Jedynie prawda jest ciekawa

Rząd nie uchwalił 44 projektów ustaw

26.10.2011

Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w piśmie do RMF FM odpowiada na pytania dotyczące niezrealizowanych planów. Według CIR kalendarz wyborczy Program Prac Rządu w roku bieżącym został skonstruowany do końca kadencji.

Nowy rząd będzie przyjmował nowy Program i ma podjąć decyzje, które z niezrealizowanych projektów będą kontynuowane i w jakim zakresie. „Aktualne porządki Rady Ministrów obejmują najpilniejsze projekty dokumentów, które Rząd może przyjąć przed ukonstytuowaniem się nowej Rady Ministrów” - pisze CIR.

- W tego typu sytuacjach, zwłaszcza kiedy pojawia się informacja, że chodzi o jakieś ważne projekty, to zadaję sobie pytanie, czemu ma służyć w polskiej konstytucji zasada dyskontynuacji. To nie jest pierwsza sytuacja, kiedy ważne sprawy przepadają, kiedy Sejm kończy kadencję – mówi portalowi Stefczyk.info Łukasz Warzecha, publicysta.

Nasz rozmówca dodaje, że trudno stwierdzić, czy projekty mogłyby nie przejść przez Sejm. – Jaki jest sens, żeby przepadały? Trzeba by było wszystko zaczynać od nowa. Ten problem był podejmowany przez wielu konstytucjonaliści i nic z tego nie wyszło. To jest jedna z tych spraw, które paraliżują system polityczny w Polsce i właściwie nie wiadomo dlaczego – dodaje Warzecha.

MK
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Warszawa 19.10.2017

  Luka podatkowa będzie mniejsza o 13 miliardów złotych? Jest raport PwC

  Luka podatkowa w VAT w Polsce wyniesie w tym roku ok. 39 mld zł, czyli o 13 mld zł mniej niż w zeszłym roku - wynika z raportu przedstawionego w czwartek przez firmę doradczą PwC.

 2. PocztaPolska 19.10.2017

  Znakomite wyniki Poczty Polskiej. "Będziemy inwestować"

  Poczta Polska w tym roku chce zwiększyć swoje przychody aż o 600 mln zł, czyli o 12 proc. Jak powiedział Przemysław Sypniewski, prezes przedsiębiorstwa, w Wywiadzie Gospodarczym Telewizji wPolsce.pl, ten plan zostanie zrealizowany

 3. Przekop 19.10.2017

  Znamy już miejsce przekopu przez Mierzeję Wiślaną

  Urząd Morski w Gdyni, a tym samym Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wybrało lokalizację w miejscowości Nowy Świat, jako najlepszą do realizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną - poinformował szef MGMiŹŚ Marek Gróbarczyk.

 4. kartabankowapixabay 19.10.2017

  Mamy już dość gotówki. Polacy pokochali płatności elektroniczne

  Większość Polaków wybiera płatności elektroniczne zamiast gotówki. Cenione są za innowacyjność, wygodę, oszczędność czasu i łatwość korzystania - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej "Warto Bezgotówkowo".

 5. Biurowiec 19.10.2017

  Opublikowano prognozę Banku Światowego dla polskiej gospodarki. Jest jedno "ale"

  W 2017 r. wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 4 proc. z 2,7 proc. w ub.r., dzięki konsumpcji prywatnej wspartej dobrą sytuacją na rynku pracy i programem Rodzina 500+. - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Banku Światowego. Jak dodano w 2018 r. gospodarka może zwolnić do 3,6 proc.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook