Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skandaliczne słowa Prokuratora Generalnego

28.03.2012

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych ekshumacji, ale oczekiwanie, że każda ofiara będzie wyjmowana z grobu, jest nieuzasadnione – mówi w RMF FM Prokurator Generalny Andrzej Seremet, komentując sprawę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Szef Prokuratury zaznacza, że nie było i nie ma wątpliwości, że nie doszło do żadnych pomyłek w identyfikacji ofiar katastrofy. Prokuratorzy podejmując decyzje o ekshumacji nigdy nie mieli wątpliwości, co do identyfikacji tych osób. To nie było żadną przesłanką – zaznacza.

Seremet pytany, czy po dotychczasowych badaniach szczątków ofiar tragedii smoleńskiej, prokuratorzy zmieniają tok śledztwa, zaznacza, że „nie uzyskano żadnej informacji, która by wskazywała na to, że w grę wchodzi inna przyczyna śmierci niż wieloodłamowe urazy ciała, powstałe na skutek katastrofy lotniczej”.

Szef polskiej prokuratury uznał, również, że sekcje zwłok, które przeprowadzano w Moskwie „wykazywały pewne niedociągnięcia i nierzetelności”. To one głównie stały się powodem zarządzenia sekcji, nie zaś nacisk rodziny czy też emocje, bo też takie sądy słyszałem. (…) Dokumentacja medyczna, którą dysponowali prokuratorzy, zarówno dokumentacja rosyjska, jak i polska, nie upoważniała do stwierdzenia tego, że czynność ta jest w pełni rzetelna i może być pełnowartościowym dowodem w sprawie. Wobec czego, dla rozwiania tych wątpliwości, zarządzono badania sekcyjne - tłumaczył Seremet.

Prokurator Generalny powiedział, że nie słyszał od lekarzy biorących udział w sekcjach, by w ciele Przemysława Gosiewskiego zaszyte zostały jakieś przedmioty. W jego ocenie nie dochodziło również do znieważenia zwłok w Rosji.

Andrzej Seremet kpi z opinii publicznej, mówiąc o „pewnych niedociągnięciach i nierzetelności”. Badania ciała Zbigniewa Wassermanna wykonane przez polskich ekspertów były w 90 procentach inne niż wyniki badań przysłane z Rosji. Wielka jest miłość i wyrozumiałość Seremeta wobec Rosji…

saż
[Fot. Prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 2. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 3. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 4. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 5. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 6. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 7. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 8. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook