Jedynie prawda jest ciekawa


Siemoniak oddaje PO walkowerem

31.12.2015

Grzegorz Schetyna pozostał jedynym kandydatem na nowego szefa Platformy. Tomasz Siemoniak wycofał się z wyścigu. O swojej decyzji politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali na wspólnej konferencji prasowej.


Rezygnuję z kandydowania, dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. (…) Dziś inne sprawy są ważniejsze, powinniśmy działać razem — powiedział Siemoniak.Wspólnie chcemy prowadzić to wielkie przedsięwzięcie, jakim jest PO — dodał.
Grzegorz Schetyna podkreślił, że to on wystąpił do Siemoniaka z propozycją współpracy.
Łączymy nasze kalendarze wyborcze. (…) Będziemy przekonywać ludzi PO, ale będziemy też spotykać się z Polakami. (…) Deklarujemy pełną współpracę z opozycją, z nasza partią zaprzyjaźnioną PSL, z którą jesteśmy w koalicji, deklarujemy współpracę i rozmowy z Ryszardem Petru. Ta nasza aktywność nie ograniczy się tylko do Warszawy i do budynku parlamentu, będziemy w województwach i powiatach. Będziemy formułować koalicje obywatelskie, wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na państwo PiS, zabieranie polskiej wolności, atak na polską przyzwoitość i polską historię 25 lat. Dlatego deklarujemy współpracę, wiemy jakie to wielkie zobowiązanie — mówił Schetyna.
15 lat temu powstawała PO, dziś jesteśmy osobami, które muszą ten wielki projekt przenieść na następne kilkanaście lat — dodał.
Chcemy, żeby zaniknęły dawne podziały. (…) Chcemy, żeby wszystkie ręce były na pokładzie — zaznaczył Tomasz Siemoniak.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Schetyna oświadczył:
Komisja wyborcza przekaże informację o nowym przewodniczącym PO 22 stycznia. Dzisiaj ustaliliśmy, że Tomasz wycofuje kandydaturę i zachęci swoich zwolenników do głosowania na mnie. (…) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że  będę przewodniczącym Platformy.
Polityk zdążył również uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.
PiS postępuje w sposób łamiący reguły demokratyczne!
— grzmiał Schetyna.
Chcemy być razem. (…) Chcemy zamknąć te dyskusje i spekulacje. (…) Razem bierzemy odpowiedzialność za Platformę — dodał.
W podobnym tonie wypowiedział się Tomasz Siemoniak.
Nie ma ważniejszego celu niż obrona demokracji i robimy to wspólnie — zaznaczył były szef MON.
Siemoniak, zapytany o inwigilację dziennikarzy za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, stwierdził: Nie mam żadnej wiedzy, byłem wtedy skromnym ministrem obrony narodowej. Sprawę należy wyjaśnić. (…) Nie akceptuję takich praktyk.

gah

[fot. PAP/Jakub Kamiński]


Warto poczytać

 1. 1270tu154regulajki 19.03.2018

  Sasin o zwrocie wraku Tu-154: nie widzę perspektyw, żeby Rosjanie chcieli współpracować z Polską

  Nie widzę żadnych perspektyw, żeby Rosjanie chcieli współpracować z Polską - ocenił w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, pytany o sprawę zwrotu wraku Tu-154

 2. 1270nerkal007 19.03.2018

  Nergal przed sądem w sprawie znieważenia godła. "Polska nie ma wyłączności na ptaka"

  Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w poniedziałek proces lidera deathmetalowej grupy Behemoth Adama Darskiego, ps. Nergal, oskarżonego o publiczne znieważenie polskiego godła

 3. morawieckimay18032018 18.03.2018

  Morawiecki rozmawiał z May na temat Rosji. „Reakcja musi być zdecydowana”

  Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w niedzielę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, która chciała skonsultować dalsze postępowanie wobec Rosji

 4. 1270merkelina 18.03.2018

  W poniedziałek w Warszawie wizyta kanclerz Niemiec

  Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny

 5. 1270manifestacja 17.03.2018

  W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 6. 1270zziobro 17.03.2018

  Ziobro: musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce

  Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce - oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt zmian w przepisach dot. usuwania sędziów z zawodu. Dodał, że powstał już zespół roboczy, który pracuje nad nowelizacją.

 7. 1270wstyd 17.03.2018

  "Konwój Wstydu" jeździ po Polsce - PO apeluje do polityków PiS

  W ramach akcji "Konwój Wstydu", zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, po Polsce jeżdżą billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz kwotami ich jednorazowych nagród. W sobotę politycy PO w różnych miastach apelowali do polityków PiS o oddanie pieniędzy podatników.

 8. Anders17032018 17.03.2018

  Anders zapowiada: oddam premię

  Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook