Jedynie prawda jest ciekawa


Rząd nie uchwalił 44 projektów ustaw

26.10.2011

Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w piśmie do RMF FM odpowiada na pytania dotyczące niezrealizowanych planów. Według CIR kalendarz wyborczy Program Prac Rządu w roku bieżącym został skonstruowany do końca kadencji.

Nowy rząd będzie przyjmował nowy Program i ma podjąć decyzje, które z niezrealizowanych projektów będą kontynuowane i w jakim zakresie. „Aktualne porządki Rady Ministrów obejmują najpilniejsze projekty dokumentów, które Rząd może przyjąć przed ukonstytuowaniem się nowej Rady Ministrów” - pisze CIR.

- W tego typu sytuacjach, zwłaszcza kiedy pojawia się informacja, że chodzi o jakieś ważne projekty, to zadaję sobie pytanie, czemu ma służyć w polskiej konstytucji zasada dyskontynuacji. To nie jest pierwsza sytuacja, kiedy ważne sprawy przepadają, kiedy Sejm kończy kadencję – mówi portalowi Stefczyk.info Łukasz Warzecha, publicysta.

Nasz rozmówca dodaje, że trudno stwierdzić, czy projekty mogłyby nie przejść przez Sejm. – Jaki jest sens, żeby przepadały? Trzeba by było wszystko zaczynać od nowa. Ten problem był podejmowany przez wielu konstytucjonaliści i nic z tego nie wyszło. To jest jedna z tych spraw, które paraliżują system polityczny w Polsce i właściwie nie wiadomo dlaczego – dodaje Warzecha.

MK
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook