Jedynie prawda jest ciekawa

Sawicki: PSL zablokuje PiS-owi dojście do władzy!

28.12.2014

W „Kawie na ławę” minister rolnictwa mówił, że wybory samorządowe pokazują, że to PSL zablokował dojście PiS-owi do władzy. „I tak będzie za rok” - dodawał. Czy to groźba?

Politycy podsumowując mijający rok oceniali także wybory europejskie i samorządowe, które odbyły się w 2014.

„Polskie państwo nie potrafi policzyć głosów, dziwnym trafem wówczas gdy PiS wygrało wybory. (...) Dlaczego w mediach publicyści i komentatorzy nie napisali żadnego fenomenalnego artykułu o źródłach sukcesu tego politycznego? Nie znalazłem żadnego artykułu o pojawieniu się męża stanu Piechocińskiego (...). Moim zdaniem nikt w to po prostu nie wierzy. (...) Mamy do czynienia z sytuacją niebezpieczną, dlatego, że pierwszy raz od 25 lat mamy skrzywienie rzeczywistego wyniku” - oceniał Jarosław Sellin.

„ W wyborach do Parlamentu Europejskiego - największym zwycięzcą była nowa prawica. Natomiast jeśli chodzi o samorządowe - ja jestem współautorem jednej ze skarg. To co sądy odpowiadają pokazuje że kontrola sądu nad prawidłowością wyborów jest iluzoryczna. (...) Wadliwa jest sama konstrukcja nadzoru sądowego. W tej chwili jeżeli powstaną błędy w komisjach, to nie ma możliwości naprawienia tego” - dodawał Przemysław Wipler z Kongresu Nowej Prawicy.

Krótko acz treściwie ocenił sytuację Włodzimierz Czarzasty: „Skandaliczne przygotowanie wyborów, skandaliczna książeczka, skandaliczne wypowiedzi pana Rzeplińskiego, który zasugerował, że ci którzy wypełniali karty mają problemy z mózgiem i skandaliczna wypowiedź prezydenta o odmętach szaleństwa” - podsumował.

Mało zaskakujący był jak zwykle Adam Szejnfeld: „Wyrazy szacunku dla osób które liczyły uczciwie głosy i zostały oskarżone bezpodstawnie przez PiS”.

mc
[fot. youtube.com]


CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook