Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Seremet: Każda czynność uzależniona od Rosjan

07.02.2013

"Każda nasza czynność wymaga realizacji wniosku o pomoc sprawną. To nie jest tak, że nasi biegli chcą jechać do Moskwy, to siadają, jadą i badają" - mówił prokurator generalny.

"To bardziej przekonanie niż wnioskowanie oparte o fakty. (...) Eksperci zespołu Macierewicza nie mieli dostępu do tych materiałów, jakie miała prokuratura" - oceniał tezy ekspertów zgrupowanych przy parlamentarnym zespole Andrzej Seremet.

Prokurator Generalny w "Polityce przy kawie" oceniał też współpracę polsko-rosyjską dot. śledztwa ws. 10/04, Seremet przyznawał, że jest ona "średnia". I kontynuował:

"Od 17 lutego do 8 marca biegli będą w Rosji. Dokonają na miejscu niezbędnych badań dot. brzozy i skrzydła. Opinia tych biegłych w sposób przesądzający. Każda nasza czynność wymaga realizacji wniosku o pomoc sprawną. To nie jest tak, że nasi biegli chcą jechać do Moskwy, to siadają, jadą i badają" - mówił.

W rozmowie wróciła też kwestia filmu "Anatomia upadku" Anity Gargas. "Jeżeli w tym filmie pojawiają się informacje istotne dla prokuratury, to wyciągną wnioski. Prokuratorzy obejrzeli film, jeśli uznają, że jest tam coś nowego, to podejmą stosowne czynności" - zakończył.

ll, TVP

[Fot. pg.gov.pl]

Słowa kluczowe:

Andrzej Seremet

,

Rosja

,

prokurator

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook