Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Schetyna: Przegrał projekt UE

27.06.2016

"Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść".

"Przegrał projekt Unii Europejskiej. Trochę tak jest, jak widzę strukturę głosowania w referendum w Wielkiej Brytanii, jak skutecznie zostali przestraszeni starsi ludzie, spoza wielkich miast. Widzę podobną sytuację z ostatnich wyborów w Polsce, gdy byliśmy zakładnikami kłamstwa wyborczego i obietnicy wyborczej branej z sufitu!"- mówił Grzegorz Schetyna, komentując sytuację po brytyjskim referendum na antenie radia tok fm.

Szef Platformy Obywatelskiej zrównał tym samym głosowanie na Wyspach Brytyjskich ws. wyjścia z Unii Europejskiej z... wyborami nad Wisłą, w których od władzy odsunięto Platformę Obywatelską.

Pytany o odpowiedź Polski na to, co dzieje się dziś w UE, Schetyna stwierdził, że "Polska jest dziś na marginesie".

"To musi być pomysł, jak naczynia połączone. Jeżeli mówimy, co Europa chce zrobić po Brexicie, to musimy wiedzieć, kto będzie podejmował decyzje. Decyzje będą podejmować największe kraje, a Polska i Grupa Wyszehradzka nie będą w tym miejscu. Jeśli Polska nie będzie miała przyjaciół w UE, tylko będzie pouczać, obrażać innych, mówić o własnej wyjątkowości, to wpływu nie będziemy mieć" - stwierdził.

Lider PO dystansował się przy tym od krytyki przywódców unijnych instytucji.

"To jest absurdalny ton! To prymat polityki wewnętrznej nad europejską, narzucanie wizji - z perspektywy braku sympatii do Tuska czy polityki europejskiej... (...) Personalny zestaw liderów pozostanie. Nikt tak jak oni nie ma pomysłu, jak z tego kryzysu wyjść" - zaznaczył.

LL, tokfm.pl

Warto poczytać

 1. cbs2017303 30.03.2017

  Udaremniono przemyt ponad 200 kg haszyszu

  Głównym kierunkiem działania grupy była przestępczość ekonomiczna, akcyzowa i narkotykowa na terenie Unii Europejskiej.

 2. mid-17330081 30.03.2017

  Szarek: „Polskie państwo mówi dziś głosem IPN”

  - Zmieniliśmy świadomość wielu Polaków. To wielkie zwycięstwo i owoc setek publikacji, spotkań, wystaw i konferencji - podkreślił˙w czwartek w Toruniu prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

 3. ASDSC06946 30.03.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

  Jak podał resort spraw wewnętrznych, PSO będzie elitarną służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie.

 4. pettty 30.03.2017

  Petru lepszy od premier Szydło?

  Uważam, że Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu - podkreślił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 5. ekshunmacjapowazkiSI 30.03.2017

  Kolejna ekshumacja na Powązkach

  Na warszawskich Powązkach Wojskowych ekshumowano ciało kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. To 17. ekshumacja przeprowadzona w związku ze śledztwem ws. katastrofy. Na prośbę rodziny prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 6. IMG0629-1 30.03.2017

  Gigantyczna analiza akt ws. Smoleńska

  „Przeprowadzono również kwerendę obowiązujących w 2010 roku przepisów, powtórzono analizy KBWLLP oraz dokonano wysłuchania dużej ilości świadków".

 7. mid-17329100 29.03.2017

  Prezydent: "Ormiański charakter jest mocno wpisany w Polskę"

  - Ormianie przybyli jako zaproszeni goście, jako mile widziani przybysze - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook