Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rząd nie uchwalił 44 projektów ustaw

26.10.2011

Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w piśmie do RMF FM odpowiada na pytania dotyczące niezrealizowanych planów. Według CIR kalendarz wyborczy Program Prac Rządu w roku bieżącym został skonstruowany do końca kadencji.

Nowy rząd będzie przyjmował nowy Program i ma podjąć decyzje, które z niezrealizowanych projektów będą kontynuowane i w jakim zakresie. „Aktualne porządki Rady Ministrów obejmują najpilniejsze projekty dokumentów, które Rząd może przyjąć przed ukonstytuowaniem się nowej Rady Ministrów” - pisze CIR.

- W tego typu sytuacjach, zwłaszcza kiedy pojawia się informacja, że chodzi o jakieś ważne projekty, to zadaję sobie pytanie, czemu ma służyć w polskiej konstytucji zasada dyskontynuacji. To nie jest pierwsza sytuacja, kiedy ważne sprawy przepadają, kiedy Sejm kończy kadencję – mówi portalowi Stefczyk.info Łukasz Warzecha, publicysta.

Nasz rozmówca dodaje, że trudno stwierdzić, czy projekty mogłyby nie przejść przez Sejm. – Jaki jest sens, żeby przepadały? Trzeba by było wszystko zaczynać od nowa. Ten problem był podejmowany przez wielu konstytucjonaliści i nic z tego nie wyszło. To jest jedna z tych spraw, które paraliżują system polityczny w Polsce i właściwie nie wiadomo dlaczego – dodaje Warzecha.

MK
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Słowa kluczowe:

rząd

,

program

,

uastawy

Warto poczytać

 1. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 2. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 3. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 4. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 5. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 6. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook