Jedynie prawda jest ciekawa

Rząd wynajmu mieszkań

17.05.2013

Donald Tusk i szefowie kilku resortów dorabiają do pensji czerpiąc zyski z nieruchomości.

- Niczym kamienicznicy podnajmują swoje mieszkania. Zarabiają na tym kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie – pisze „Super Express”, który prześwietlił oświadczenia majątkowe Donalda Tuska i jego podwładnych.  

Mistrzem dorabiania na rynku nieruchomości jest Jacek Rostowski. Wicepremier i minister finansów ma trzy domy i pięć mieszkań, głównie w Anglii. W 2012 r. zarobił na ich wynajmie 223 tys. zł.

„Kamienicznikiem”, jak donosi „SE”, jest również Donald Tusk. Premier dysponuje dwoma mieszkaniami i działką letniskową z domkiem, a z wynajmu uzyskał 13 tys. 200 zł.

Nie gorzej radzą sobie ministrowie. Marcin Korolec, szef resortu środowiska, który posiada dom i dwa mieszkania,  zarobił na wynajmie 67 tys.  650 zł. Jacek Cichocki, szef Kancelarii Premiera (trzy mieszkania) -   36 000 zł. Tomasz Siemoniak, minister obrony (trzy mieszkania) - 30 tys. zł. Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy (mieszkanie, dwie działki i garaż) -  20 tys.  160 zł.

Oni najlepiej wiedzą, w co należy inwestować! I lokują pieniądze w nieruchomości, które następnie wynajmują – zauważa „SE”.

JKUB/"SE"

[fot. premier.gov.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook