Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Schetyna: To był rok ciężkiej pracy

30.09.2015

Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie - powiedział szef MSZ Grzegorz Schetyna po wystąpieniu premier Ewy Kopacz podsumowującym rok rządów. i dodał także: "To był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać".

Minister był pytany o obecne drugie miejsce Platformy w sondażach. Schetyna odparł, że PO walczy o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podkreślał również, że - gdy ma się takie doświadczenie rządowe jak PO - "trzeba ciągle pisać nowe scenariusze, ciągle pokazywać nowe wyzwania i ciągle być atrakcyjnym dla wyborców".

"Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie" - zauważył.

Według szefa polskiej dyplomacji, celem środowego wystąpienia premier było pokazania tego, co zrobił rząd w ciągu ostatniego roku. "Bo to jest jednak imponujące - to był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać" - ocenił.

Pytany, co zrobiłby inaczej przez ten rok, gdyby był premierem, Schetyna, odparł: "Nie jestem premierem i wspieram panią premier Kopacz i ten rząd, bo ma sens zwycięstwo Platformy i widzicie państwo, że ma sens taka merytoryczna rozmowa, bo to zawsze zostaje". "Jeśli zostaną tylko złe emocje i jeśli powtórzymy taką bijatykę, która była przy kampanii prezydenckiej, to nie będzie dobrze dla Polski. (...) Wróciłem dziś z Nowego Jorku i widać, jaką Polska ma pozycję, jaką ma dobrą opinię. (...) Dziś przystępujemy do tego ostatniego okrążenia przed wyborami, by po prostu je wygrać" - oświadczył.

Pytany, czy Kopacz wypadła lepiej niż się spodziewał rok temu, gdy premier prezentowała w tym samym miejscu skład rządu, odparł: "Początek był w tej samej sali, to było dużo niewiadomych, (...) to było nowe otwarcie. A dziś widzę, że to jest dobry obraz, i dobrej koalicji, i politycznego sukcesu. Tak jak mówię - musimy potwierdzić (to) w wyborach za miesiąc" - zaznaczył.

Premier Ewa Kopacz podsumowała w środę w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej rok rządów oraz realizację obietnic z expose. W tym samym miejscu premier prezentowała we wrześniu 2014 roku skład proponowanej przez siebie Rady Ministrów. Premier oceniła, że był to rok spełnionych obietnic.

PAP/mmil

[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. mid-17321024 23.03.2017

  Premier: Nie ma mowy o rekonstrukcji rządu

  Nie ma w tej chwili absolutnie mowy na temat jakiejkolwiek rekonstrukcji rządu - zadeklarowała w czwartek w TVN24 premier Beata Szydło. Premier dodała również, że czeka na zapowiadany przez PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec jej rządu.

 2. mid-17323014 23.03.2017

  Zieliński: W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego

  - Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

 3. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 4. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 5. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 6. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 7. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 8. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook