Jedynie prawda jest ciekawa


„Rzeczpospolita” dołączy do chóru Platformy?

30.09.2011

Ruszyła karuzela nazwisk potencjalnych kandydatów na nowego szefa „Rzeczpospolitej”. Kto ma szanse na pokierowanie najpoważniejszym dziennikiem w Polsce?

W ostatnich tygodniach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Grzegorza Hajdarowicza pozostałych udziałów w spółce Presspublika, która wydaje „Rzeczpospolitą”. Zgoda UOKiK oznacza, że w tym ważnym polskim dzienniku już za chwilę może dojść do zmian personalnych. Zdaniem portalu branżowego „Press” zwiastunem szybkich zmian jest pojawienie się w strukturach Presspubliki Grzegorza Makowskiego, szefa biura reklamy Wydawnictwa Przekrój. Ostatnie doniesienia wzmogły plotki dotyczące przetasowań w gazecie. Kto ma największe szansę na najgłośniejszy transfer medialny ostatnich lat?

Od dawna w kontekście zmian personalnych wymienia się nazwisko m.in. obecnego szefa „Dziennika Gazety Prawnej” Tomasza Wróblewskiego. Obie strony jak na razie zaprzeczają, że rozmawiały o ewentualnej rychłej współpracy. Jednak według nieoficjalnych informacji Tomasz Wróblewski miałby zostać prezesem Presspubliki, a stanowisko naczelnego zostałoby obsadzone dopiero po wyborach parlamentarnych. Z Wróblewskim do Presspubliki mieliby trafić także Dariusz Piekarski (były prezes Infor Biznes) jako dyrektor zarządzający i Jacek Szczęsny jako szef biura reklamy (do końca marca był szefem reklamy w Infor Biznes).

Kto ma szansę zostać nowym naczelnym? Najczęściej wymienia się trzy osoby: Jarosława Srokę i dwóch obecnych pracowników „Rz”, Igora Janke i Piotra Gabryela. Stosunkowo najmniej znany z tej trójki jest Sroka, były naczelny "Pulsu Biznesu", "Newsweek Polska" i "Gazety Prawnej", a od 2009 roku członek zarządu Kulczyk Holding.

Twórca Salonu24 Igor Janke zaprzecza jakoby miał dostać propozycję od Hajdarowicza. - To absolutna nieprawda. Nikt ze mną o tym nie rozmawiał – mówi.

- Przyszłość pokaże czy zostaniemy w redakcji zmarginalizowani - krótko komentuje natomiast Bronisław Wildstein.

MM

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook