Jedynie prawda jest ciekawa


Rząd nie uchwalił 44 projektów ustaw

26.10.2011

Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w piśmie do RMF FM odpowiada na pytania dotyczące niezrealizowanych planów. Według CIR kalendarz wyborczy Program Prac Rządu w roku bieżącym został skonstruowany do końca kadencji.

Nowy rząd będzie przyjmował nowy Program i ma podjąć decyzje, które z niezrealizowanych projektów będą kontynuowane i w jakim zakresie. „Aktualne porządki Rady Ministrów obejmują najpilniejsze projekty dokumentów, które Rząd może przyjąć przed ukonstytuowaniem się nowej Rady Ministrów” - pisze CIR.

- W tego typu sytuacjach, zwłaszcza kiedy pojawia się informacja, że chodzi o jakieś ważne projekty, to zadaję sobie pytanie, czemu ma służyć w polskiej konstytucji zasada dyskontynuacji. To nie jest pierwsza sytuacja, kiedy ważne sprawy przepadają, kiedy Sejm kończy kadencję – mówi portalowi Stefczyk.info Łukasz Warzecha, publicysta.

Nasz rozmówca dodaje, że trudno stwierdzić, czy projekty mogłyby nie przejść przez Sejm. – Jaki jest sens, żeby przepadały? Trzeba by było wszystko zaczynać od nowa. Ten problem był podejmowany przez wielu konstytucjonaliści i nic z tego nie wyszło. To jest jedna z tych spraw, które paraliżują system polityczny w Polsce i właściwie nie wiadomo dlaczego – dodaje Warzecha.

MK
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook