Jedynie prawda jest ciekawa


Rzecznik Kukiza: Proponujemy synergię klas

28.08.2015

Paweł Kukiz przedstawił liderów list swojego ruchu we wszystkich okręgach wyborczych do Sejmu. Zdaniem rzecznika ruchu Kukiz'15 Miłosza Lodowskiego listy proponują wyborcom „synergię klas w miejsce walki klas i mają służyć naprawie Rzeczpospolitej oraz dobru obywateli”.

Kukiz w czwartek na jednym z portali społecznościowych odczytał nazwiska osób, które znajdą się na czołowych trzech miejscach list wyborczych we wszystkich okręgach.

We Wrocławiu jedynką będzie twórca Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki, w Kielcach muzyk znany pod pseudonimem Liroy – Piotr Marzec, a w stolicy o mandat powalczy Paweł Kukiz.

Listy otwierają również związani z Ruchem Narodowym Robert Winnicki (okręg legnicko-jeleniogórski) oraz Krzysztof Bosak (Lubuskie), a z drugiego miejsca w okręgu szczecińskim wystartuje w wyborach był europoseł Ligi Polskich Rodzin i działacz RN Sylwester Chruszcz.

W Opolu na czele listy będzie były burmistrz Nysy i obecnie bliski współpracownik Kukiza Janusz Sanocki, natomiast w Białymstoku szef Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz. W Płocku liderem jest przedsiębiorca i właściciel browaru Marek Jakubiak.

W piątek w rozmowie z PAP Lodowski poinformował, że gotowe są już pełne listy kandydatów i zostaną one opublikowane w najbliższych dniach.

„Na ostatnich miejscach naszych list będą ludzie z Demokracji Bezpośredniej, również Paweł Tanajno, który kandydował na urząd prezydenta” - dodał Lodowski.

W ocenie rzecznika, personalny skład list to odpowiedź na „zjawisko wykluczenia za poglądy, które można obserwować w ostatnich latach w Polsce”.

„Media koncentrują się na tym, że na naszych listach są np. osoby związane z Ruchem Narodowym. Stanowią one jednak nieznaczny procent. Mamy też ludzi związanych Kongresem Kobiet. Przede wszystkim chodzi o to, że wszyscy zostali oddolnie zaakceptowani przez lokalne struktury ruchu” - powiedział Lodowski.

Zaznaczył, że ruch Kukiza - w odróżnieniu do kilku partii, które chcą rządzić – proponuje wyborcom „w miejsce walki klas synergię klas”.

Podkreślił, że w publicznej dyskusji "zupełnie pomijany jest głos młodego pokolenia".

„Oczywiście w naszym ruchu ścierają się zróżnicowane poglądy. Dyskusje nie są łatwe, ale u nas się rozmawia i ma to służyć dobru obywateli i naprawie polskiego państwa. Wyborca ostatecznie zdecyduje, czy odda głos na naszych kandydatów” - mówił Lodowski.

Wybory do parlamentu odbędą się 25 października.

PAP/mmil

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 3. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 4. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 5. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 6. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook