Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sąd zakazuje sprzedaży praw do tytułu „Wprost”

01.09.2014

Sąd okręgowy w Warszawie zakazał sprzedaży tytułu "Wprost" do czasu zakończenia procesu, jaki wytoczył mu mec. Roman Giertych - informuje gazeta.pl. Z takim wnioskiem wystąpił do sądu sam Giertych i to jeszcze przed rozpoczęciem postępowania.

Jak napisał portal Giertychowi chciał w ten sposób zabezpieczyć ewentualne roszczenia finansowe, które mogą wynieść nawet osiem milionów złotych, jeśli sąd przyzna mu rację i nakaże – jak chce adwokat – przeprosin we wszystkich mediach, które powielały informacje z „Wprost”.

Chodzi o słynną nagraną rozmowę Jana Pińskiego, Piotra Nisztora i Giertycha. Ten ostatni jest zdania, że interpretacja „Wprost”, że prawnik chciał szantażować bogatych Polaków, narusza jego dobra osobiste.

Jak dziś uznał sąd – Giertych „uprawdopodobnił naruszenie jego dóbr osobistych i przyszłe roszczenie pieniężne” i dlatego zgodził się z wnioskiem o zakaz sprzedaży praw do tytułu do czasu rozstrzygnięcia sporu.


Greg/gazeta.pl
[fot. J. Michalski/wPolityce.pl

Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

Wprost

,

Giertych

,

sąd

,

prawa

,

dobre imię

Warto poczytać

 1. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 2. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 3. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 4. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 5. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 6. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook