Jedynie prawda jest ciekawa


Same dwóje w indeksie premiera

03.10.2011

Podlascy działacze PiS rozdawali w poniedziałek studentom w Białymstoku symboliczne indeksy premiera Donalda Tuska, w którym wystawili mu same dwóje za sprawy związane z wchodzącą w życie reformą szkolnictwa wyższego.

Happening zorganizowała młodzieżówka PiS wsparta przez lidera partii w regionie posła Krzysztofa Jurgiela oraz kandydata PiS do Senatu Marka Zagórskiego.

Wielki indeks działacze PiS zaprezentowali dziennikarzom w parku w sąsiedztwie wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Taki sam, w formie ulotki wyborczej kandydatów Jurgiela i Zagórskiego, rozdawano potem studentom. "Jestem studentem. 9 października nie głosuję na Platformę Obywatelską!" - jest napisane na odwrocie indeksu.

Jak powiedział Jurgiel, lider listy PiS w wyborach do Sejmu w Podlaskiem, wszystko wskazuje na to, że po czterech latach rządów koalicji PO-PSL rok akademicki, który właśnie się rozpoczął, będzie najgorszym rokiem dla studentów.

Zagórski, który zaprezentował symboliczny indeks studenta czwartego roku Donalda Tuska zawierający same dwóje za cztery tematy: "niższe stypendia dla studentów, płatny drugi kierunek studiów, zablokowanie możliwości awansu zawodowego, wzrost bezrobocia wśród absolwentów szkół wyższych".

Zagórski mówił, że nowa reforma powoduje, że mniejsza niż dotychczas liczba studentów będzie otrzymywać stypendia naukowe, co demotywuje do nauki. W ocenie polityków PiS rząd nie popisał się też, bo są ograniczone środki na staże, na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, co powoduje - jak mówił - to, że studentom jest trudniej wejść na rynek pracy.

Krzysztof Pogorzelski i Mariusz Prószyński z młodzieżówki PiS przekonywali, że PiS ma program dla młodych ludzi. Dzisiaj w akcie desperacji celebryci i inne osoby nawołują młodych do głosowania przeciwko PiS. Chcemy podkreślić, że PO przez cztery lata nie zrobiła praktycznie nic dla młodych Polaków - mówił Pogorzelski.

Prószyński mówił, że to PiS ma dziś oferty dla młodych ludzi. Mamy zobowiązania, które podpisał Jarosław Kaczyński. To dzisiaj PiS jest reprezentantem młodych ludzi. Chcemy przekonać wszystkich młodych ludzi, żeby dzisiaj nie bali się Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Prószyński.

PAP

[fot.wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook