Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skompromitowana gwiazda TVN kontratakuje

14.03.2015

Durczok miał molestować i zastraszać podwładne, dziś sam atakuje. Żąda milionów...

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko tygodnikowi "Wprost". Przesłany został przez Kamila Durczoka, który przechodzi do kontrataku. Choć wokół „gwiazdy” TVNu pojawiło się wiele podejrzeń i kompromitujących wiadomości, dziennikarz nie zamierza stać z założonymi rękami. Żąda 2 milionów zadośćuczynienia.

„Pozew dotyczy pierwszego tekstu, który naruszał dobra osobiste mojego klienta. Domagamy się przeprosin i 2 milionów złotych zadośćuczynienia” - mówi „SE” mecenas Jacek Dubois, prawnik Kamila Durczoka. To jednak nie koniec, „za kilka dni” do sądu mają rówież trafić kolejne pozwy.

Jak wyjaśnia „SE” pozew dotyczy tekstu, w którym "Wprost" przedstawił historię znanej dziennikarki molestowanej przez swojego szefa - "popularną twarz telewizyjną". Co ciekawe, w tekście nie padło nazwisko Kamila Durczoka. Dlaczego zatem Durczok pozywa tygodnik za ten tekst? „W jednym z kolejnych artykułów "Wprost" zacytował tekst pierwszego materiału, informując, że chodziło o Kamila Durczoka. Twierdzimy, że zdarzenie z opisywaną dziennikarką zostało wymyślone, że jest nieprawdziwe. W zasadzie wszystko, co zostało podane w tym materiale, zbudowało kolejne, nieprawdziwe zarzuty” - twierdzi Jacek Dubois.

Co ciekawe, reakcje samej stacji TVN oraz prokuratury wskazują, że w opisywanych przez tygodnik przypadkach może być sporo prawdy. W wyniku prac specjalnej komisji TVN, która badała doniesienia o molestowaniu, zarząd telewizji rozwiązał umowę z Kamilem Durczokiem, zaś prokuratura bada, czy w TVN dochodziło do przestępstw. Dziennikarze „Wprost” od początku z kolei wskazują, że ich artykuły oparte były o mocne dowody. Zobaczymy, co powie o nich sąd.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. mid-17118076 18.01.2017

  Atak na biuro poselskie PiS w Szczecinie

  "Polityka nienawiści i agresji zbiera owoce. Ktoś nakręca tę sprężynę. Niektórzy nie wytrzymują takiej propagandy”.

 2. mid-17118013 18.01.2017

  Premier po przeglądzie pierwszego z resortów

  "Rozmawialiśmy o sprawach, które dla Polaków są najważniejsze - o sprawach bezpieczeństwa, które dla naszego rządu będzie priorytetem".

 3. wsiecitajemnicepawlarabieja2994 18.01.2017

  Nowoczesna tłumaczy się z apelu o interwencję

  Wniosek, który powstał 16 grudnia w Sejmie to był apel do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o uspokojenie sytuacji, a nie apel do instytucji europejskich o interwencję - podkreślił w środę w rozmowie z PAP rzecznik Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 4. CyWyVbWgAMLCrd-1 18.01.2017

  CBA w mazowieckim sanepidzie

  Dyrekcja mazowieckiego sanepidu zawarła ze sobą i z kilkudziesięcioma pracownikami umowy zlecenia na prawie 3,5 mln zł.

 5. twarze 18.01.2017

  Twarze zadymiarzy sprzed Sejmu

  Policja publikuje wizerunki uczestników awantur przed Sejmem.

 6. mid-17117016 18.01.2017

  Duda: Budżet uchwalony prawidłowo

  Prezydent Andrzej Duda o podpisaniu ustawy budżetowej.

 7. mid-17117278 17.01.2017

  Rozłam w KOD stał się faktem

  "Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia KOD Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu".

 8. MAT0971 17.01.2017

  Skandaliczny apel opozycji! Domagano się "interwencji z zewnątrz"

  "16 grudnia, gdy zaczynała się „okupacja Sejmu”, posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowany „wspólny apel opozycji”, w którym wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook