Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Seremet nie działał, bo nie wiedział o Amber Gold?

31.08.2012

To prokurator Piotr Wesołowski nie przekazał Andrzejowi Seremetowi skargi KNF na bezczynność gdańskich śledczych w sprawie Amber Gold. Wesołowski jest obecnie wicedyrektorem Biura Prokuratora Generalnego.

W listopadzie 2011 roku do Prokuratury Generalnej wpłynęła alarmująca skarga z Komisji Nadzory Finansowego, w której ostrzegano, że działalność Amber Gold może być oszustwem, a straty mogą sięgać milionów złotych. Skarga do Seremeta nigdy nie dotarła. Trafiła do prokuratury okręgowej w Gdańsku, a ta dopiero po trzech miesiącach przekazała je do prokuratury rejonowej - czytamy w "Rz".

Dlaczego Piotr Wesołowski zdecydował, by nie pokazywać skargi Andrzejowi Seremetowi?

Seremet straci do niego zaufanie i nawet jeśli Wesołowski chciał dobrze, to wygląda jakby próbował stworzyć parasol ochronny nad kolegami z Gdańska - mówi "Rz" jeden z prokuratorów znający gdańskie środowisko.

Piotr Wesołowski jest od lat związany z gdańską prokuraturą. Był szefem gdańskiej prokuratury apelacyjnej z nominacji ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Odwołał go minister Zbigniew Ćwiąkalski.

źródło: rp.pl/run

fot. PAP

Słowa kluczowe:

Amber Gold

,

prokuratura

,

Andrzej Seremet

Warto poczytać

 1. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 2. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 3. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 4. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 5. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 6. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 7. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 8. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook