Jedynie prawda jest ciekawa

Skandal! Wyniki mógł wpisać każdy!

19.11.2014

Dr Sokała ujawnia szokujące wyniki testów systemu PKW. Można samemu wpisać wyniki wyborów. Ba, nawet „wykreować” zwycięzcę...

Nad polską informatyzacją od lat kładzie się cień afer i piętno korupcji. Jednak to, co dzieje się w związku z informatyzacją PKW, przekracza wszelkie granice. Po ponad dwóch dniach nikt nie wie, czym skończyły się wybory samorządowe. PKW bowiem nie jest w stanie podsumować głosów.

Włos się jeży na głowie, gdy czyta się kolejne doniesienia o „cudach” nad urnami, o zaskakujących wynikach cząstkowych, a także o szczegółach systemu informatycznego PKW. Szczególnie zaskakujące są doniesienia ujawnione przez jednego z politologów.

Dr Witold Sokała z uniwersytetu w Kielcach mówił w TVP, że wyniki wyborów podane przez PKW nie będą wiarygodne. Jak się okazuje system informatyczny PKW to tzw. amatorka.

„Każdy, średnio rozgarnięty student informatyki, być może średnio rozgarnięty licealista pasjonat, jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy - część systemu zainstalowanego w komisjach w terenie, dokonać zmian w protokołach, przesłać je na serwer centralnej komisji wyborczej - on tego nie odrzuci i prześle je do systemu” - mówił w TVP Info.

I ujawnia szczegóły testowania tego systemu. „Różni moi zaprzyjaźnieni fachowcy testowo zrobili takie eksperymenty, że dodali jakiemuś radnemu dziesięć głosów - potem odjęli. System to przyjmuje. Jeden z moich znajomych dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza i wstawił go do drugiej tury” - opowiadał szokujące historie.

Dodaje, że informatycy bez problemu odszyfrowali również, kto budował system do zliczania głosów. Okazuje się, że jedną z autorek była osoba, która pierwszy raz w życiu zajmowała się programowaniem.

„To zupełna aberracja i państwo, które nie potrafi zarządzać swoimi obowiązkami, zajmuje się tym co nieistotne. Tam, gdzie powinno być sprawne i powinno brać odpowiedzialność, usiłuje tanim kosztem - amatorską firemką sobie poradzić” - kwituje dr Sokała.

Jak widać Polacy muszą się przygotować na jeszcze wiele szokujących wiadomości...

TK
[Fot. PAP/Grzegorz Michałowski]

Warto poczytać

 1. Gowin23102017 23.10.2017

  Gowin o ustawach sądowych: dzieli nas z prezydentem tylko jedna sprawa

  W negocjacjach w sprawie kształtu tzw. ustaw sądowych o KRS i SN prezydenta Andrzeja Dudę oraz obóz Zjednoczonej Prawicy dzieli już tylko jedna kwestia - mówił w poniedziałek w radiowych "Sygnałach dnia" wicepremier Jarosław Gowin.

 2. KaczynskiSzydlo 23.10.2017

  Kaczyński premierem, Szydło do Brukseli? Do rekonstrukcji może dojść 11 listopada

  Beata Szydło ma stracić stanowisko premiera i "trochę odpocząć" - sugerują Robert Mazurek i Igor Zalewski w najnowszym numerze "Sieci Prawdy"

 3. 1270kwatera 22.10.2017

  Otwarto kwaterę żołnierzy poległych w obronie Warszawy w 1939 r.

  W niedzielę na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej na Służewie kardynał Kazimierz Nycz poświęcił pomnik i nowo otwartą kwaterę wojenną żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w 1939 r. i ofiar cywilnych zabitych w wyniku niemieckich bombardowań.

 4. 1270policja 22.10.2017

  Mariusz Kamiński przedstawi założenia ustawy o jawności życia publicznego

  Założenia ustawy o jawności życia publicznego przedstawią w poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne.

 5. Misjewiki 22.10.2017

  "Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami"

  Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach - mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook