Jedynie prawda jest ciekawa


Siemoniak oddaje PO walkowerem

31.12.2015

Grzegorz Schetyna pozostał jedynym kandydatem na nowego szefa Platformy. Tomasz Siemoniak wycofał się z wyścigu. O swojej decyzji politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali na wspólnej konferencji prasowej.


Rezygnuję z kandydowania, dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. (…) Dziś inne sprawy są ważniejsze, powinniśmy działać razem — powiedział Siemoniak.Wspólnie chcemy prowadzić to wielkie przedsięwzięcie, jakim jest PO — dodał.
Grzegorz Schetyna podkreślił, że to on wystąpił do Siemoniaka z propozycją współpracy.
Łączymy nasze kalendarze wyborcze. (…) Będziemy przekonywać ludzi PO, ale będziemy też spotykać się z Polakami. (…) Deklarujemy pełną współpracę z opozycją, z nasza partią zaprzyjaźnioną PSL, z którą jesteśmy w koalicji, deklarujemy współpracę i rozmowy z Ryszardem Petru. Ta nasza aktywność nie ograniczy się tylko do Warszawy i do budynku parlamentu, będziemy w województwach i powiatach. Będziemy formułować koalicje obywatelskie, wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na państwo PiS, zabieranie polskiej wolności, atak na polską przyzwoitość i polską historię 25 lat. Dlatego deklarujemy współpracę, wiemy jakie to wielkie zobowiązanie — mówił Schetyna.
15 lat temu powstawała PO, dziś jesteśmy osobami, które muszą ten wielki projekt przenieść na następne kilkanaście lat — dodał.
Chcemy, żeby zaniknęły dawne podziały. (…) Chcemy, żeby wszystkie ręce były na pokładzie — zaznaczył Tomasz Siemoniak.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Schetyna oświadczył:
Komisja wyborcza przekaże informację o nowym przewodniczącym PO 22 stycznia. Dzisiaj ustaliliśmy, że Tomasz wycofuje kandydaturę i zachęci swoich zwolenników do głosowania na mnie. (…) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że  będę przewodniczącym Platformy.
Polityk zdążył również uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.
PiS postępuje w sposób łamiący reguły demokratyczne!
— grzmiał Schetyna.
Chcemy być razem. (…) Chcemy zamknąć te dyskusje i spekulacje. (…) Razem bierzemy odpowiedzialność za Platformę — dodał.
W podobnym tonie wypowiedział się Tomasz Siemoniak.
Nie ma ważniejszego celu niż obrona demokracji i robimy to wspólnie — zaznaczył były szef MON.
Siemoniak, zapytany o inwigilację dziennikarzy za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, stwierdził: Nie mam żadnej wiedzy, byłem wtedy skromnym ministrem obrony narodowej. Sprawę należy wyjaśnić. (…) Nie akceptuję takich praktyk.

gah

[fot. PAP/Jakub Kamiński]


Warto poczytać

 1. walada23062018 23.06.2018

  Bratobójczy pojedynek w Gdańsku. J. Wałęsa ostro przeciwko P. Adamowiczowi!

  Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

 2. partia-razem-23062018 23.06.2018

  Partia Razem znalazła sojuszników. Lewicowa formacja zamierza podbić PE

  "Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia, wdrożenie europejskiego systemu azylowego

 3. walesa24052018 23.06.2018

  Wałęsa dyktatorem? "Wy zrobicie, a mi podziękują"

  Podczas sobotniego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został powołany Komitet Obywatelski, na czele którego stanął Lech Wałęsa. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz Andrzej Rzepliński

 4. dzien-ojca-23062018 23.06.2018

  Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

  Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków

 5. zydzi-22062018 22.06.2018

  Ogromne tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu. Zaledwie co 20 nowy obywatel mówi w naszym języku

  Tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu wzrosło w latach 2015-2017 i jest największe w ciągu ostatnich 15 lat.

 6. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

 7. pawlowicz07052018 22.06.2018

  Polska przyjmuje imigrantów na podstawie tajnych umów? Szokujący list Pawłowicz do premiera

  Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem twittera opublikowała treść listu, jaki w środę wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego. Posłanka PiS twierdzi w nim, że polski rząd w tajemnicy sprowadził imigrantów do Polski

 8. sad22062018 22.06.2018

  Niemiecki biznesmen obrażał polskich pracowników. Czy sąd skaże go za propagowanie nienawiści?

  Ku końcowi zbliża się proces przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy Hansowi G. o naruszenie dóbr osobistych. Jedna z pracownic zarzuca mu wielokrotne obrażanie Polaków. Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył na październik ostatnie posiedzenie w tej sprawie.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook