Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal! Neobolszewicy próbują blokować katolicką konferencję naukową!

03.06.2017

Partia Razem, wspólnie z Inicjatywą Feministyczną i coraz częściej otwarcie wrogą Kościołowi redakcją gazety Adama Michnika, próbują zablokować konferencję „Katolicka Rewolucja w Biznesie”, która odbędzie się 6 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Partnerem merytorycznym konferencji jest Ordo Iuris, a honorowym patronem imprezy ma być miasto.

Dramatyczne listy wysyłane do prezydenta miasta Gdyni, apele do władz miasta i PPNT, kampania w mediach społecznościowych i ogromne wsparcie mediów lewicowo-liberalnych, od GW aż po TOK FM. Wszystko po to, żeby nie dopuścić do organizacji konferencji o nazwie „Wiara w biznesie”. 

Dlaczego organizacje kobiece i partia Razem, wspierane przez coraz bardziej przypominającą lewicową gadzinówkę gazetę z Czerskiej, próbują zablokować konferencję, która odbędzie w się w Gdyni? Można domniemywać, że problemy Razem z Ordo Iuris mają swój początek w otwarcie deklarowanym przez katolików stanowisku w sprawie ochrony życia poczętego. Tym razem jednak ta ostatnia instytucja jest wyłącznie naukowym patronem konferencji. Co więcej, jej przedstawiciele nie mówią o aborcji czy in vitro, lecz o zagrożeniach prawnych dla prowadzenia biznesu w Polsce. Skąd więc tak alergiczna reakcja? 

Sprawę próbują nagłośnić organizatorzy, którzy obawiają się, że agresywni, lewicowi działacze będą próbowali siłą przeciwstawić się gdyńskiej konferencji. Na utworzonej przez nich stronie na Facebooku „Wiara w biznesie” czytamy”:

„UWAGA!!!! PILNY KOMUNIKAT!!!

W odpowiedzi na działania blokujące naszą konferencję w Gdyni przez Partię Razem oraz Inicjatywę Feministyczną!

Oświadczenie Wojciecha Sztrekera, Prezesa Fundacji Wiara w Biznesie oraz Tomasza Sztrekera, właściciela Polskiej Akademii Biznesu - organizatorów konferencji Katolicka Rewolucja w Biznesie

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje przekazywane opinii publicznej przez Elżbietę Jachlewską, liderkę Inicjatywy Feministycznej, dotyczące konferencji „Katolicka Rewolucja w Biznesie” która ma się odbyć 06.06.2017 r. , informujemy, że organizatorem konferencji jest Polska Akademia Biznesu oraz Wiara w Biznesie – organizacje świeckie, których podstawowym obszarem działania jest edukacja w sferze gospodarczej. Te dwa podmioty posiadają bogate doświadczenie w realizacji wydarzeń dotyczących wartości w biznesie. Wzięło w nich udział wiele tysięcy przedsiębiorców, dla których istotne są wartości chrześcijańskie. Cykl konferencji Katolicka Rewolucja w Biznesie został objęty honorowymi patronatami przez Ministerstwo Energii, Wojewodów Śląskiego, Wielkopolskiego, Lubelskiego oraz Małopolskiego, Prezydentów Miast Białej Podlaskiej, Białegostoku, Gdyni, Katowic i Siedlec, Arcybiskupów Białostockiego, Gdańskiego, Katowickiego, Krakowskiego, Lubelskiego, Wrocławskiego oraz Biskupów Siedleckich.

Inicjatywa Feministyczna kwestionuje miejsce organizacji konferencji w Gdyni. Jest to tym bardziej zastanawiające, że Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) jest idealnym miejscem na debatę o przedsiębiorczości. Sala w PPNT jest wynajmowana na zasadach komercyjnych. Tematem cyklu konferencji Katolicka Rewolucja w Biznesie odbywających się w 13 miastach Polski jest pomoc przedsiębiorcom w rozwoju, co pokrywa się z misją PPNT.”

Pełna treść komunikatu: https://www.facebook.com/wiarawbiznesie/posts/1505563236151638

Z czego wynikają totalitarne zapędy lewicowych działaczy, którzy próbują zablokować konferencję i zastraszyć organizatorów? Skąd w ogóle wziął się pomysł, by apelować do prezydenta Wojciecha Szczurka o wycofanie patronatu w podległej miastu instytucji? Czy działacze Razem chcieliby wykluczyć katolików z przestrzeni publicznej? Niestety, wiele na to wskazuje. 

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 3. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 4. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 5. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 6. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 7. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook