Jedynie prawda jest ciekawa

Same dwóje w indeksie premiera

03.10.2011

Podlascy działacze PiS rozdawali w poniedziałek studentom w Białymstoku symboliczne indeksy premiera Donalda Tuska, w którym wystawili mu same dwóje za sprawy związane z wchodzącą w życie reformą szkolnictwa wyższego.

Happening zorganizowała młodzieżówka PiS wsparta przez lidera partii w regionie posła Krzysztofa Jurgiela oraz kandydata PiS do Senatu Marka Zagórskiego.

Wielki indeks działacze PiS zaprezentowali dziennikarzom w parku w sąsiedztwie wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Taki sam, w formie ulotki wyborczej kandydatów Jurgiela i Zagórskiego, rozdawano potem studentom. "Jestem studentem. 9 października nie głosuję na Platformę Obywatelską!" - jest napisane na odwrocie indeksu.

Jak powiedział Jurgiel, lider listy PiS w wyborach do Sejmu w Podlaskiem, wszystko wskazuje na to, że po czterech latach rządów koalicji PO-PSL rok akademicki, który właśnie się rozpoczął, będzie najgorszym rokiem dla studentów.

Zagórski, który zaprezentował symboliczny indeks studenta czwartego roku Donalda Tuska zawierający same dwóje za cztery tematy: "niższe stypendia dla studentów, płatny drugi kierunek studiów, zablokowanie możliwości awansu zawodowego, wzrost bezrobocia wśród absolwentów szkół wyższych".

Zagórski mówił, że nowa reforma powoduje, że mniejsza niż dotychczas liczba studentów będzie otrzymywać stypendia naukowe, co demotywuje do nauki. W ocenie polityków PiS rząd nie popisał się też, bo są ograniczone środki na staże, na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, co powoduje - jak mówił - to, że studentom jest trudniej wejść na rynek pracy.

Krzysztof Pogorzelski i Mariusz Prószyński z młodzieżówki PiS przekonywali, że PiS ma program dla młodych ludzi. Dzisiaj w akcie desperacji celebryci i inne osoby nawołują młodych do głosowania przeciwko PiS. Chcemy podkreślić, że PO przez cztery lata nie zrobiła praktycznie nic dla młodych Polaków - mówił Pogorzelski.

Prószyński mówił, że to PiS ma dziś oferty dla młodych ludzi. Mamy zobowiązania, które podpisał Jarosław Kaczyński. To dzisiaj PiS jest reprezentantem młodych ludzi. Chcemy przekonać wszystkich młodych ludzi, żeby dzisiaj nie bali się Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Prószyński.

PAP

[fot.wikipedia.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook