Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: zdziwiłbym się, gdyby prezydent chciał budować partię prezydencką

17.08.2017

Zdziwiłbym się, gdyby prezydent Andrzej Duda chciał budować w Polce partię prezydencką - powiedział poseł PiS Jacek Sasin pytany o możliwość utworzenia partii przez prezydenta.

Jednocześnie dodał, że budowa wsparcia politycznego dla PiS przez prezydenta byłaby pożądana.

- Ja się już nauczyłem w polityce tego, że się nie należy niczemu dziwić i niczego wykluczać. Rzeczywiście wszystkie scenariusze pewnie są możliwe - powiedział Sasin w czwartek w TVP Info, pytany o możliwość utworzenia w Polsce partii prezydenckiej. - Natomiast zdecydowanie zdziwiłbym się, gdyby miał się zrealizować scenariusz, który niektórzy rysują, że pan prezydent będzie chciał budować jakąś partię polityczną - podkreślił poseł.

W jego ocenie, przypuszczenia o tworzeniu partii prezydenckiej w Polsce są spowodowane okresem wakacyjnym, "więc w polityce pewnie różne takie scenariusze są rysowane".

- Znam pana prezydenta Andrzeja Dudę - wydaje mi się dosyć dobrze - i wiem, że jest politykiem niezwykle racjonalnym i niezwykle rozsądnym również. Nie sądzę, żeby chciał podejmować takie działania, które by zmierzały do rozbijania tego obozu prawicy, który wygrał ostatnie wybory i tak skutecznie sprawuje władzę w Polsce - powiedział Sasin.

Dodał, że gdyby jednak prezydent Andrzej Duda"chciał budować jakieś szersze wsparcie polityczne dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, dla Prawa i Sprawiedliwości w parlamencie, byłoby to działanie pożądane".

PAP/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 2. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 3. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 4. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 5. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 6. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook