Jedynie prawda jest ciekawa

Seremet nie działał, bo nie wiedział o Amber Gold?

31.08.2012

To prokurator Piotr Wesołowski nie przekazał Andrzejowi Seremetowi skargi KNF na bezczynność gdańskich śledczych w sprawie Amber Gold. Wesołowski jest obecnie wicedyrektorem Biura Prokuratora Generalnego.

W listopadzie 2011 roku do Prokuratury Generalnej wpłynęła alarmująca skarga z Komisji Nadzory Finansowego, w której ostrzegano, że działalność Amber Gold może być oszustwem, a straty mogą sięgać milionów złotych. Skarga do Seremeta nigdy nie dotarła. Trafiła do prokuratury okręgowej w Gdańsku, a ta dopiero po trzech miesiącach przekazała je do prokuratury rejonowej - czytamy w "Rz".

Dlaczego Piotr Wesołowski zdecydował, by nie pokazywać skargi Andrzejowi Seremetowi?

Seremet straci do niego zaufanie i nawet jeśli Wesołowski chciał dobrze, to wygląda jakby próbował stworzyć parasol ochronny nad kolegami z Gdańska - mówi "Rz" jeden z prokuratorów znający gdańskie środowisko.

Piotr Wesołowski jest od lat związany z gdańską prokuraturą. Był szefem gdańskiej prokuratury apelacyjnej z nominacji ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Odwołał go minister Zbigniew Ćwiąkalski.

źródło: rp.pl/run

fot. PAP

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook