Jedynie prawda jest ciekawa

Sejm ratyfikował groźny dokument

20.02.2013

Pakt fiskalny ratyfikowany przez większość koalicyjną i lewicową część opozycji. Tu przed tym ci sami posłowie przyjęli informację Donalda Tuska na temat wyników unijnego szczytu ws. nowej perspektywy budżetowej na lata 2014-2020.

Za paktem głosowało 282 posłów, 155 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Posłowie nie zgodzili się na propozycję PiS i Solidarnej Polski na odesłanie ustawy ponownie do komisji. Nie zgodzili się także na odrzucenie projektu w całości.

Premier Tusk oraz minister Jacek Rostowski powtarzali, że przyjęcie paktu jest wyrazem odpowiedzialności i polepszy pozycję Polski w Unii.

W czasie bardzo emocjonującej debaty przedstawiciele partii prawicowych bezskutecznie przekonywali, że pakt jest szkodliwy, a tryb jego ratyfikacji niezgodny z konstytucją.

Poseł Krzysztof Szczerski z PiS wezwał rząd do przedstawienia analizy, z których wynika, że tryb ratyfikacji jest zgodny z konstytucją. Oraz czy prawdą jest, że jedna z analiz Biura Analiz Sejmowych mówi o niekonstytucyjności ratyfikacji. Partie opozycyjne podsumowały debatę, że pakt skierują do Trybunału Konstytucyjnego, aby sprawdził on, czy ratyfikowanie paktu zwyczajną większością głosów jest konstytucyjny?

Slaw

[FOTO: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 2. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

 3. Duda22092017 22.09.2017

  Najnowszy sondaż miażdży opozycję! Ogromne zaufanie dla Prezydenta i Premier

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

 4. OrbanSzydlo22092017 22.09.2017

  Orban w Warszawie: z Polską należy rozmawiać z szacunkiem

  - To nie jest tylko błąd polityczny, niegodne, ale to brak szacunku. Uważam, że z Polską należy rozmawiać z szacunkiem. Tak, jak jest napisane w traktacie - tak o obecnej sytuacji Polski w UE powiedział Orban po rozmowie z Premier Beatą Szydło

 5. Sad 22.09.2017

  Kampania "Sprawiedliwe sądy" przynosi skutek? Nie przerwą kary skazanemu za pedofilię

  Wrocławski sąd odwołał przerwę w odbywaniu kary mężczyźnie skazanemu za pedofilię, który jest chory na stwardnienie rozsiane. 27-latek będzie odbywał karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym w Gdański, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę medyczną.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook