Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: To był rok ciężkiej pracy

30.09.2015

Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie - powiedział szef MSZ Grzegorz Schetyna po wystąpieniu premier Ewy Kopacz podsumowującym rok rządów. i dodał także: "To był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać".

Minister był pytany o obecne drugie miejsce Platformy w sondażach. Schetyna odparł, że PO walczy o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podkreślał również, że - gdy ma się takie doświadczenie rządowe jak PO - "trzeba ciągle pisać nowe scenariusze, ciągle pokazywać nowe wyzwania i ciągle być atrakcyjnym dla wyborców".

"Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie" - zauważył.

Według szefa polskiej dyplomacji, celem środowego wystąpienia premier było pokazania tego, co zrobił rząd w ciągu ostatniego roku. "Bo to jest jednak imponujące - to był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać" - ocenił.

Pytany, co zrobiłby inaczej przez ten rok, gdyby był premierem, Schetyna, odparł: "Nie jestem premierem i wspieram panią premier Kopacz i ten rząd, bo ma sens zwycięstwo Platformy i widzicie państwo, że ma sens taka merytoryczna rozmowa, bo to zawsze zostaje". "Jeśli zostaną tylko złe emocje i jeśli powtórzymy taką bijatykę, która była przy kampanii prezydenckiej, to nie będzie dobrze dla Polski. (...) Wróciłem dziś z Nowego Jorku i widać, jaką Polska ma pozycję, jaką ma dobrą opinię. (...) Dziś przystępujemy do tego ostatniego okrążenia przed wyborami, by po prostu je wygrać" - oświadczył.

Pytany, czy Kopacz wypadła lepiej niż się spodziewał rok temu, gdy premier prezentowała w tym samym miejscu skład rządu, odparł: "Początek był w tej samej sali, to było dużo niewiadomych, (...) to było nowe otwarcie. A dziś widzę, że to jest dobry obraz, i dobrej koalicji, i politycznego sukcesu. Tak jak mówię - musimy potwierdzić (to) w wyborach za miesiąc" - zaznaczył.

Premier Ewa Kopacz podsumowała w środę w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej rok rządów oraz realizację obietnic z expose. W tym samym miejscu premier prezentowała we wrześniu 2014 roku skład proponowanej przez siebie Rady Ministrów. Premier oceniła, że był to rok spełnionych obietnic.

PAP/mmil

[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 2. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

 3. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

 4. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 5. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 6. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 7. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 8. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook