Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczne słowa rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej. Jest reakcja narodowców

13.11.2017
MarszNiepodleglosci13112017
Skandaliczne słowa rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej. Jest reakcja narodowców

Narodowcy zareagowali na słowa Mateusza Pławskiego, który przyznał, że "osoba czarnoskóra nie jest Polakiem". Został już zgłoszony wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej przyznał, że czynnik rasowy i etniczny„jest bardzo ważny, mimo że rasistami nie jesteśmy”. - W haśle "Biała Europa" nie ma naszym zdaniem nic złego – powiedział.

- My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem –
powiedział Pławski. Te słowa wywołały prawdziwą burzę.
Jak się okazało, nie było to odosobnione stanowisko. Podobny pogląd Młodzież Wszechpolska forsowała na swoim profilu na Twitterze.
Słowa Pławskiego spotkały się ze stanowczą reakcją osób związanych ze środowiskiem narodowym. W niedzielę wieczorem prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz złożył wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu organizacji.Do sytuacji odniósł się też bezpośredni zainteresowany, który ogłosił, że oddaje się do dyspozycji władz Młodzieży Wszechpolskiej.


kh
Fot: PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. Nowoczesnawiki 25.02.2018

  Nowoczesna się sypie? Kolejny polityk opuszcza partię

  Adam Kądziela zrezygnował z członkostwa w Nowoczesnej i funkcji przewodniczącego Forum Młodych Nowoczesnych. Jak poinformował w niedzielę PAP, na razie nie chce angażować się politycznie, lecz będzie odpowiadał za zarządzenie biurem poselskim byłego szefa partii Ryszarda Petru

 2. k2norty25022018 25.02.2018

  "Nie mamy żadnego kontaktu z Denisem Urubką. Odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu"

  Dramatyczne wypowiedzi z wyprawy na K2. Jak poinformował kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 Krzysztof Wielicki.

 3. 1270oppos 24.02.2018

  Beata Mazurek: gdyby nie PiS i J. Kaczyński, opozycja by nie istniała

  Gdyby nie PiS i Jarosław Kaczyński opozycja - szczególnie PO - by nie istniała - oceniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, po posiedzeniu Rady Krajowej Platformy. Jak podkreśliła, Polacy są dumnym narodem, a "czas klepania Polski po plecach" się skończył.

 4. nil23022018 24.02.2018

  Premier w 65. rocznicę śmierci "Nila": całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

  Premier Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" podkreślił, że był to człowiek, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. "Cześć Jego Pamięci" - napisał premier na Twitterze.

 5. 1270konwencja 24.02.2018

  "PO proponuje Polakom dojrzały patriotyzm"

  Podstawowe wartości nowoczesnego konserwatyzmu: poszanowanie dla prawa, instytucji państwowych, tradycji są dziś obecne w PO, a nie w PiS - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

 6. 1270wodzjarek 24.02.2018

  Rekordowe poparcie dla PiS. Totalna opozycja daleko z tyłu

  Ponad połowa respondentów deklaruje chęć oddania swego głosu w wyborach do Sejmu na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator badającego preferencje partyjne Polaków. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z 22,9 procentowym poparciem

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook