Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal! Neobolszewicy próbują blokować katolicką konferencję naukową!

03.06.2017

Partia Razem, wspólnie z Inicjatywą Feministyczną i coraz częściej otwarcie wrogą Kościołowi redakcją gazety Adama Michnika, próbują zablokować konferencję „Katolicka Rewolucja w Biznesie”, która odbędzie się 6 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Partnerem merytorycznym konferencji jest Ordo Iuris, a honorowym patronem imprezy ma być miasto.

Dramatyczne listy wysyłane do prezydenta miasta Gdyni, apele do władz miasta i PPNT, kampania w mediach społecznościowych i ogromne wsparcie mediów lewicowo-liberalnych, od GW aż po TOK FM. Wszystko po to, żeby nie dopuścić do organizacji konferencji o nazwie „Wiara w biznesie”. 

Dlaczego organizacje kobiece i partia Razem, wspierane przez coraz bardziej przypominającą lewicową gadzinówkę gazetę z Czerskiej, próbują zablokować konferencję, która odbędzie w się w Gdyni? Można domniemywać, że problemy Razem z Ordo Iuris mają swój początek w otwarcie deklarowanym przez katolików stanowisku w sprawie ochrony życia poczętego. Tym razem jednak ta ostatnia instytucja jest wyłącznie naukowym patronem konferencji. Co więcej, jej przedstawiciele nie mówią o aborcji czy in vitro, lecz o zagrożeniach prawnych dla prowadzenia biznesu w Polsce. Skąd więc tak alergiczna reakcja? 

Sprawę próbują nagłośnić organizatorzy, którzy obawiają się, że agresywni, lewicowi działacze będą próbowali siłą przeciwstawić się gdyńskiej konferencji. Na utworzonej przez nich stronie na Facebooku „Wiara w biznesie” czytamy”:

„UWAGA!!!! PILNY KOMUNIKAT!!!

W odpowiedzi na działania blokujące naszą konferencję w Gdyni przez Partię Razem oraz Inicjatywę Feministyczną!

Oświadczenie Wojciecha Sztrekera, Prezesa Fundacji Wiara w Biznesie oraz Tomasza Sztrekera, właściciela Polskiej Akademii Biznesu - organizatorów konferencji Katolicka Rewolucja w Biznesie

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje przekazywane opinii publicznej przez Elżbietę Jachlewską, liderkę Inicjatywy Feministycznej, dotyczące konferencji „Katolicka Rewolucja w Biznesie” która ma się odbyć 06.06.2017 r. , informujemy, że organizatorem konferencji jest Polska Akademia Biznesu oraz Wiara w Biznesie – organizacje świeckie, których podstawowym obszarem działania jest edukacja w sferze gospodarczej. Te dwa podmioty posiadają bogate doświadczenie w realizacji wydarzeń dotyczących wartości w biznesie. Wzięło w nich udział wiele tysięcy przedsiębiorców, dla których istotne są wartości chrześcijańskie. Cykl konferencji Katolicka Rewolucja w Biznesie został objęty honorowymi patronatami przez Ministerstwo Energii, Wojewodów Śląskiego, Wielkopolskiego, Lubelskiego oraz Małopolskiego, Prezydentów Miast Białej Podlaskiej, Białegostoku, Gdyni, Katowic i Siedlec, Arcybiskupów Białostockiego, Gdańskiego, Katowickiego, Krakowskiego, Lubelskiego, Wrocławskiego oraz Biskupów Siedleckich.

Inicjatywa Feministyczna kwestionuje miejsce organizacji konferencji w Gdyni. Jest to tym bardziej zastanawiające, że Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) jest idealnym miejscem na debatę o przedsiębiorczości. Sala w PPNT jest wynajmowana na zasadach komercyjnych. Tematem cyklu konferencji Katolicka Rewolucja w Biznesie odbywających się w 13 miastach Polski jest pomoc przedsiębiorcom w rozwoju, co pokrywa się z misją PPNT.”

Pełna treść komunikatu: https://www.facebook.com/wiarawbiznesie/posts/1505563236151638

Z czego wynikają totalitarne zapędy lewicowych działaczy, którzy próbują zablokować konferencję i zastraszyć organizatorów? Skąd w ogóle wziął się pomysł, by apelować do prezydenta Wojciecha Szczurka o wycofanie patronatu w podległej miastu instytucji? Czy działacze Razem chcieliby wykluczyć katolików z przestrzeni publicznej? Niestety, wiele na to wskazuje. 

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 2. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 3. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 4. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 5. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 6. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 7. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 8. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook