Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: Przegrał projekt UE

27.06.2016

"Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść".

"Przegrał projekt Unii Europejskiej. Trochę tak jest, jak widzę strukturę głosowania w referendum w Wielkiej Brytanii, jak skutecznie zostali przestraszeni starsi ludzie, spoza wielkich miast. Widzę podobną sytuację z ostatnich wyborów w Polsce, gdy byliśmy zakładnikami kłamstwa wyborczego i obietnicy wyborczej branej z sufitu!"- mówił Grzegorz Schetyna, komentując sytuację po brytyjskim referendum na antenie radia tok fm.

Szef Platformy Obywatelskiej zrównał tym samym głosowanie na Wyspach Brytyjskich ws. wyjścia z Unii Europejskiej z... wyborami nad Wisłą, w których od władzy odsunięto Platformę Obywatelską.

Pytany o odpowiedź Polski na to, co dzieje się dziś w UE, Schetyna stwierdził, że "Polska jest dziś na marginesie".

"To musi być pomysł, jak naczynia połączone. Jeżeli mówimy, co Europa chce zrobić po Brexicie, to musimy wiedzieć, kto będzie podejmował decyzje. Decyzje będą podejmować największe kraje, a Polska i Grupa Wyszehradzka nie będą w tym miejscu. Jeśli Polska nie będzie miała przyjaciół w UE, tylko będzie pouczać, obrażać innych, mówić o własnej wyjątkowości, to wpływu nie będziemy mieć" - stwierdził.

Lider PO dystansował się przy tym od krytyki przywódców unijnych instytucji.

"To jest absurdalny ton! To prymat polityki wewnętrznej nad europejską, narzucanie wizji - z perspektywy braku sympatii do Tuska czy polityki europejskiej... (...) Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść" - zaznaczył.

LL, tokfm.pl

Warto poczytać

 1. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

 2. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 3. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 4. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 5. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 6. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 7. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook