Jedynie prawda jest ciekawa


Senator Bierecki uhonorowany z okazji 15-lecia powiatu bialskiego

13.01.2014

Podczas uroczystych obchodów 15-lecia powiatu bialskiego wręczono pamiątkowe medale oraz odznaczenia. Wśród wyróżnionych osób znalazł się senator RP Grzegorz Bierecki.

Obchodom piętnastolecia istnienia powiatu bialskiego, które odbyły się 9 stycznia 2014 r. towarzyszyła uroczysta sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej. Przypomniano najistotniejsze wydarzenia z życia powiatu, podsumowano dotychczasową działalność samorządu, wskazano również na najważniejsze wyzwania oraz problemy przed jakimi stoi dziś powiat bialski.

Sesję uświetniło wręczenie medali oraz odznaczeń pamiątkowych z okazji 15-lecia powiatu bialskiego. Przyznano je ponad 120 osobom. Wśród wyróżnionych osobistości znalazł się senator RP Grzegorz Bierecki.

Odznaczenia otrzymali między innymi: J.E. Biskup Antoni Dydycz, posłowie: Franciszek Stefaniuk, Adam Abramowicz, Stanisław Żmijan, a także Arkadiusz Bratkowski - poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Lena Kolarska–Bobińska Minister Nauki i Szkolenia Wyższego.

1 stycznia 1999 roku wprowadzono nową strukturę podziału terytorialnego Polski. Wraz z reformą administracyjną zamiast 49 województw zaczęło funkcjonować 16 województw oraz 315 samorządowych powiatów. Powiat bialski utworzony na mocy tej reformy jest największym powiatem w województwie lubelskim. 

Slaw

[FOTO: 

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook