Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sikorski chce rozszerzenia grona państw negocjujących pokój na Ukrainie

24.08.2015

O sytuacji na Ukrainie i ewentualnych rozmowach z Władimirem Putinem mówił w telewizji CNN były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Były marszałek sejmu mówił, jakie wnioski można wyciągnąć z polityki zagranicznej prowadzonej przez Kreml.

„Przede wszystkim trudno jest precyzyjnie określić czyjeś zamiary. Możemy natomiast skupić się na rezultatach czyichś działań” - stwierdził Sikorski. Dodał również, że pakt północnoatlantycki powinien jasno zaznaczyć, że dalsza agresja Rosji nie będzie tolerowana.

„Powinniśmy pokazać prezydentowi Putinowi, że rosyjska agresja wojskowa nie może przekroczyć granic obszaru NATO**. Po drugie, powinniśmy przekonać prezydenta Putina, że jakakolwiek dalsza agresja na Ukrainie oznaczać będzie przedłużający się konflikt zbrojny, którego on nie będzie w stanie wygrać. I po trzecie, powinniśmy unaocznić mu, że czas nie działa na jego korzyść. Ukraina podjęła program reform, a konflikt na jej wschodzie to zbyt duży koszt dla Rosji” - powiedział były szef MSZ.

„Dopiero gdy rosyjski prezydent to zrozumie, będziemy mogli wrócić do rozmów na temat porozumienia i wycofania się z okupacji części terytorium Ukrainy” - stwierdził Sikorski. Dodał, że na temat Ukrainy powinno rozmawiać więcej państw. Dokładnie takie samo zdanie wyraził podczas podróży do Estonii Andrzej Duda.

„Najlepiej byłoby, żeby w tych negocjacjach brała udział Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone i aby rozmowy objęły wszystkie zamrożone konflikty na peryferiach dawnego ZSRR - Naddniestrza, Kaukazu i kilku innych regionów” - podkreślił Sikorski.

run/CNN/tvn24.pl

fot. fratria/Julita Szewczyk
Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Polska

,

Rosja

,

wojna

Warto poczytać

 1. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 2. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 3. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 4. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 5. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 6. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 7. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook