Jedynie prawda jest ciekawa


„Rzeczpospolita” dołączy do chóru Platformy?

30.09.2011

Ruszyła karuzela nazwisk potencjalnych kandydatów na nowego szefa „Rzeczpospolitej”. Kto ma szanse na pokierowanie najpoważniejszym dziennikiem w Polsce?

W ostatnich tygodniach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Grzegorza Hajdarowicza pozostałych udziałów w spółce Presspublika, która wydaje „Rzeczpospolitą”. Zgoda UOKiK oznacza, że w tym ważnym polskim dzienniku już za chwilę może dojść do zmian personalnych. Zdaniem portalu branżowego „Press” zwiastunem szybkich zmian jest pojawienie się w strukturach Presspubliki Grzegorza Makowskiego, szefa biura reklamy Wydawnictwa Przekrój. Ostatnie doniesienia wzmogły plotki dotyczące przetasowań w gazecie. Kto ma największe szansę na najgłośniejszy transfer medialny ostatnich lat?

Od dawna w kontekście zmian personalnych wymienia się nazwisko m.in. obecnego szefa „Dziennika Gazety Prawnej” Tomasza Wróblewskiego. Obie strony jak na razie zaprzeczają, że rozmawiały o ewentualnej rychłej współpracy. Jednak według nieoficjalnych informacji Tomasz Wróblewski miałby zostać prezesem Presspubliki, a stanowisko naczelnego zostałoby obsadzone dopiero po wyborach parlamentarnych. Z Wróblewskim do Presspubliki mieliby trafić także Dariusz Piekarski (były prezes Infor Biznes) jako dyrektor zarządzający i Jacek Szczęsny jako szef biura reklamy (do końca marca był szefem reklamy w Infor Biznes).

Kto ma szansę zostać nowym naczelnym? Najczęściej wymienia się trzy osoby: Jarosława Srokę i dwóch obecnych pracowników „Rz”, Igora Janke i Piotra Gabryela. Stosunkowo najmniej znany z tej trójki jest Sroka, były naczelny "Pulsu Biznesu", "Newsweek Polska" i "Gazety Prawnej", a od 2009 roku członek zarządu Kulczyk Holding.

Twórca Salonu24 Igor Janke zaprzecza jakoby miał dostać propozycję od Hajdarowicza. - To absolutna nieprawda. Nikt ze mną o tym nie rozmawiał – mówi.

- Przyszłość pokaże czy zostaniemy w redakcji zmarginalizowani - krótko komentuje natomiast Bronisław Wildstein.

MM

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook