Jedynie prawda jest ciekawa

Sasin o CZD: Opozycja szuka nowych pól konfliktu

07.06.2016

Wszystkie pielęgniarki otrzymają podwyżki, 400 złotych w tym roku i 1600 złotych w ciągu czterech lat – mówił Jacek Sasin (PiS).

Jacek Sasin powiedział w programie „Polityka przy kawie” w TVP, że poziom zadłużenia Centrum Zdrowia Dziecka jest wysoki, sytuacja bardzo zła, ale strajk, który trwa od dwóch tygodni nie pomoże placówce.

Przypomniał, że pielęgniarki mają dostać w tym roku podwyżki w wysokości 400 złotych, a wciągu w ciągu czterech lat ma to być 1600 zł. To jeszcze decyzja poprzedniego rządu, która nie miała pokrycia finansowego, ale obecny rząd się z niej wywiąże.

Sasin stwierdził że żądania płacowe są eskalowane przez pielęgniarki, a nie ma w tej chwili pieniędzy na ich realizację. Liczy, że pielęgniarki zrozumieją tę sytuację. - Rozumiem, że pielęgniarki w CZD nie są zadowolone ze skali tych podwyżek - dodał.

Sasin ocenił, że nie można wykluczyć podsycania strajku w CZD przez opozycję, ponieważ wygasa konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, a celem opozycji „jest szukanie kolejnego pola, gdzie można by było wojnę z rządem toczyć”.

Dodał, że służba zdrowia jest w trudnej sytuacji. - Ale próba upolitycznienia tego konfliktu przez opozycję jest widoczna - ocenił.

Sasin mówił również, że PiS zajmie się wkrótce ordynacją wyborczą, bo powszechna promuje nie walkę między partiami politycznymi, ale między osobami z tej samej listy. - To nie jest do końca normalne, rywalizacja powinna odbywa się na programy - dodał.

Mówił, że PiS kilka lat temu proponował wprowadzenie ordynacji mieszanej. - Takie rozwiązanie daje możliwość lepszej reprezentacji w parlamencie - mówił poseł PiS.

[fot. wPolityce.pl]

TVP Info/tp
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook