Jedynie prawda jest ciekawa

Siemoniak oddaje PO walkowerem

31.12.2015

Grzegorz Schetyna pozostał jedynym kandydatem na nowego szefa Platformy. Tomasz Siemoniak wycofał się z wyścigu. O swojej decyzji politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali na wspólnej konferencji prasowej.


Rezygnuję z kandydowania, dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. (…) Dziś inne sprawy są ważniejsze, powinniśmy działać razem — powiedział Siemoniak.Wspólnie chcemy prowadzić to wielkie przedsięwzięcie, jakim jest PO — dodał.
Grzegorz Schetyna podkreślił, że to on wystąpił do Siemoniaka z propozycją współpracy.
Łączymy nasze kalendarze wyborcze. (…) Będziemy przekonywać ludzi PO, ale będziemy też spotykać się z Polakami. (…) Deklarujemy pełną współpracę z opozycją, z nasza partią zaprzyjaźnioną PSL, z którą jesteśmy w koalicji, deklarujemy współpracę i rozmowy z Ryszardem Petru. Ta nasza aktywność nie ograniczy się tylko do Warszawy i do budynku parlamentu, będziemy w województwach i powiatach. Będziemy formułować koalicje obywatelskie, wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na państwo PiS, zabieranie polskiej wolności, atak na polską przyzwoitość i polską historię 25 lat. Dlatego deklarujemy współpracę, wiemy jakie to wielkie zobowiązanie — mówił Schetyna.
15 lat temu powstawała PO, dziś jesteśmy osobami, które muszą ten wielki projekt przenieść na następne kilkanaście lat — dodał.
Chcemy, żeby zaniknęły dawne podziały. (…) Chcemy, żeby wszystkie ręce były na pokładzie — zaznaczył Tomasz Siemoniak.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Schetyna oświadczył:
Komisja wyborcza przekaże informację o nowym przewodniczącym PO 22 stycznia. Dzisiaj ustaliliśmy, że Tomasz wycofuje kandydaturę i zachęci swoich zwolenników do głosowania na mnie. (…) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że  będę przewodniczącym Platformy.
Polityk zdążył również uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.
PiS postępuje w sposób łamiący reguły demokratyczne!
— grzmiał Schetyna.
Chcemy być razem. (…) Chcemy zamknąć te dyskusje i spekulacje. (…) Razem bierzemy odpowiedzialność za Platformę — dodał.
W podobnym tonie wypowiedział się Tomasz Siemoniak.
Nie ma ważniejszego celu niż obrona demokracji i robimy to wspólnie — zaznaczył były szef MON.
Siemoniak, zapytany o inwigilację dziennikarzy za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, stwierdził: Nie mam żadnej wiedzy, byłem wtedy skromnym ministrem obrony narodowej. Sprawę należy wyjaśnić. (…) Nie akceptuję takich praktyk.

gah

[fot. PAP/Jakub Kamiński]


Warto poczytać

 1. HGW09082017 21.09.2017

  Urząd Skarbowy wszedł na konto Gronkiewicz-Waltz!

  Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

 2. GryglasNSZ 20.09.2017

  Nowoczesna udzieliła nagany posłowi za oddanie szacunku żołnierzom Polskiego Podziemia. "To sprzeczne z ideami i programem naszej partii"

  Posłowi Zbigniewowi Gryglasowi udzielono nagany za „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne”

 3. Blaszczak20092017 20.09.2017

  Błaszczak: nie ma przyzwolenia na nadużycia, szczególnie w policji

  Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek nadużycia, szczególnie w policji; liczę, że sprawa zostanie wyjaśniona - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o dwoje policjantów z Zabrza, którzy targnęli się na życie po tym, jak sąd zdecydował o ich aresztowaniu.

 4. Meksyk200920171 20.09.2017

  Polska pomoże poszkodowanym w Meksyku. Jest deklaracja MSWiA

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podkreślił, że polscy ratownicy są gotowi nieść pomoc w takich sytuacjach jak trzęsienie ziemi w Meksyku. Zgłosiliśmy gotowość, czekamy na wnioski ze strony meksykańskiej - powiedział w środę minister, pytany o ewentualną pomoc dla tego kraju.

 5. Sejm2107 20.09.2017

  Klub PiS powiększył się o 2 posłanki

  Na polskiej scenie politycznej powstaje nowe ugrupowanie - Partia Republikańska, która ma współtworzyć Zjednoczoną Prawicę - poinformowali w środę działacze ruchu republikanów. Dwie posłanki sejmowego koła Republikanie - Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska dołączą do klubu PiS.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook