Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sikorski chce rozszerzenia grona państw negocjujących pokój na Ukrainie

24.08.2015

O sytuacji na Ukrainie i ewentualnych rozmowach z Władimirem Putinem mówił w telewizji CNN były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Były marszałek sejmu mówił, jakie wnioski można wyciągnąć z polityki zagranicznej prowadzonej przez Kreml.

„Przede wszystkim trudno jest precyzyjnie określić czyjeś zamiary. Możemy natomiast skupić się na rezultatach czyichś działań” - stwierdził Sikorski. Dodał również, że pakt północnoatlantycki powinien jasno zaznaczyć, że dalsza agresja Rosji nie będzie tolerowana.

„Powinniśmy pokazać prezydentowi Putinowi, że rosyjska agresja wojskowa nie może przekroczyć granic obszaru NATO**. Po drugie, powinniśmy przekonać prezydenta Putina, że jakakolwiek dalsza agresja na Ukrainie oznaczać będzie przedłużający się konflikt zbrojny, którego on nie będzie w stanie wygrać. I po trzecie, powinniśmy unaocznić mu, że czas nie działa na jego korzyść. Ukraina podjęła program reform, a konflikt na jej wschodzie to zbyt duży koszt dla Rosji” - powiedział były szef MSZ.

„Dopiero gdy rosyjski prezydent to zrozumie, będziemy mogli wrócić do rozmów na temat porozumienia i wycofania się z okupacji części terytorium Ukrainy” - stwierdził Sikorski. Dodał, że na temat Ukrainy powinno rozmawiać więcej państw. Dokładnie takie samo zdanie wyraził podczas podróży do Estonii Andrzej Duda.

„Najlepiej byłoby, żeby w tych negocjacjach brała udział Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone i aby rozmowy objęły wszystkie zamrożone konflikty na peryferiach dawnego ZSRR - Naddniestrza, Kaukazu i kilku innych regionów” - podkreślił Sikorski.

run/CNN/tvn24.pl

fot. fratria/Julita Szewczyk
Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Polska

,

Rosja

,

wojna

Warto poczytać

 1. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

 2. mid-17120116-1 20.01.2017

  Premier po rozmowach z ministrami Kamińskim i Ziobrą

  "Dziś służby są pod kontrolą państwa i na służbie państwa i polskich obywateli. To ważne, aby Polacy czuli się bezpiecznie, a zagrożenia były eliminowane" - podkreśliła premier Szydło.

 3. mid-17117278 20.01.2017

  Kijowski: Będę kandydował na szefa KOD

  „Chcę, bo KOD potrzebuje dzisiaj doświadczonego i odpowiedzialnego przywództwa. Chcę, bo nie mogę pozwolić by „ciemna strona” była górą!”

 4. KalitaTomasz 20.01.2017

  Prezydent weźmie udział w pogrzebie T. Kality

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality.

 5. mid-17119263 20.01.2017

  Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany

  „Jego funkcję pełni teraz jeden z zastępców” - poinformował Marszałek Senatu.

 6. mid-17119055 20.01.2017

  Rafalska: Zasiłki nie zastąpią dochodu

  Liczba bezrobotnych spadła, pracujemy długo i coraz wydajniej. Nie jest więc tak, że każda kobieta, która otrzymała 500+, myśli, że w domu będzie jej najlepiej - powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 7. dwnld977028815 20.01.2017

  Szefowa KPRP: Polskę i Izrael łączy wiele

  "Wizyta na Bliskim Wschodzie w wymiarze gospodarczym jest niesłychanie istotna”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook