milionów złotych zadośćuczynienia” - mówi „SE” mecenas Jacek Dubois, prawnik Kamila Durczoka. To jednak nie koniec, „za kilka dni” do sądu mają rówież trafić kolejne pozwy.

Jak wyjaśnia „SE” pozew dotyczy tekstu, w którym "Wprost" przedstawił historię znanej dziennikarki molestowanej przez swojego szefa - "popularną twarz telewizyjną". Co ciekawe, w tekście nie padło nazwisko Kamila Durczoka. Dlaczego zatem Durczok pozywa tygodnik za ten tekst? „W jednym z kolejnych artykułów "Wprost" zacytował tekst pierwszego materiału, informując, że chodziło o Kamila Durczoka. Twierdzimy, że zdarzenie z opisywaną dziennikarką zostało wymyślone, że jest nieprawdziwe. W zasadzie wszystko, co zostało podane w tym materiale, zbudowało kolejne, nieprawdziwe zarzuty” - twierdzi Jacek Dubois.

Co ciekawe, reakcje samej stacji TVN oraz prokuratury wskazują, że w opisywanych przez tygodnik przypadkach może być sporo prawdy. W wyniku prac specjalnej komisji TVN, która badała doniesienia o molestowaniu, zarząd telewizji rozwiązał umowę z Kamilem Durczokiem, zaś prokuratura bada, czy w TVN dochodziło do przestępstw. Dziennikarze „Wprost” od początku z kolei wskazują, że ich artykuły oparte były o mocne dowody. Zobaczymy, co powie o nich sąd.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 5. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 6. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 7. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook