Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sawicki: PSL zablokuje PiS-owi dojście do władzy!

28.12.2014

W „Kawie na ławę” minister rolnictwa mówił, że wybory samorządowe pokazują, że to PSL zablokował dojście PiS-owi do władzy. „I tak będzie za rok” - dodawał. Czy to groźba?

Politycy podsumowując mijający rok oceniali także wybory europejskie i samorządowe, które odbyły się w 2014.

„Polskie państwo nie potrafi policzyć głosów, dziwnym trafem wówczas gdy PiS wygrało wybory. (...) Dlaczego w mediach publicyści i komentatorzy nie napisali żadnego fenomenalnego artykułu o źródłach sukcesu tego politycznego? Nie znalazłem żadnego artykułu o pojawieniu się męża stanu Piechocińskiego (...). Moim zdaniem nikt w to po prostu nie wierzy. (...) Mamy do czynienia z sytuacją niebezpieczną, dlatego, że pierwszy raz od 25 lat mamy skrzywienie rzeczywistego wyniku” - oceniał Jarosław Sellin.

„ W wyborach do Parlamentu Europejskiego - największym zwycięzcą była nowa prawica. Natomiast jeśli chodzi o samorządowe - ja jestem współautorem jednej ze skarg. To co sądy odpowiadają pokazuje że kontrola sądu nad prawidłowością wyborów jest iluzoryczna. (...) Wadliwa jest sama konstrukcja nadzoru sądowego. W tej chwili jeżeli powstaną błędy w komisjach, to nie ma możliwości naprawienia tego” - dodawał Przemysław Wipler z Kongresu Nowej Prawicy.

Krótko acz treściwie ocenił sytuację Włodzimierz Czarzasty: „Skandaliczne przygotowanie wyborów, skandaliczna książeczka, skandaliczne wypowiedzi pana Rzeplińskiego, który zasugerował, że ci którzy wypełniali karty mają problemy z mózgiem i skandaliczna wypowiedź prezydenta o odmętach szaleństwa” - podsumował.

Mało zaskakujący był jak zwykle Adam Szejnfeld: „Wyrazy szacunku dla osób które liczyły uczciwie głosy i zostały oskarżone bezpodstawnie przez PiS”.

mc
[fot. youtube.com]


Warto poczytać

 1. AW4269 26.10.2016

  Macierewicz: Rosyjskie korwety na Bałtyku niepokoją

  „Przemieszczanie takich okrętów na Bałtyk zmienia układ sił”.

 2. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 3. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 4. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 5. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 6. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 7. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook