Jedynie prawda jest ciekawa


PO wyrzuca z partii, z Nowoczesnej odchodzą sami. Wzmocnią PiS? Pierwszy transfer niemal pewny!

11.01.2018
26827614170245813736190485331885o
PO wyrzuca z partii, z Nowoczesnej odchodzą sami. Wzmocnią PiS? Pierwszy transfer niemal pewny!

Po zawieszeniu swojego członkostwa w Nowoczesnej przez Joannę Scheuring-Wielgus, Joannę Schmidt i Krzysztofa Mieszkowskiego, partia może mieć kolejny problem. Jeden z jej parlamentarzystów ma dołączyć do Zbigniewa Gryglasa w Porozumieniu - wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy partii Jarosława Gowina.

Do Porozumienia ma dołączyć poseł Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. W środowym głosowaniu w sprawie odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego aborcję obywatelskiego projektu ustawy "Ratujmy Kobiety" jako jedyny z posłów tej partii wstrzymał się od głosu.

O zmianę barw klubowych posła Pudłowskiego zapytaliśmy Zbigniewa Gryglasa z Porozumienia. – Nie mam informacji na ten temat, natomiast nie zdziwiłoby mnie to. Pan poseł demonstruje konserwatywne poglądy w Nowoczesnej – odpowiedział Gryglas.

Według informacji, którą otrzymaliśmy od naszego informatora, do transferu Pudłowskiego miało dojść równocześnie z przejściem do Zjednoczonej Prawicy posła Zbigniewa Gryglasa, do czego ostatecznie nie doszło. – Nie uczestniczyłem w tych rozmowach, nie wiem nic o nich – ucina krótko Gryglas. Inny z działaczy Porozumienia również przekonuje, że do tej pory rozmowy z posłem Pudłowskim nie miały miejsca, a Zbigniew Gryglas od początku miał samotnie przejść do Zjednoczonej Prawicy.

- Ma poglądy Republikańskie, prywatnie wielu osobom przyznawał się do tego, że im zazdrości, że mogą swobodnie wyrażać te poglądy – przekazał nam anonimowo jeden z działaczy Porozumienia. Jak dodaje, nie wiadomo jak po transferze wyglądałaby pozycja nowego posła. W tym regionie partia Jarosława Gowina ma już swojego posła – Artura Zasadę, a także wiceprezesa Porozumienia, byłego działacza partii Wolność – Roberta Anackiego. Transfer Pudłowskiego mógłby więc spowodować w Lubuskim bitwę o miejsce na liście wyborczej w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Paweł Pudłowski w 2015 roku był liderem listy Nowoczesnej w regionie lubuskim, uzyskując 16 716 głosów. Jest przewodniczącym Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

kh

Warto poczytać

 1. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 2. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook