Jedynie prawda jest ciekawa

Sikorski ucieka od pytań

21.10.2014

Bulwersujące zachowanie Radosława Sikorskiego. Marszałek Sejmu odmówił dziennikarzom w Sejmie szczegółowych wyjaśnień w sprawie spotkania Tusk-Putin w 2008 r., na którym miała paść ze strony rosyjskiej propozycja rozbioru Ukrainy.

- To relacja, która mogła być interpretowana w jeden sposób wtedy, a której znaczenie okazało się inne w międzyczasie - mówił zawile o swej sensacyjnej wypowiedzi dla amerykańskiego portalu  „Politico”. 

Jak zapewnił, nie brał udziału w rozmowie Tusk-Putin, o której była mowa w wywiadzie.

- Kwestia dotyczy wywiadu prasowego - wszystkie wyjaśnienia znajdą państwo na jednym z portali, któremu udzieliłem wypowiedzi. Wywiad powinien ukazać się w ciągu godziny… -  powiadomił były szef MSZ.

Nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy na kwestie dotyczące sporządzonej notatki z tego spotkania czy reakcji polskiego MSZ.

- To relacja, która mogła być interpretowana w jeden sposób wtedy, a której znaczenie okazało się inne w międzyczasie. Rozwijam to w tekście, który się ukaże – powtarzał. 

Na twitterze „Gazeta Wyborcza” zapowiedziała, że opublikuje wywiad z Radosławem Sikorskim na portalu wyborcza.pl.  Czyżby był to oficjalny portal marszałka Sejmu?

Sikorski szybko „uciekł” z konferencji prasowej. Nie odpowiadał na pytania dziennikarzy, unikał też odpowiedzi na pytanie naszego reportera, który dopytywał o to, czy poinformował o wspomnianej rozmowie Lecha Kaczyńskiego.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

[fot. Paweł Kula/sejm.gov.pl]

Svl/jub
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook