Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skandal! W Sejmie pełno chamstwa. "Siadaj, kurduplu!"

18.12.2014

„No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Rechot, chamskie odzywki, śmiechy i szyderstwa. To nie opis pijackiego spotkania w barze. Niestety taka właśnie atmosfera panowała w Sejmie. Chaos i bałagan przekroczył wszelkie granice, gdy na mównicę sejmową wszedł Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS próbował zgłosić wniosek formalny. Jednak nie było to proste. Co chwila przerywał mu marszałek Radosław Sikorski, a z sali padały obelżywe słowa. "Siadaj, kurduplu!" – krzyczano do prezesa PiS. „No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Wcześniej posłowie uniemożliwiali zabranie głosu przez Kaczyńskiego – hałasowali i głośno się śmiali. Do żenującego spektaklu przyłączył się i marszałek Sikorski, który wyłączył Kaczyńskiemu mikrofon i przywołał prezesa PiS słowami: "Panie pośle, proszę do mnie".

„Jeśli nie jest Pan w stanie przewodniczyć posiedzeniu Sejmu bez doradztwa tego Pana, który tu siedzi, to naprawdę współczuję” - mówił z kolej Kaczyński do marszałka Sikorskiego.

Ostatecznie prezes PiS wrócił do głosu i złożył wniosek słowami: „Proszę o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku żeby, by grubiańską część sali też przywoływał do porządku”.

Janusz Palikot twierdził w Radiu Zet, że to posłowie PiS zachowywali się bezczelnie i obrażali innych.

Jak widać w Sejmie zasady kultury i dobre obyczaje nie są obecne.

TK
[Fot. Videosejm.pl]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook