Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rulewski przyznaje: Sikorski został zdegradowany

09.10.2014

„Marszałek to jest ważna funkcja, ale lokalna, a minister Sikorski był kandydatem na ważną funkcję europejską” – tłumaczył Rulewski.

Na Jana Rulewskiego zdaje się nie działa rządowa propaganda dotycząca zmian w ekipie rządowej. Dla senatora Platformy Obywatelskiej zmiana stanowiska przez Radosława Sikorskiego nie jest żadnym awansem.

Awans Sikorskiego to papierowy awans. To jest degradacja, trochę znam tę sprawę. Drugą osobą w pastwie jest premier, a nie marszałek Sejmu” – mówił Rulewski w TV Republika.

W jego ocenie fakt, że Sikorski i Sienkiewicz nie są w obecnym rządzie jest karą za aferę taśmową. „Dwie postaci: minister Sikorski i minister Sienkiewicz nie są w tym rządzie – takie ponieśli konsekwencje za rozmowy uwiecznione na taśmach” – mówił polityk PO.

„Marszałek to jest ważna funkcja, ale lokalna, a minister Sikorski był kandydatem na ważną funkcję europejską” – tłumaczył Rulewski.

Jan Rulewski jak widać jest politykiem mało podatnym na propagandę, przynajmniej w tej sprawie. Nikt nie może mieć wątpliwości, że Sikorski został zdegradowany. Wiadomo, że stanowisko marszałka Sejmu przypadło mu, by zaspokoić jego rozrośnięte ego. Odejście z MSZ na pewno kosztowało go wiele...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook