Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal! Wyniki mógł wpisać każdy!

19.11.2014

Dr Sokała ujawnia szokujące wyniki testów systemu PKW. Można samemu wpisać wyniki wyborów. Ba, nawet „wykreować” zwycięzcę...

Nad polską informatyzacją od lat kładzie się cień afer i piętno korupcji. Jednak to, co dzieje się w związku z informatyzacją PKW, przekracza wszelkie granice. Po ponad dwóch dniach nikt nie wie, czym skończyły się wybory samorządowe. PKW bowiem nie jest w stanie podsumować głosów.

Włos się jeży na głowie, gdy czyta się kolejne doniesienia o „cudach” nad urnami, o zaskakujących wynikach cząstkowych, a także o szczegółach systemu informatycznego PKW. Szczególnie zaskakujące są doniesienia ujawnione przez jednego z politologów.

Dr Witold Sokała z uniwersytetu w Kielcach mówił w TVP, że wyniki wyborów podane przez PKW nie będą wiarygodne. Jak się okazuje system informatyczny PKW to tzw. amatorka.

„Każdy, średnio rozgarnięty student informatyki, być może średnio rozgarnięty licealista pasjonat, jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy - część systemu zainstalowanego w komisjach w terenie, dokonać zmian w protokołach, przesłać je na serwer centralnej komisji wyborczej - on tego nie odrzuci i prześle je do systemu” - mówił w TVP Info.

I ujawnia szczegóły testowania tego systemu. „Różni moi zaprzyjaźnieni fachowcy testowo zrobili takie eksperymenty, że dodali jakiemuś radnemu dziesięć głosów - potem odjęli. System to przyjmuje. Jeden z moich znajomych dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza i wstawił go do drugiej tury” - opowiadał szokujące historie.

Dodaje, że informatycy bez problemu odszyfrowali również, kto budował system do zliczania głosów. Okazuje się, że jedną z autorek była osoba, która pierwszy raz w życiu zajmowała się programowaniem.

„To zupełna aberracja i państwo, które nie potrafi zarządzać swoimi obowiązkami, zajmuje się tym co nieistotne. Tam, gdzie powinno być sprawne i powinno brać odpowiedzialność, usiłuje tanim kosztem - amatorską firemką sobie poradzić” - kwituje dr Sokała.

Jak widać Polacy muszą się przygotować na jeszcze wiele szokujących wiadomości...

TK
[Fot. PAP/Grzegorz Michałowski]

Warto poczytać

 1. 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

 2. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 3. Tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 4. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 5. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 6. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 7. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 8. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook