Jedynie prawda jest ciekawa


Rulewski: powinna powstać komisja śledcza

17.06.2014

Senator PO Jan Rulewski uważa, że sprawę taśm powinna wyjaśnić komisja śledcza. Polityk przyznaje, że nie jest usatysfakcjonowany reakcją premiera Tuska na publikację.

W ocenie senatora, z taśm, które opublikował "Wprost" można wywnioskować, że zarzuty wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa NBP dotyczą naruszenia konstytucji. „Chodzi o niezależność banku centralnego, czyli naszej waluty. Dlatego tu powinien włączyć się strażnik wartości konstytucyjnych, czyli prezydent” - ocenia polityk w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Zdaniem Rulewskiego pozostawienie na stanowisku szefa MSW jest w obecnej sytuacji błędem premiera. „Minister Sienkiewicz powinien przynajmniej być zawieszony. Nie może być tak, że bierze udział w wyjaśnianiu swojej sprawy, jak powiedział premier” - przekonuje Rulewski.

Rulewski przekonuje, że opozycja nie stworzy większości potrzebnej do obalenia rządu. „Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie widzi dalej niż czubek własnego nosa i nie rozumie, że on alternatywą dla Tuska nie jest” - stwierdza Rulewski.

„Rozwiązaniem byłaby komisja śledcza. Ale to powinna być taka komisja jak w Niemczech. Tam 1/3 stanowi w niej koalicja, 1/3 opozycja, a w 1/3 eksperci. U nas te komisje są zbyt upolitycznione i z góry znane są ich rozstrzygnięcia” - mówi senator.

Jak widać pomysł powołania komisji śledczej może się okazać inicjatywą ponadpartyjną. Sprawa ujawnionych przez „Wprost” taśm i rozmów może wywołać nieoczekiwane skutki...

ez,Rp.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 3. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 4. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 5. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 6. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook