Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

26.04.2018
1270schetynmapoasm
Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast. Wśród nich znaleźli się m.in. w Warszawie - Patryk Jaki, a w Krakowie - Małgorzata Wassermann.

 "Uważam, że to tylko pokazuje, że mamy wielką szansę wygrać wybory w tych 10-14 największych miastach - my, czyli koalicja, którą zbudujemy wokół naszego porozumienia Platformy z Nowoczesną" - powiedział Schetyna dziennikarzom podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.

Jak mówił szef PO, "w wielu miejscach PiS oddaje walkowerem te pojedynki, to znaczy wskazuje osoby zupełnie nieznane". "Wydaje mi się, że po prostu nie mają nazwisk, nie mają ludzi, nie mają samorządowców" - podkreślił.

W jego ocenie Prawo i Sprawiedliwość "nie lubi samorządów, ma dystans do samorządów". "Oni chcą Polski centralistycznej, resortowej, wszystko co miejscowe, lokalne, gdzie władza jest blisko ludzi, nie odpowiada filozofii PiS" - zaznaczył Schetyna.

Zapowiedział, że PO i Nowoczesna zamierzają poszerzać porozumienie przed wyborami samorządowymi, które - jak się wyraził - "będą prawdziwym wstępem do kampanii 2019 roku".

Lider Platformy pytany przez dziennikarzy o kandydata PiS na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego i jego pojedynek z Rafałem Trzaskowskim ocenił, że "będzie to prawdziwy bój Trzaskowski-Jaki".

"Wybór pomiędzy warszawiakiem od pokoleń, osobą która kocha Warszawę i chce się jej poświęcić i chce ją jeszcze lepiej modernizować i tworzyć europejską potęgą. I drugim kandydatem, który jest przywieziony przez Kaczyńskiego w teczce, wrzucony do Warszawy, żeby się na warszawiakach mścić, żeby się odgrywać - to co robi w tej komisji reprywatyzacyjnej to pokazuje" - powiedział Schetyna.

Oceniając kandydatkę PiS w wyborach w Krakowie Małgorzatę Wassermann, lider PO powiedział: "Chcę być grzeczny, ale jeszcze słabiej ją (kandydaturę-PAP) oceniam, niż jako szefową komisji ds. Amber Gold".

Według niego PO wciąż rozmawia z obecnie urzędującym prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim i jest gotowa go poprzeć. "Jeżeli on będzie kandydował, to jego wsparcie z naszej strony jest czymś oczywistym, jeżeli nie podejmie tej decyzji, to chciałbym, żeby była taka kandydatura wspólna koalicji obywatelskiej rozszerzonej o różne środowiska, także środowisko prezydenta Majchrowskiego. Uważam że jest to możliwe i w maju będziemy gotowi, żeby przekazać taką informację" - zapowiedział.(PAP)

autor: Rafał Grzyb, Fot. PAP/Marcin Bielecki


Warto poczytać

 1. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 2. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 3. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 4. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 5. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 6. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

 7. 1270menty01 24.05.2018

  Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

  Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook