Jedynie prawda jest ciekawa

Skandal z ciałami do prokuratury

20.09.2012

Czy będzie postępowanie w sprawie zaniedbań polskich prokuratorów i oficjeli odpowiedzialnych za to co działo się z ciałami ofiar katastrofy Smoleńskiej? Wniosek do prokuratury w tej sprawie złożył adwokat Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego.

„Niniejszym zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 §1 k.k. i art. 239 §1 k.k. w kwietniu 2010 roku na terenie Federacji Rosyjskiej oraz w Warszawie poprzez następujące zaniechania funkcjonariuszy publicznych: 1. niewnioskowanie o dopuszczenie do udziału i nieuczestniczenie w sekcjach zwłok 95 ofiar, prowadzonych na terenie Federacji Rosyjskiej, 2. nienakazanie przeprowadzenia oględzin zwłok i sekcji zwłok 96 ofiar, co w konsekwencji, naruszając ważny interes publiczny i prywatny, co najmniej utrudniło postępowanie” – głosi wniosek cytowany przez Antoniego Macierewicza na posiedzeniu zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

„Brak przeprowadzenia na terenie Polski oględzin i sekcji zwłok spowodował w konsekwencji decyzję o ekshumacji zwłok Przemysława Gosiewskiego, Janusza Kurtyki, Zbigniewa Wassermana i Anny Walentynowicz” – dodaje mecenas Pszczółkowski.

JKUB

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook