Jedynie prawda jest ciekawa


Sikorski chce rozszerzenia grona państw negocjujących pokój na Ukrainie

24.08.2015

O sytuacji na Ukrainie i ewentualnych rozmowach z Władimirem Putinem mówił w telewizji CNN były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Były marszałek sejmu mówił, jakie wnioski można wyciągnąć z polityki zagranicznej prowadzonej przez Kreml.

„Przede wszystkim trudno jest precyzyjnie określić czyjeś zamiary. Możemy natomiast skupić się na rezultatach czyichś działań” - stwierdził Sikorski. Dodał również, że pakt północnoatlantycki powinien jasno zaznaczyć, że dalsza agresja Rosji nie będzie tolerowana.

„Powinniśmy pokazać prezydentowi Putinowi, że rosyjska agresja wojskowa nie może przekroczyć granic obszaru NATO**. Po drugie, powinniśmy przekonać prezydenta Putina, że jakakolwiek dalsza agresja na Ukrainie oznaczać będzie przedłużający się konflikt zbrojny, którego on nie będzie w stanie wygrać. I po trzecie, powinniśmy unaocznić mu, że czas nie działa na jego korzyść. Ukraina podjęła program reform, a konflikt na jej wschodzie to zbyt duży koszt dla Rosji” - powiedział były szef MSZ.

„Dopiero gdy rosyjski prezydent to zrozumie, będziemy mogli wrócić do rozmów na temat porozumienia i wycofania się z okupacji części terytorium Ukrainy” - stwierdził Sikorski. Dodał, że na temat Ukrainy powinno rozmawiać więcej państw. Dokładnie takie samo zdanie wyraził podczas podróży do Estonii Andrzej Duda.

„Najlepiej byłoby, żeby w tych negocjacjach brała udział Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone i aby rozmowy objęły wszystkie zamrożone konflikty na peryferiach dawnego ZSRR - Naddniestrza, Kaukazu i kilku innych regionów” - podkreślił Sikorski.

run/CNN/tvn24.pl

fot. fratria/Julita Szewczyk

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook