Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin o CZD: Opozycja szuka nowych pól konfliktu

07.06.2016

Wszystkie pielęgniarki otrzymają podwyżki, 400 złotych w tym roku i 1600 złotych w ciągu czterech lat – mówił Jacek Sasin (PiS).

Jacek Sasin powiedział w programie „Polityka przy kawie” w TVP, że poziom zadłużenia Centrum Zdrowia Dziecka jest wysoki, sytuacja bardzo zła, ale strajk, który trwa od dwóch tygodni nie pomoże placówce.

Przypomniał, że pielęgniarki mają dostać w tym roku podwyżki w wysokości 400 złotych, a wciągu w ciągu czterech lat ma to być 1600 zł. To jeszcze decyzja poprzedniego rządu, która nie miała pokrycia finansowego, ale obecny rząd się z niej wywiąże.

Sasin stwierdził że żądania płacowe są eskalowane przez pielęgniarki, a nie ma w tej chwili pieniędzy na ich realizację. Liczy, że pielęgniarki zrozumieją tę sytuację. - Rozumiem, że pielęgniarki w CZD nie są zadowolone ze skali tych podwyżek - dodał.

Sasin ocenił, że nie można wykluczyć podsycania strajku w CZD przez opozycję, ponieważ wygasa konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, a celem opozycji „jest szukanie kolejnego pola, gdzie można by było wojnę z rządem toczyć”.

Dodał, że służba zdrowia jest w trudnej sytuacji. - Ale próba upolitycznienia tego konfliktu przez opozycję jest widoczna - ocenił.

Sasin mówił również, że PiS zajmie się wkrótce ordynacją wyborczą, bo powszechna promuje nie walkę między partiami politycznymi, ale między osobami z tej samej listy. - To nie jest do końca normalne, rywalizacja powinna odbywa się na programy - dodał.

Mówił, że PiS kilka lat temu proponował wprowadzenie ordynacji mieszanej. - Takie rozwiązanie daje możliwość lepszej reprezentacji w parlamencie - mówił poseł PiS.

[fot. wPolityce.pl]

TVP Info/tp

Warto poczytać

 1. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

 2. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 3. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 4. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 5. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 6. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 7. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 8. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook