Jedynie prawda jest ciekawa


Rozwiązano sprawę Iwony Wieczorek? Prywatni detektywi umieścili w sieci film ze swoją teorią

09.11.2017
iwonawieczorek09112017
Rozwiązano sprawę Iwony Wieczorek? Prywatni detektywi umieścili w sieci film ze swoją teorią

Ta sprawa budzi ogromne emocje od siedmiu lat. Dokładnie tyle minęło od czasu zaginięcia 19-letniej Iwony Wieczorek, której historia poruszyła miliony Polaków. Zdaniem detektywów z prywatnej agencji „Lampart” tę sprawę można było rozwiązać w ciągu kilu tygodni. Na umieszczonym w internecie filmie przedstawiają swoją wersję zdarzeń.

Przypomnijmy – Iwona Wieczorek wyszła z jednego z sopockich klubów i zaginęła w drodze do domu. O jej poszukiwaniach mówiły później wszystkie media w Polsce. Policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku pracowali nad tą sprawą przez siedem lat. Pomimo kilku wersji zdarzeń, setek przesłuchań, prześwietleń bilingów i mnóstwa teorii, wciąż nie wiadomo co naprawdę stało się z 19-letnią dziewczyną. Innego zdania są detektywi z biura „Lampart”, którzy utrzymują, że rozwiązali zagadkę.

W przedstawionej przez siebie wersji odpowiedzialność za tę jedną z najbardziej tajemniczych spraw kryminalnych ostatnich lat mogą nosić… pracownicy firmy sprzątającej. Pojazd, którym się poruszali był – jako jeden z niewielu – w okolicy miejsca, w którym po raz ostatni raz widziano Iwonę Wieczorek.

Według detektywów wśród worków na śmieci widać ciało kobiety. To właśnie starają się udowodnić na zaprezentowanym przez siebie filmie. Przypominają również, że zeznania jednego z mężczyzn odbiegają znacznie od wyjaśnień jego kolegów. –Niespójności te należało wyjaśnić już kilka lat temu, ponieważ w naszej opinii były one rażące i oczywiste oraz mogły wskazywać na okoliczność fałszywego składania zeznań – twierdzą.  

Zgromadzone informacje biuro „Lampart” przekazano do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

Warto poczytać

 1. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 2. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 3. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 4. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 5. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 6. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 7. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 8. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook