Jedynie prawda jest ciekawa


Schetyna ma propozycję dla Petru

15.05.2018
SchetynaPetru
Schetyna ma propozycję dla Petru

Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że nie chce, by Ryszard Petru kończył przygodę z polityką i zapewnił, że będzie trzymał za niego kciuki. Pytany, czy Petru ma "otwarte drzwi" w Platformie, Schetyna podkreślił, że wielokrotnie już to mówił.

Petru - były lider i założyciel Nowoczesnej, który w ubiegły piątek opuścił tę partię - zaprosił w niedzielę na Twitterze do współpracy "wszystkich, którzy chcą pracować merytorycznie dla Polski". Polityk podał, by kontaktować się z nim za pośrednictwem maila. Według informacji PAP, celem niedzielnego apelu jest zbudowanie zaplecza merytorycznego w całej Polsce dla stowarzyszenia Plan Petru i pozyskanie nowych członków.

Schetyna w rozmowie w Radiu Zet wyraził nadzieję, że nowy projekt Ryszarda Petru powiedzie się. - Jeżeli Petru chce pisać nowy projekt polityczny i go tworzyć to mam nadzieję, że mu się uda. On wiele zrobił dla polskiej polityki. Nie rozumiem tylko tego wyjścia i tych gestów - powiedział szef PO.

Pytany, czy Petru ma "otwarte drzwi" w PO, Schetyna podkreślił, że "cały czas, wielokrotnie" to mówił. - Nie chcę, żeby Petru kończył swoją przygodę z polityką, będę zawsze trzymał za niego kciuki. Ryszard ważne żebyś był w polityce, ważne żeby energia, którą masz nie poszła na marne - powiedział Schetyna zwracając się do Petru.

Szef PO zaznaczył, że aby "zrobić od zera partię polityczną i osiągnąć poparcie 8 proc., to jest duża rzecz". - Ja z szacunkiem do tego podchodzę. To był wielki projekt (Nowoczesna - PAP). Chodzi o to, żeby tego nie zmarnować - zaznaczył.

Zaznaczył przy tym, że nie odnosi wrażenia, że najnowsze zamierzania b. lidera Nowoczesnej, "to projekt przygotowany i Ryszard Petru zmierza drogą, którą zaplanował". - Dużo tu jest emocji i odreagowywania na rzeczywistość - stwierdził Schetyna.

- Rozumiem, że to są emocje, a nie kalkulacja polityczna. Jestem zasmucony, jeśli będzie to rozjechanie się projektu. Z szacunkiem doceniam jego (Petru) dokonania i wolę żebyśmy pamiętali o projekcie Nowoczesna - powiedział szef PO.

PAP
Fot: PAP/PAP

Warto poczytać

 1. 1270putinluk 26.05.2018

  Istnieje niebezpieczeństwo połączenia Białorusi z Rosją

  Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

 2. 1270wiezababel 26.05.2018

  "Popatrzmy, jak wygląda dzisiejsza Francja, Szwecja czy Londyn. To jest wieża Babel"

  Jeżeli nie przeprowadzimy zmian demograficznych i nie zachęcimy rodzin, by poprawiły dzietność, to żadna polityka gospodarcza w dłuższej perspektywie nie przyniesie skutków - powiedział w sobotę zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.

 3. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 4. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 5. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 6. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 7. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook