Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„S”: To oszustwo opiekunów niepełnosprawnych

14.04.2014

NSZZ “Solidarność” apeluje do senatorów ws. świadczeń pielęgnacyjnych dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Zdaniem „S” przyjęcie poprawni senatora PO Jana F. Libickiego jest ewidentnym oszustwem wobec opiekunów.

Poprawka senatora Libickiego, która waloryzację świadczeń pielęgnacyjnych dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych wiąże ze wzrostem płacy minimalnej, zdaniem działaczy związku niweczy wieloletni dorobek związków zawodowych, organizacji pracodawców i kolejnych rządów rozmontowując system płacy minimalnej – zwracają uwagę związkowcy z NSZZ „S”.

Jak czytamy na stronach „Solidarności” :

„Jeśli Senat przyjmie ustawę z poprawką senatora Libickiego, co przy obecnej arytmetyce senackiej jest wręcz pewne, płaca minimalna będzie obciążona wielosetmilonową podwieszką. Spowoduje to, że płaca minimalna nie będzie istotnie rosła, a wręcz przeciwnie, należy się spodziewać zamrożenia jej wysokości. Tym samym świadczenie pielęgnacyjne dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci nie tylko, że nie będzie właściwie waloryzowane, a wręcz przeciwnie jego wartość realna będzie spadać” - pisze Artur Górski.

Związek podkreśla, że to działanie typowe dla rządu PO-PSL, który chce skłócać wszystkie środowiska, dlatego tym razem konfrontuje ubogich pracujących i środowiska osób niepełnosprawnych.

Jak poinformował Marek Lewandowski, rzecznik prasowy przewodniczącego KK

NSZZ „Solidarność” Związek apeluje do senatorów o nieuwzględnianie poprawki komisji i powiązanie waloryzacji świadczeń wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, którego wzrost zależny jest od stanu gospodarki, a nie przetargu politycznego.

Czytaj cały tekst dotyczący apelu „Solidarności”

lz

[fot: facebook]

Słowa kluczowe:

Libicki

,

Senat

,

poprawki

,

rodzice

Warto poczytać

Facebook