Jedynie prawda jest ciekawa

Sawicki: PSL zablokuje PiS-owi dojście do władzy!

28.12.2014

W „Kawie na ławę” minister rolnictwa mówił, że wybory samorządowe pokazują, że to PSL zablokował dojście PiS-owi do władzy. „I tak będzie za rok” - dodawał. Czy to groźba?

Politycy podsumowując mijający rok oceniali także wybory europejskie i samorządowe, które odbyły się w 2014.

„Polskie państwo nie potrafi policzyć głosów, dziwnym trafem wówczas gdy PiS wygrało wybory. (...) Dlaczego w mediach publicyści i komentatorzy nie napisali żadnego fenomenalnego artykułu o źródłach sukcesu tego politycznego? Nie znalazłem żadnego artykułu o pojawieniu się męża stanu Piechocińskiego (...). Moim zdaniem nikt w to po prostu nie wierzy. (...) Mamy do czynienia z sytuacją niebezpieczną, dlatego, że pierwszy raz od 25 lat mamy skrzywienie rzeczywistego wyniku” - oceniał Jarosław Sellin.

„ W wyborach do Parlamentu Europejskiego - największym zwycięzcą była nowa prawica. Natomiast jeśli chodzi o samorządowe - ja jestem współautorem jednej ze skarg. To co sądy odpowiadają pokazuje że kontrola sądu nad prawidłowością wyborów jest iluzoryczna. (...) Wadliwa jest sama konstrukcja nadzoru sądowego. W tej chwili jeżeli powstaną błędy w komisjach, to nie ma możliwości naprawienia tego” - dodawał Przemysław Wipler z Kongresu Nowej Prawicy.

Krótko acz treściwie ocenił sytuację Włodzimierz Czarzasty: „Skandaliczne przygotowanie wyborów, skandaliczna książeczka, skandaliczne wypowiedzi pana Rzeplińskiego, który zasugerował, że ci którzy wypełniali karty mają problemy z mózgiem i skandaliczna wypowiedź prezydenta o odmętach szaleństwa” - podsumował.

Mało zaskakujący był jak zwykle Adam Szejnfeld: „Wyrazy szacunku dla osób które liczyły uczciwie głosy i zostały oskarżone bezpodstawnie przez PiS”.

mc
[fot. youtube.com]


Warto poczytać

 1. 1270swop 12.12.2017

  Kard. Nycz: w Świątyni Opatrzności Bożej będziemy dziękować za odzyskanie niepodległości

  W Świątyni Opatrzności Bożej będziemy w 2018 r. dziękować za ludzi Kościoła, którzy odegrali ogromną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - zapowiedział we wtorek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego w tej świątyni.

 2. rulewski12122017 12.12.2017

  Zadziwiający występ senatora Platformy Obywatelskiej. To jest „izba mędrców”?

  W czasie senackiej debaty nad prezydenckimi projektami o SN i KRS, senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej pojawił się na mównicy w masce z greckiej tragedii.

 3. 1270expose 12.12.2017

  Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wygłaszanie expose

  Premier Mateusz Morawiecki we wtorek o godz. 16.15 rozpoczął w Sejmie wygłaszanie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano we wtorek o północy.

 4. policja12122017 12.12.2017

  Chcą Majdanu w Polsce. Nawołują do rzucania koktajlami Mołotowa

  Policjanci z Żar (Lubuskie) zatrzymali 33-latka, który zamieścił na portalu społecznościowym wpis nawołujący do organizacji w Warszawie "drugiego Majdanu".

 5. wimmer12122017 12.12.2017

  Bezgraniczna podłość! Założyciel KOD-u sugeruje, że posłanka Kempa sama podpaliła swoje biuro?

  Paweł Wimmer, jeden z pomysłodawców Komitetu Obrony Demokracji, zasugerował na Twitterze, iż biuro posłanki Kempy to „celowa próba zrobienia dymu”, która jest związana ze „stopniową utratą pozycji” w partii przez posłankę.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook