Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: Przegrał projekt UE

27.06.2016

"Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść".

"Przegrał projekt Unii Europejskiej. Trochę tak jest, jak widzę strukturę głosowania w referendum w Wielkiej Brytanii, jak skutecznie zostali przestraszeni starsi ludzie, spoza wielkich miast. Widzę podobną sytuację z ostatnich wyborów w Polsce, gdy byliśmy zakładnikami kłamstwa wyborczego i obietnicy wyborczej branej z sufitu!"- mówił Grzegorz Schetyna, komentując sytuację po brytyjskim referendum na antenie radia tok fm.

Szef Platformy Obywatelskiej zrównał tym samym głosowanie na Wyspach Brytyjskich ws. wyjścia z Unii Europejskiej z... wyborami nad Wisłą, w których od władzy odsunięto Platformę Obywatelską.

Pytany o odpowiedź Polski na to, co dzieje się dziś w UE, Schetyna stwierdził, że "Polska jest dziś na marginesie".

"To musi być pomysł, jak naczynia połączone. Jeżeli mówimy, co Europa chce zrobić po Brexicie, to musimy wiedzieć, kto będzie podejmował decyzje. Decyzje będą podejmować największe kraje, a Polska i Grupa Wyszehradzka nie będą w tym miejscu. Jeśli Polska nie będzie miała przyjaciół w UE, tylko będzie pouczać, obrażać innych, mówić o własnej wyjątkowości, to wpływu nie będziemy mieć" - stwierdził.

Lider PO dystansował się przy tym od krytyki przywódców unijnych instytucji.

"To jest absurdalny ton! To prymat polityki wewnętrznej nad europejską, narzucanie wizji - z perspektywy braku sympatii do Tuska czy polityki europejskiej... (...) Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść" - zaznaczył.

LL, tokfm.pl

Warto poczytać

 1. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 2. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 3. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 4. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 5. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 6. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 7. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook