Jedynie prawda jest ciekawa

Sikorski ucieka od pytań

21.10.2014

Bulwersujące zachowanie Radosława Sikorskiego. Marszałek Sejmu odmówił dziennikarzom w Sejmie szczegółowych wyjaśnień w sprawie spotkania Tusk-Putin w 2008 r., na którym miała paść ze strony rosyjskiej propozycja rozbioru Ukrainy.

- To relacja, która mogła być interpretowana w jeden sposób wtedy, a której znaczenie okazało się inne w międzyczasie - mówił zawile o swej sensacyjnej wypowiedzi dla amerykańskiego portalu  „Politico”. 

Jak zapewnił, nie brał udziału w rozmowie Tusk-Putin, o której była mowa w wywiadzie.

- Kwestia dotyczy wywiadu prasowego - wszystkie wyjaśnienia znajdą państwo na jednym z portali, któremu udzieliłem wypowiedzi. Wywiad powinien ukazać się w ciągu godziny… -  powiadomił były szef MSZ.

Nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy na kwestie dotyczące sporządzonej notatki z tego spotkania czy reakcji polskiego MSZ.

- To relacja, która mogła być interpretowana w jeden sposób wtedy, a której znaczenie okazało się inne w międzyczasie. Rozwijam to w tekście, który się ukaże – powtarzał. 

Na twitterze „Gazeta Wyborcza” zapowiedziała, że opublikuje wywiad z Radosławem Sikorskim na portalu wyborcza.pl.  Czyżby był to oficjalny portal marszałka Sejmu?

Sikorski szybko „uciekł” z konferencji prasowej. Nie odpowiadał na pytania dziennikarzy, unikał też odpowiedzi na pytanie naszego reportera, który dopytywał o to, czy poinformował o wspomnianej rozmowie Lecha Kaczyńskiego.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

[fot. Paweł Kula/sejm.gov.pl]

Svl/jub
Słowa kluczowe:

Putin

,

Ukraina

,

wywiad

Warto poczytać

 1. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 2. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

 3. Duda22092017 22.09.2017

  Najnowszy sondaż miażdży opozycję! Ogromne zaufanie dla Prezydenta i Premier

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

 4. OrbanSzydlo22092017 22.09.2017

  Orban w Warszawie: z Polską należy rozmawiać z szacunkiem

  - To nie jest tylko błąd polityczny, niegodne, ale to brak szacunku. Uważam, że z Polską należy rozmawiać z szacunkiem. Tak, jak jest napisane w traktacie - tak o obecnej sytuacji Polski w UE powiedział Orban po rozmowie z Premier Beatą Szydło

 5. Sad 22.09.2017

  Kampania "Sprawiedliwe sądy" przynosi skutek? Nie przerwą kary skazanemu za pedofilię

  Wrocławski sąd odwołał przerwę w odbywaniu kary mężczyźnie skazanemu za pedofilię, który jest chory na stwardnienie rozsiane. 27-latek będzie odbywał karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym w Gdański, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę medyczną.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook