Jedynie prawda jest ciekawa

Rulewski: powinna powstać komisja śledcza

17.06.2014

Senator PO Jan Rulewski uważa, że sprawę taśm powinna wyjaśnić komisja śledcza. Polityk przyznaje, że nie jest usatysfakcjonowany reakcją premiera Tuska na publikację.

W ocenie senatora, z taśm, które opublikował "Wprost" można wywnioskować, że zarzuty wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa NBP dotyczą naruszenia konstytucji. „Chodzi o niezależność banku centralnego, czyli naszej waluty. Dlatego tu powinien włączyć się strażnik wartości konstytucyjnych, czyli prezydent” - ocenia polityk w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Zdaniem Rulewskiego pozostawienie na stanowisku szefa MSW jest w obecnej sytuacji błędem premiera. „Minister Sienkiewicz powinien przynajmniej być zawieszony. Nie może być tak, że bierze udział w wyjaśnianiu swojej sprawy, jak powiedział premier” - przekonuje Rulewski.

Rulewski przekonuje, że opozycja nie stworzy większości potrzebnej do obalenia rządu. „Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie widzi dalej niż czubek własnego nosa i nie rozumie, że on alternatywą dla Tuska nie jest” - stwierdza Rulewski.

„Rozwiązaniem byłaby komisja śledcza. Ale to powinna być taka komisja jak w Niemczech. Tam 1/3 stanowi w niej koalicja, 1/3 opozycja, a w 1/3 eksperci. U nas te komisje są zbyt upolitycznione i z góry znane są ich rozstrzygnięcia” - mówi senator.

Jak widać pomysł powołania komisji śledczej może się okazać inicjatywą ponadpartyjną. Sprawa ujawnionych przez „Wprost” taśm i rozmów może wywołać nieoczekiwane skutki...

ez,Rp.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook