Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: To był rok ciężkiej pracy

30.09.2015

Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie - powiedział szef MSZ Grzegorz Schetyna po wystąpieniu premier Ewy Kopacz podsumowującym rok rządów. i dodał także: "To był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać".

Minister był pytany o obecne drugie miejsce Platformy w sondażach. Schetyna odparł, że PO walczy o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podkreślał również, że - gdy ma się takie doświadczenie rządowe jak PO - "trzeba ciągle pisać nowe scenariusze, ciągle pokazywać nowe wyzwania i ciągle być atrakcyjnym dla wyborców".

"Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie" - zauważył.

Według szefa polskiej dyplomacji, celem środowego wystąpienia premier było pokazania tego, co zrobił rząd w ciągu ostatniego roku. "Bo to jest jednak imponujące - to był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać" - ocenił.

Pytany, co zrobiłby inaczej przez ten rok, gdyby był premierem, Schetyna, odparł: "Nie jestem premierem i wspieram panią premier Kopacz i ten rząd, bo ma sens zwycięstwo Platformy i widzicie państwo, że ma sens taka merytoryczna rozmowa, bo to zawsze zostaje". "Jeśli zostaną tylko złe emocje i jeśli powtórzymy taką bijatykę, która była przy kampanii prezydenckiej, to nie będzie dobrze dla Polski. (...) Wróciłem dziś z Nowego Jorku i widać, jaką Polska ma pozycję, jaką ma dobrą opinię. (...) Dziś przystępujemy do tego ostatniego okrążenia przed wyborami, by po prostu je wygrać" - oświadczył.

Pytany, czy Kopacz wypadła lepiej niż się spodziewał rok temu, gdy premier prezentowała w tym samym miejscu skład rządu, odparł: "Początek był w tej samej sali, to było dużo niewiadomych, (...) to było nowe otwarcie. A dziś widzę, że to jest dobry obraz, i dobrej koalicji, i politycznego sukcesu. Tak jak mówię - musimy potwierdzić (to) w wyborach za miesiąc" - zaznaczył.

Premier Ewa Kopacz podsumowała w środę w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej rok rządów oraz realizację obietnic z expose. W tym samym miejscu premier prezentowała we wrześniu 2014 roku skład proponowanej przez siebie Rady Ministrów. Premier oceniła, że był to rok spełnionych obietnic.

PAP/mmil

[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. narodziny24012018 24.01.2018

  Rośnie liczba urodzeń w Polsce. 403 tysiące w 2017 roku

  O ok. 20 tys. więcej dzieci urodziło się w 2017 roku niż w poprzednim - wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez GUS w środę. Zarejestrowano w minionym roku 403 tys. tzw. urodzeń żywych.

 2. 1270andrzejdudaprezydentRP 24.01.2018

  Andrzej Duda: jeśli ktoś hołduje Hitlerowi, to nie ma on miejsca w polskim społeczeństwie

  Nie możemy dopuścić, żeby takie organizacje w ogóle istniały w Polsce, to są organizacje antypolskie; jeżeli ktoś hołduje Adolfowi Hitlerowi, to nie ma on miejsca w polskim społeczeństwie

 3. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 4. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 5. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 6. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 7. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 8. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook