Jedynie prawda jest ciekawa

Schetyna atakuje premier Szydło

20.05.2016

Grzegorz Schetyna zaatakował premier Beatę Szydło z mównicy sejmowej. W odpowiedzi na słowa szefa PO, posłowie PiS i przedstawiciele rządu opuścili salę obrad.

"To nie jest dobry dzień dla Polski, to nie jest dobry dzień dla polskiej polityki. I mówię to z przykrością. Sposób prowadzenia obrad przez pana marszałka, kneblowanie wniosków formalnych, przedłużanie czasu, spektakl, który przygotowaliście dzisiaj w nocy, a na koniec pani głos, pani premier – kompromitujący" – mówił Schetyna, bezpośrednio reagując na wystąpienie premier Beaty Szydło.

"Byłem przekonany, że po 1989 roku nikt z nas nie będzie mógł tego powiedzieć, ale Polska się za panią wstydzi. Dlatego ten dzień jest tak zły, bo sprofanowała pani konstytucję. I zrobiła to na oczach całej Polski" – dodał szef PO.

Po tych słowach przedstawiciele PiS oraz rządu opuścili salę posiedzeń. "To jest dyskusją, której z wam Polska nie może prowadzić. Prawda boli i będziecie ją słyszeć, bo będziemy o tym mówić. Wy jesteście Targowicą, bo tak się zachowujecie. Dzisiaj pokazaliście, że dla was wszystko jest wyborem między dżumą a cholerą. Nie szanujecie polskiej konstytucji, Unii Europejskiej, nie szanujecie polskiej historii. Tysiące ludzi ginęło po to, by Polska była w Europie, a nie przeciw Europie" – mówił wciąż Schetyna.

kk/wPolityce.pl

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook