Jedynie prawda jest ciekawa

Sasin o CZD: Opozycja szuka nowych pól konfliktu

07.06.2016

Wszystkie pielęgniarki otrzymają podwyżki, 400 złotych w tym roku i 1600 złotych w ciągu czterech lat – mówił Jacek Sasin (PiS).

Jacek Sasin powiedział w programie „Polityka przy kawie” w TVP, że poziom zadłużenia Centrum Zdrowia Dziecka jest wysoki, sytuacja bardzo zła, ale strajk, który trwa od dwóch tygodni nie pomoże placówce.

Przypomniał, że pielęgniarki mają dostać w tym roku podwyżki w wysokości 400 złotych, a wciągu w ciągu czterech lat ma to być 1600 zł. To jeszcze decyzja poprzedniego rządu, która nie miała pokrycia finansowego, ale obecny rząd się z niej wywiąże.

Sasin stwierdził że żądania płacowe są eskalowane przez pielęgniarki, a nie ma w tej chwili pieniędzy na ich realizację. Liczy, że pielęgniarki zrozumieją tę sytuację. - Rozumiem, że pielęgniarki w CZD nie są zadowolone ze skali tych podwyżek - dodał.

Sasin ocenił, że nie można wykluczyć podsycania strajku w CZD przez opozycję, ponieważ wygasa konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, a celem opozycji „jest szukanie kolejnego pola, gdzie można by było wojnę z rządem toczyć”.

Dodał, że służba zdrowia jest w trudnej sytuacji. - Ale próba upolitycznienia tego konfliktu przez opozycję jest widoczna - ocenił.

Sasin mówił również, że PiS zajmie się wkrótce ordynacją wyborczą, bo powszechna promuje nie walkę między partiami politycznymi, ale między osobami z tej samej listy. - To nie jest do końca normalne, rywalizacja powinna odbywa się na programy - dodał.

Mówił, że PiS kilka lat temu proponował wprowadzenie ordynacji mieszanej. - Takie rozwiązanie daje możliwość lepszej reprezentacji w parlamencie - mówił poseł PiS.

[fot. wPolityce.pl]

TVP Info/tp

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 6. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 7. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 8. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook