Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sasin o CZD: Opozycja szuka nowych pól konfliktu

07.06.2016

Wszystkie pielęgniarki otrzymają podwyżki, 400 złotych w tym roku i 1600 złotych w ciągu czterech lat – mówił Jacek Sasin (PiS).

Jacek Sasin powiedział w programie „Polityka przy kawie” w TVP, że poziom zadłużenia Centrum Zdrowia Dziecka jest wysoki, sytuacja bardzo zła, ale strajk, który trwa od dwóch tygodni nie pomoże placówce.

Przypomniał, że pielęgniarki mają dostać w tym roku podwyżki w wysokości 400 złotych, a wciągu w ciągu czterech lat ma to być 1600 zł. To jeszcze decyzja poprzedniego rządu, która nie miała pokrycia finansowego, ale obecny rząd się z niej wywiąże.

Sasin stwierdził że żądania płacowe są eskalowane przez pielęgniarki, a nie ma w tej chwili pieniędzy na ich realizację. Liczy, że pielęgniarki zrozumieją tę sytuację. - Rozumiem, że pielęgniarki w CZD nie są zadowolone ze skali tych podwyżek - dodał.

Sasin ocenił, że nie można wykluczyć podsycania strajku w CZD przez opozycję, ponieważ wygasa konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, a celem opozycji „jest szukanie kolejnego pola, gdzie można by było wojnę z rządem toczyć”.

Dodał, że służba zdrowia jest w trudnej sytuacji. - Ale próba upolitycznienia tego konfliktu przez opozycję jest widoczna - ocenił.

Sasin mówił również, że PiS zajmie się wkrótce ordynacją wyborczą, bo powszechna promuje nie walkę między partiami politycznymi, ale między osobami z tej samej listy. - To nie jest do końca normalne, rywalizacja powinna odbywa się na programy - dodał.

Mówił, że PiS kilka lat temu proponował wprowadzenie ordynacji mieszanej. - Takie rozwiązanie daje możliwość lepszej reprezentacji w parlamencie - mówił poseł PiS.

[fot. wPolityce.pl]

TVP Info/tp

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook