Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skandal! W Sejmie pełno chamstwa. "Siadaj, kurduplu!"

18.12.2014

„No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Rechot, chamskie odzywki, śmiechy i szyderstwa. To nie opis pijackiego spotkania w barze. Niestety taka właśnie atmosfera panowała w Sejmie. Chaos i bałagan przekroczył wszelkie granice, gdy na mównicę sejmową wszedł Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS próbował zgłosić wniosek formalny. Jednak nie było to proste. Co chwila przerywał mu marszałek Radosław Sikorski, a z sali padały obelżywe słowa. "Siadaj, kurduplu!" – krzyczano do prezesa PiS. „No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Wcześniej posłowie uniemożliwiali zabranie głosu przez Kaczyńskiego – hałasowali i głośno się śmiali. Do żenującego spektaklu przyłączył się i marszałek Sikorski, który wyłączył Kaczyńskiemu mikrofon i przywołał prezesa PiS słowami: "Panie pośle, proszę do mnie".

„Jeśli nie jest Pan w stanie przewodniczyć posiedzeniu Sejmu bez doradztwa tego Pana, który tu siedzi, to naprawdę współczuję” - mówił z kolej Kaczyński do marszałka Sikorskiego.

Ostatecznie prezes PiS wrócił do głosu i złożył wniosek słowami: „Proszę o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku żeby, by grubiańską część sali też przywoływał do porządku”.

Janusz Palikot twierdził w Radiu Zet, że to posłowie PiS zachowywali się bezczelnie i obrażali innych.

Jak widać w Sejmie zasady kultury i dobre obyczaje nie są obecne.

TK
[Fot. Videosejm.pl]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

Warto poczytać

 1. cbs2017303 30.03.2017

  Udaremniono przemyt ponad 200 kg haszyszu

  Głównym kierunkiem działania grupy była przestępczość ekonomiczna, akcyzowa i narkotykowa na terenie Unii Europejskiej.

 2. mid-17330081 30.03.2017

  Szarek: „Polskie państwo mówi dziś głosem IPN”

  - Zmieniliśmy świadomość wielu Polaków. To wielkie zwycięstwo i owoc setek publikacji, spotkań, wystaw i konferencji - podkreślił˙w czwartek w Toruniu prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

 3. tyyyyyys 30.03.2017

  Donald Tusk zostanie przesłuchany 19 kwietnia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek.

 4. ASDSC06946 30.03.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

  Jak podał resort spraw wewnętrznych, PSO będzie elitarną służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie.

 5. pettty 30.03.2017

  Petru lepszy od premier Szydło?

  Uważam, że Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu - podkreślił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 6. ekshunmacjapowazkiSI 30.03.2017

  Kolejna ekshumacja na Powązkach

  Na warszawskich Powązkach Wojskowych ekshumowano ciało kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. To 17. ekshumacja przeprowadzona w związku ze śledztwem ws. katastrofy. Na prośbę rodziny prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 7. IMG0629-1 30.03.2017

  Gigantyczna analiza akt ws. Smoleńska

  „Przeprowadzono również kwerendę obowiązujących w 2010 roku przepisów, powtórzono analizy KBWLLP oraz dokonano wysłuchania dużej ilości świadków".

 8. mid-17329100 29.03.2017

  Prezydent: "Ormiański charakter jest mocno wpisany w Polskę"

  - Ormianie przybyli jako zaproszeni goście, jako mile widziani przybysze - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook