Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Rzeczpospolita” dołączy do chóru Platformy?

30.09.2011

Ruszyła karuzela nazwisk potencjalnych kandydatów na nowego szefa „Rzeczpospolitej”. Kto ma szanse na pokierowanie najpoważniejszym dziennikiem w Polsce?

W ostatnich tygodniach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Grzegorza Hajdarowicza pozostałych udziałów w spółce Presspublika, która wydaje „Rzeczpospolitą”. Zgoda UOKiK oznacza, że w tym ważnym polskim dzienniku już za chwilę może dojść do zmian personalnych. Zdaniem portalu branżowego „Press” zwiastunem szybkich zmian jest pojawienie się w strukturach Presspubliki Grzegorza Makowskiego, szefa biura reklamy Wydawnictwa Przekrój. Ostatnie doniesienia wzmogły plotki dotyczące przetasowań w gazecie. Kto ma największe szansę na najgłośniejszy transfer medialny ostatnich lat?

Od dawna w kontekście zmian personalnych wymienia się nazwisko m.in. obecnego szefa „Dziennika Gazety Prawnej” Tomasza Wróblewskiego. Obie strony jak na razie zaprzeczają, że rozmawiały o ewentualnej rychłej współpracy. Jednak według nieoficjalnych informacji Tomasz Wróblewski miałby zostać prezesem Presspubliki, a stanowisko naczelnego zostałoby obsadzone dopiero po wyborach parlamentarnych. Z Wróblewskim do Presspubliki mieliby trafić także Dariusz Piekarski (były prezes Infor Biznes) jako dyrektor zarządzający i Jacek Szczęsny jako szef biura reklamy (do końca marca był szefem reklamy w Infor Biznes).

Kto ma szansę zostać nowym naczelnym? Najczęściej wymienia się trzy osoby: Jarosława Srokę i dwóch obecnych pracowników „Rz”, Igora Janke i Piotra Gabryela. Stosunkowo najmniej znany z tej trójki jest Sroka, były naczelny "Pulsu Biznesu", "Newsweek Polska" i "Gazety Prawnej", a od 2009 roku członek zarządu Kulczyk Holding.

Twórca Salonu24 Igor Janke zaprzecza jakoby miał dostać propozycję od Hajdarowicza. - To absolutna nieprawda. Nikt ze mną o tym nie rozmawiał – mówi.

- Przyszłość pokaże czy zostaniemy w redakcji zmarginalizowani - krótko komentuje natomiast Bronisław Wildstein.

MM

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 2. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 3. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 4. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 5. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 6. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 7. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook