Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczne słowa rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej. Jest reakcja narodowców

13.11.2017
MarszNiepodleglosci13112017
Skandaliczne słowa rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej. Jest reakcja narodowców

Narodowcy zareagowali na słowa Mateusza Pławskiego, który przyznał, że "osoba czarnoskóra nie jest Polakiem". Został już zgłoszony wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej przyznał, że czynnik rasowy i etniczny„jest bardzo ważny, mimo że rasistami nie jesteśmy”. - W haśle "Biała Europa" nie ma naszym zdaniem nic złego – powiedział.

- My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem –
powiedział Pławski. Te słowa wywołały prawdziwą burzę.
Jak się okazało, nie było to odosobnione stanowisko. Podobny pogląd Młodzież Wszechpolska forsowała na swoim profilu na Twitterze.
Słowa Pławskiego spotkały się ze stanowczą reakcją osób związanych ze środowiskiem narodowym. W niedzielę wieczorem prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz złożył wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu organizacji.Do sytuacji odniósł się też bezpośredni zainteresowany, który ogłosił, że oddaje się do dyspozycji władz Młodzieży Wszechpolskiej.


kh
Fot: PAP/Paweł Supernak

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook