Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczne słowa Prokuratora Generalnego

28.03.2012

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych ekshumacji, ale oczekiwanie, że każda ofiara będzie wyjmowana z grobu, jest nieuzasadnione – mówi w RMF FM Prokurator Generalny Andrzej Seremet, komentując sprawę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Szef Prokuratury zaznacza, że nie było i nie ma wątpliwości, że nie doszło do żadnych pomyłek w identyfikacji ofiar katastrofy. Prokuratorzy podejmując decyzje o ekshumacji nigdy nie mieli wątpliwości, co do identyfikacji tych osób. To nie było żadną przesłanką – zaznacza.

Seremet pytany, czy po dotychczasowych badaniach szczątków ofiar tragedii smoleńskiej, prokuratorzy zmieniają tok śledztwa, zaznacza, że „nie uzyskano żadnej informacji, która by wskazywała na to, że w grę wchodzi inna przyczyna śmierci niż wieloodłamowe urazy ciała, powstałe na skutek katastrofy lotniczej”.

Szef polskiej prokuratury uznał, również, że sekcje zwłok, które przeprowadzano w Moskwie „wykazywały pewne niedociągnięcia i nierzetelności”. To one głównie stały się powodem zarządzenia sekcji, nie zaś nacisk rodziny czy też emocje, bo też takie sądy słyszałem. (…) Dokumentacja medyczna, którą dysponowali prokuratorzy, zarówno dokumentacja rosyjska, jak i polska, nie upoważniała do stwierdzenia tego, że czynność ta jest w pełni rzetelna i może być pełnowartościowym dowodem w sprawie. Wobec czego, dla rozwiania tych wątpliwości, zarządzono badania sekcyjne - tłumaczył Seremet.

Prokurator Generalny powiedział, że nie słyszał od lekarzy biorących udział w sekcjach, by w ciele Przemysława Gosiewskiego zaszyte zostały jakieś przedmioty. W jego ocenie nie dochodziło również do znieważenia zwłok w Rosji.

Andrzej Seremet kpi z opinii publicznej, mówiąc o „pewnych niedociągnięciach i nierzetelności”. Badania ciała Zbigniewa Wassermanna wykonane przez polskich ekspertów były w 90 procentach inne niż wyniki badań przysłane z Rosji. Wielka jest miłość i wyrozumiałość Seremeta wobec Rosji…

saż
[Fot. Prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook