Jedynie prawda jest ciekawa


Siedem grzechów głównych PO

23.09.2011

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca rządowi Platformy Obywatelskiej nieudolność w polityce na arenie Unii Europejskiej. Na konferencji prasowej PiS przedstawiło "siedem grzechów głównych PO".

Do najważniejszych zaniechań Platformy PiS zalicza brak wyrównania bezpośrednich dopłat dla polskich rolników, małą liczbę dyplomatów w Europejskiej Służbie Dyplomatycznej, budowę gazociągu Nordstream, przyjęcie niekorzystnego dla Polski pakietu klimatycznego oraz bezradność polskiej prezydencji. Poseł Adam Hofman powiedział, że zaniedbania w polityce unijnej mają niekorzystne konsekwencje w kraju.

"Polityka rządu Donalda Tuska nie uwzględnia polskich interesów" - twierdzi Adam Hofman.

W jego opinii polski premier prowadzi politykę "płynięcia z głównym nurtem". Donald Tusk jest jedynie chwalony przez europejskich polityków, a nie jest w stanie zadbać o pozycję naszego kraju. W Europie liczy się skuteczność, a nie wzajemne sympatie - uważa Adam Hofman. Według niego, Polska potrzebuje premiera, który zadba o polskie interesy w Europie.

Szef komisji rolnictwa w Parlamencie Europejskim Janusz Wojciechowski uważa, że kwota 300 miliardów złotych dla Polski z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020 nie jest żadnym sukcesem. Według europosła kwota 300 miliardów złotych jest proporcjonalna do liczby mieszkańców Polski. Janusz Wojciechowski uważa, że błędem jest określanie z góry przez rząd kwoty o jaką Polska będzie się starać w nowym budżecie Unii Europejskiej. To zdaniem europosła może ograniczyć możliwości negocjowania kwoty przeznaczonej dla Polski. Lista siedmiu słabości i grzechów PO w polityce unijnej to nawiązanie do numeru listy wyborczej Platformy Obywatelskiej.

IAR
Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Warto poczytać

 1. 1270jakiwarszawiaki 27.04.2018

  Jaki: wszyscy mieszkańcy stolicy mają prawo nazywać się warszawiakami

  Rafał Trzaskowski (PO) sugeruje, że mieszkańcy Warszawy, którzy się w niej urodzili są lepsi; moim zdaniem wszyscy, którzy związali swe losy ze stolicą, mają prawo nazywać się warszawiakami - powiedział w piątek Patryk Jaki. Podkreślił, że on nie będzie dzielił mieszkańców stolicy na kategorie.

 2. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 3. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 4. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 5. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 6. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 7. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 8. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook