Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rzecznik Kukiza: Proponujemy synergię klas

28.08.2015

Paweł Kukiz przedstawił liderów list swojego ruchu we wszystkich okręgach wyborczych do Sejmu. Zdaniem rzecznika ruchu Kukiz'15 Miłosza Lodowskiego listy proponują wyborcom „synergię klas w miejsce walki klas i mają służyć naprawie Rzeczpospolitej oraz dobru obywateli”.

Kukiz w czwartek na jednym z portali społecznościowych odczytał nazwiska osób, które znajdą się na czołowych trzech miejscach list wyborczych we wszystkich okręgach.

We Wrocławiu jedynką będzie twórca Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki, w Kielcach muzyk znany pod pseudonimem Liroy – Piotr Marzec, a w stolicy o mandat powalczy Paweł Kukiz.

Listy otwierają również związani z Ruchem Narodowym Robert Winnicki (okręg legnicko-jeleniogórski) oraz Krzysztof Bosak (Lubuskie), a z drugiego miejsca w okręgu szczecińskim wystartuje w wyborach był europoseł Ligi Polskich Rodzin i działacz RN Sylwester Chruszcz.

W Opolu na czele listy będzie były burmistrz Nysy i obecnie bliski współpracownik Kukiza Janusz Sanocki, natomiast w Białymstoku szef Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz. W Płocku liderem jest przedsiębiorca i właściciel browaru Marek Jakubiak.

W piątek w rozmowie z PAP Lodowski poinformował, że gotowe są już pełne listy kandydatów i zostaną one opublikowane w najbliższych dniach.

„Na ostatnich miejscach naszych list będą ludzie z Demokracji Bezpośredniej, również Paweł Tanajno, który kandydował na urząd prezydenta” - dodał Lodowski.

W ocenie rzecznika, personalny skład list to odpowiedź na „zjawisko wykluczenia za poglądy, które można obserwować w ostatnich latach w Polsce”.

„Media koncentrują się na tym, że na naszych listach są np. osoby związane z Ruchem Narodowym. Stanowią one jednak nieznaczny procent. Mamy też ludzi związanych Kongresem Kobiet. Przede wszystkim chodzi o to, że wszyscy zostali oddolnie zaakceptowani przez lokalne struktury ruchu” - powiedział Lodowski.

Zaznaczył, że ruch Kukiza - w odróżnieniu do kilku partii, które chcą rządzić – proponuje wyborcom „w miejsce walki klas synergię klas”.

Podkreślił, że w publicznej dyskusji "zupełnie pomijany jest głos młodego pokolenia".

„Oczywiście w naszym ruchu ścierają się zróżnicowane poglądy. Dyskusje nie są łatwe, ale u nas się rozmawia i ma to służyć dobru obywateli i naprawie polskiego państwa. Wyborca ostatecznie zdecyduje, czy odda głos na naszych kandydatów” - mówił Lodowski.

Wybory do parlamentu odbędą się 25 października.

PAP/mmil

[Fot. YouTube]

Słowa kluczowe:

Paweł Kukiz

,

listy

,

wybory parlamentarne

Warto poczytać

 1. prezespisjkaczynski 22.01.2017

  Prezes PiS: Dwukadencyjność ma ograniczyć układy

  "Struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna" – mówił Jarosław Kaczyński do działaczy PiS w Opolu.

 2. mid-epa05740012 22.01.2017

  Spotkanie Duda-Trump możliwe wiosną w Brukseli

  "Niewykluczone, że pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce w Brukseli wiosną tego roku podczas nadzwyczajnego szczytu NATO”.

 3. 221117 22.01.2017

  Kaczyński: Chętnie przyjmę pomoc Trumpa

  - Chętnie przyjąłbym pomoc Donalda Trumpa w sprowadzeniu wraku Tupolewa z Rosji, ale ja zawsze uważałem, że w tej sprawie musimy liczyć przed wszystkim na siebie - powiedział prezes PiS.

 4. amerykanskaciezarowkapiaski 22.01.2017

  Wypadek amerykańskiej ciężarówki wojskowej

  "Kierowca ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych”.

 5. CHAD100615131t557972d5m800x637f0189 22.01.2017

  Szczerski na początku lutego uda się do Waszyngtonu

  - Z początkiem lutego w imieniu prezydenta jadę do Waszyngtonu - poinformował w niedzielę prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 6. mid-17120104 22.01.2017

  Szydło: Prognozy na 2017 r. są bardzo obiecujące

  - Te prognozy, które są, są bardzo obiecujące. Od drugiego kwartału dynamika będzie jeszcze lepsza – powiedziała premier Beata Szydło.

 7. board-16666441280 21.01.2017

  MEN przedstawia projekt planów nauczania

  W IV klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli m.in.: język polski, język obcy nowożytny, matematykę, informatykę, historię i przyrodę.

 8. dwnld1161634114tkalita 21.01.2017

  Tomasz Kalita spoczął na Powązkach

  „Z jego niepospolitymi umiejętnościami był wielką nadzieją polskiej lewicy, ale przede wszystkim polskiej polityki".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook