Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: „To marsz ku wyborom”

06.05.2017

„Idziemy tym marszem do wygranych wyborów. Żeby te wybory wygrać, musimy być razem. Jesteśmy razem, zwyciężymy” - powiedział podczas „Marszu Wolności” na pl. Bankowym w Warszawie lider PO Grzegorz Schetyna.

„Jesteśmy wszyscy razem na Marszu Wolności, bo dzisiaj wolność jest najważniejsza, bo dzisiaj czujemy pozytywną energię, żeby powiedzieć prezesowi Kaczyńskiemu, że nie damy odebrać wolności. Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć samorządowców, którzy walczą o niezależny samorząd i decentralizację władzy, za nas o to, żeby władza była blisko ludzi, przyjazna, żeby była nasza, normalna” - mówił Schetyna. 

Lider PO odniósł się do wypowiedzi prezesa PiS ze Szczecina. 

Prezes Kaczyński w Szczecinie mówił, że Polska jest wolnym krajem i nic wolności nie zagraża. To nie jest prawda. My to wiemy. Dlatego jesteśmy wszyscy razem i nieprawdą jest to, że nie mamy programu. Nieprawdą jest to, że nie wiemy, co chcemy zrobić. Wiemy, jak zatrzymać rząd PiS, zły rząd i będziemy to robić — przekonywał Schetyna, nazywając „program” PO wyłącznie pozytywnym. 

„Jesteśmy za podmiotową Polską, za niepodległą, suwerenną, ale jednocześnie za uśmiechniętą, przyjazną, za tą, która nie widzi drugiego sortu, dla której wszyscy są równi. Jesteśmy także za wolną szkołą, która ma być prowadzona przez nauczycieli (…). Jesteśmy za niezależnym sądownictwem, za tym, żeby trójpodział był święty w naszym kraju. 

Jesteśmy za Polską demokratyczną, za Polską europejską, dumną, która szuka przyjaciół i partnerów, a nie wrogów w Europie, jak jest dzisiaj” - przemawiał szef PO. 

Jak podkreślił Schetyna, ten marsz to kierunek ku następnym wyborom. 

„Będziemy wszyscy razem obok siebie. Będziemy jak zawsze szukać tego, co łączy, a nie tego, co dzieli. Będziemy czuli pozytywną energię. Pójdziemy tym marszem do wolności. Idziemy tym marszem do wygranych wyborów. Żeby te wybory wygrać, musimy być razem. Jesteśmy razem, zwyciężymy” - mówił Schetyna. 

ak/wPolityce.pl 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 2. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 3. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 4. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 5. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 6. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 7. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 8. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook