Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal! Wyniki mógł wpisać każdy!

19.11.2014

Dr Sokała ujawnia szokujące wyniki testów systemu PKW. Można samemu wpisać wyniki wyborów. Ba, nawet „wykreować” zwycięzcę...

Nad polską informatyzacją od lat kładzie się cień afer i piętno korupcji. Jednak to, co dzieje się w związku z informatyzacją PKW, przekracza wszelkie granice. Po ponad dwóch dniach nikt nie wie, czym skończyły się wybory samorządowe. PKW bowiem nie jest w stanie podsumować głosów.

Włos się jeży na głowie, gdy czyta się kolejne doniesienia o „cudach” nad urnami, o zaskakujących wynikach cząstkowych, a także o szczegółach systemu informatycznego PKW. Szczególnie zaskakujące są doniesienia ujawnione przez jednego z politologów.

Dr Witold Sokała z uniwersytetu w Kielcach mówił w TVP, że wyniki wyborów podane przez PKW nie będą wiarygodne. Jak się okazuje system informatyczny PKW to tzw. amatorka.

„Każdy, średnio rozgarnięty student informatyki, być może średnio rozgarnięty licealista pasjonat, jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy - część systemu zainstalowanego w komisjach w terenie, dokonać zmian w protokołach, przesłać je na serwer centralnej komisji wyborczej - on tego nie odrzuci i prześle je do systemu” - mówił w TVP Info.

I ujawnia szczegóły testowania tego systemu. „Różni moi zaprzyjaźnieni fachowcy testowo zrobili takie eksperymenty, że dodali jakiemuś radnemu dziesięć głosów - potem odjęli. System to przyjmuje. Jeden z moich znajomych dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza i wstawił go do drugiej tury” - opowiadał szokujące historie.

Dodaje, że informatycy bez problemu odszyfrowali również, kto budował system do zliczania głosów. Okazuje się, że jedną z autorek była osoba, która pierwszy raz w życiu zajmowała się programowaniem.

„To zupełna aberracja i państwo, które nie potrafi zarządzać swoimi obowiązkami, zajmuje się tym co nieistotne. Tam, gdzie powinno być sprawne i powinno brać odpowiedzialność, usiłuje tanim kosztem - amatorską firemką sobie poradzić” - kwituje dr Sokała.

Jak widać Polacy muszą się przygotować na jeszcze wiele szokujących wiadomości...

TK
[Fot. PAP/Grzegorz Michałowski]

Warto poczytać

 1. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 2. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 3. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 4. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 5. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 6. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

 7. KukizSiemoniakwiki 22.01.2018

  Kukiz do Siemoniaka: zastanowię się nad przeprosinami, jeśli przeprosi pan za Nowaka, Rycha, Grzecha

  Kukiz odniósł się do wypowiedzi Tomasza Siemoniaka w programie "Onet Rano". Według Siemoniaka, Kukiz powinien przeprosić za wprowadzenie do parlamentu Roberta Winnickiego

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook