Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczny pomysł niemieckiej korporacji - reklamują się przy pomniku Powstańców

01.06.2017

Nie mamy słów dla nowego pomysłu marketingowców Audi – niemieckiego giganta motoryzacyjnego. Specjaliści z polskiego oddziału firmy postanowili reklamować jeden ze swoich luksusowych samochodów przed… pomnikiem Powstańców Warszawskich. Zdjęcie zostało opublikowane na oficjalnym facebookowym profilu Audi Polska.

Nie mamy słów dla nowego pomysłu marketingowców Audi – niemieckiego giganta motoryzacyjnego. Specjaliści z polskiego oddziału firmy postanowili reklamować jeden ze swoich luksusowych samochodów przed… pomnikiem Powstańców Warszawskich. Zdjęcie zostało opublikowane na oficjalnym facebookowym profilu Audi Polska.

Już samo wykorzystanie monumentu do celów reklamowych budzi niesmak, a zrobienie tego przez niemiecką firmę jest zwyczajnie obrzydliwe.  Świadczy o kompletnym braku szacunku dla ofiar II wojny światowej, które zginęły w walce z Niemcami.

Dramatyzmu sprawie dodaje fakt, że podczas wojny samochodami Audi jeździł między innymi Adolf Hitler, a jak donosi izraelski portal timesofisrael.com firma miała wykorzystywać więźniów obozów koncentracyjnych do niewolniczej pracy.

Nie dziwi zatem fakt, że pod postem natychmiast pojawiły się dziesiątki negatywnych komentarzy. Po interwencjach zbulwersowanych użytkowników Facebooka, Audi zdecydowało się usunąć zdjęcie. 

Aktualizacja

Firma Audi przeprosiła za reklamę swojego samochodu na tle pomnika Powstania Warszawskiego. Wykorzystanie tego zdjęcia było oczywistym błędem; jest nam przykro, że zraniliśmy uczucia wielu osób - napisano na profilu tej marki na Facebooku. Pragniemy przeprosić wszystkich za zamieszczenie zdjęcia modelu Audi na tle Pomnika Powstania Warszawskiego - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.


Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 3. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 4. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 5. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 6. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 7. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook