Jedynie prawda jest ciekawa

„Rzeczpospolita” dołączy do chóru Platformy?

30.09.2011

Ruszyła karuzela nazwisk potencjalnych kandydatów na nowego szefa „Rzeczpospolitej”. Kto ma szanse na pokierowanie najpoważniejszym dziennikiem w Polsce?

W ostatnich tygodniach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Grzegorza Hajdarowicza pozostałych udziałów w spółce Presspublika, która wydaje „Rzeczpospolitą”. Zgoda UOKiK oznacza, że w tym ważnym polskim dzienniku już za chwilę może dojść do zmian personalnych. Zdaniem portalu branżowego „Press” zwiastunem szybkich zmian jest pojawienie się w strukturach Presspubliki Grzegorza Makowskiego, szefa biura reklamy Wydawnictwa Przekrój. Ostatnie doniesienia wzmogły plotki dotyczące przetasowań w gazecie. Kto ma największe szansę na najgłośniejszy transfer medialny ostatnich lat?

Od dawna w kontekście zmian personalnych wymienia się nazwisko m.in. obecnego szefa „Dziennika Gazety Prawnej” Tomasza Wróblewskiego. Obie strony jak na razie zaprzeczają, że rozmawiały o ewentualnej rychłej współpracy. Jednak według nieoficjalnych informacji Tomasz Wróblewski miałby zostać prezesem Presspubliki, a stanowisko naczelnego zostałoby obsadzone dopiero po wyborach parlamentarnych. Z Wróblewskim do Presspubliki mieliby trafić także Dariusz Piekarski (były prezes Infor Biznes) jako dyrektor zarządzający i Jacek Szczęsny jako szef biura reklamy (do końca marca był szefem reklamy w Infor Biznes).

Kto ma szansę zostać nowym naczelnym? Najczęściej wymienia się trzy osoby: Jarosława Srokę i dwóch obecnych pracowników „Rz”, Igora Janke i Piotra Gabryela. Stosunkowo najmniej znany z tej trójki jest Sroka, były naczelny "Pulsu Biznesu", "Newsweek Polska" i "Gazety Prawnej", a od 2009 roku członek zarządu Kulczyk Holding.

Twórca Salonu24 Igor Janke zaprzecza jakoby miał dostać propozycję od Hajdarowicza. - To absolutna nieprawda. Nikt ze mną o tym nie rozmawiał – mówi.

- Przyszłość pokaże czy zostaniemy w redakcji zmarginalizowani - krótko komentuje natomiast Bronisław Wildstein.

MM

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 6. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 7. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 8. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook