Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skandal! W Sejmie pełno chamstwa. "Siadaj, kurduplu!"

18.12.2014

„No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Rechot, chamskie odzywki, śmiechy i szyderstwa. To nie opis pijackiego spotkania w barze. Niestety taka właśnie atmosfera panowała w Sejmie. Chaos i bałagan przekroczył wszelkie granice, gdy na mównicę sejmową wszedł Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS próbował zgłosić wniosek formalny. Jednak nie było to proste. Co chwila przerywał mu marszałek Radosław Sikorski, a z sali padały obelżywe słowa. "Siadaj, kurduplu!" – krzyczano do prezesa PiS. „No rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi” - szybko ripostował Kaczyński.

Wcześniej posłowie uniemożliwiali zabranie głosu przez Kaczyńskiego – hałasowali i głośno się śmiali. Do żenującego spektaklu przyłączył się i marszałek Sikorski, który wyłączył Kaczyńskiemu mikrofon i przywołał prezesa PiS słowami: "Panie pośle, proszę do mnie".

„Jeśli nie jest Pan w stanie przewodniczyć posiedzeniu Sejmu bez doradztwa tego Pana, który tu siedzi, to naprawdę współczuję” - mówił z kolej Kaczyński do marszałka Sikorskiego.

Ostatecznie prezes PiS wrócił do głosu i złożył wniosek słowami: „Proszę o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku żeby, by grubiańską część sali też przywoływał do porządku”.

Janusz Palikot twierdził w Radiu Zet, że to posłowie PiS zachowywali się bezczelnie i obrażali innych.

Jak widać w Sejmie zasady kultury i dobre obyczaje nie są obecne.

TK
[Fot. Videosejm.pl]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

Warto poczytać

 1. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 2. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 3. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 4. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 5. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 6. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 7. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 8. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook