Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skandaliczne słowa Prokuratora Generalnego

28.03.2012

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych ekshumacji, ale oczekiwanie, że każda ofiara będzie wyjmowana z grobu, jest nieuzasadnione – mówi w RMF FM Prokurator Generalny Andrzej Seremet, komentując sprawę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Szef Prokuratury zaznacza, że nie było i nie ma wątpliwości, że nie doszło do żadnych pomyłek w identyfikacji ofiar katastrofy. Prokuratorzy podejmując decyzje o ekshumacji nigdy nie mieli wątpliwości, co do identyfikacji tych osób. To nie było żadną przesłanką – zaznacza.

Seremet pytany, czy po dotychczasowych badaniach szczątków ofiar tragedii smoleńskiej, prokuratorzy zmieniają tok śledztwa, zaznacza, że „nie uzyskano żadnej informacji, która by wskazywała na to, że w grę wchodzi inna przyczyna śmierci niż wieloodłamowe urazy ciała, powstałe na skutek katastrofy lotniczej”.

Szef polskiej prokuratury uznał, również, że sekcje zwłok, które przeprowadzano w Moskwie „wykazywały pewne niedociągnięcia i nierzetelności”. To one głównie stały się powodem zarządzenia sekcji, nie zaś nacisk rodziny czy też emocje, bo też takie sądy słyszałem. (…) Dokumentacja medyczna, którą dysponowali prokuratorzy, zarówno dokumentacja rosyjska, jak i polska, nie upoważniała do stwierdzenia tego, że czynność ta jest w pełni rzetelna i może być pełnowartościowym dowodem w sprawie. Wobec czego, dla rozwiania tych wątpliwości, zarządzono badania sekcyjne - tłumaczył Seremet.

Prokurator Generalny powiedział, że nie słyszał od lekarzy biorących udział w sekcjach, by w ciele Przemysława Gosiewskiego zaszyte zostały jakieś przedmioty. W jego ocenie nie dochodziło również do znieważenia zwłok w Rosji.

Andrzej Seremet kpi z opinii publicznej, mówiąc o „pewnych niedociągnięciach i nierzetelności”. Badania ciała Zbigniewa Wassermanna wykonane przez polskich ekspertów były w 90 procentach inne niż wyniki badań przysłane z Rosji. Wielka jest miłość i wyrozumiałość Seremeta wobec Rosji…

saż
[Fot. Prezydent.pl]

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook