Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Siedem grzechów głównych PO

23.09.2011

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca rządowi Platformy Obywatelskiej nieudolność w polityce na arenie Unii Europejskiej. Na konferencji prasowej PiS przedstawiło "siedem grzechów głównych PO".

Do najważniejszych zaniechań Platformy PiS zalicza brak wyrównania bezpośrednich dopłat dla polskich rolników, małą liczbę dyplomatów w Europejskiej Służbie Dyplomatycznej, budowę gazociągu Nordstream, przyjęcie niekorzystnego dla Polski pakietu klimatycznego oraz bezradność polskiej prezydencji. Poseł Adam Hofman powiedział, że zaniedbania w polityce unijnej mają niekorzystne konsekwencje w kraju.

"Polityka rządu Donalda Tuska nie uwzględnia polskich interesów" - twierdzi Adam Hofman.

W jego opinii polski premier prowadzi politykę "płynięcia z głównym nurtem". Donald Tusk jest jedynie chwalony przez europejskich polityków, a nie jest w stanie zadbać o pozycję naszego kraju. W Europie liczy się skuteczność, a nie wzajemne sympatie - uważa Adam Hofman. Według niego, Polska potrzebuje premiera, który zadba o polskie interesy w Europie.

Szef komisji rolnictwa w Parlamencie Europejskim Janusz Wojciechowski uważa, że kwota 300 miliardów złotych dla Polski z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020 nie jest żadnym sukcesem. Według europosła kwota 300 miliardów złotych jest proporcjonalna do liczby mieszkańców Polski. Janusz Wojciechowski uważa, że błędem jest określanie z góry przez rząd kwoty o jaką Polska będzie się starać w nowym budżecie Unii Europejskiej. To zdaniem europosła może ograniczyć możliwości negocjowania kwoty przeznaczonej dla Polski. Lista siedmiu słabości i grzechów PO w polityce unijnej to nawiązanie do numeru listy wyborczej Platformy Obywatelskiej.

IAR
Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Warto poczytać

 1. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 2. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 3. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 4. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 5. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 6. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 7. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 8. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook