Jedynie prawda jest ciekawa


PO wyrzuca z partii, z Nowoczesnej odchodzą sami. Wzmocnią PiS? Pierwszy transfer niemal pewny!

11.01.2018
26827614170245813736190485331885o
PO wyrzuca z partii, z Nowoczesnej odchodzą sami. Wzmocnią PiS? Pierwszy transfer niemal pewny!

Po zawieszeniu swojego członkostwa w Nowoczesnej przez Joannę Scheuring-Wielgus, Joannę Schmidt i Krzysztofa Mieszkowskiego, partia może mieć kolejny problem. Jeden z jej parlamentarzystów ma dołączyć do Zbigniewa Gryglasa w Porozumieniu - wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy partii Jarosława Gowina.

Do Porozumienia ma dołączyć poseł Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. W środowym głosowaniu w sprawie odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego aborcję obywatelskiego projektu ustawy "Ratujmy Kobiety" jako jedyny z posłów tej partii wstrzymał się od głosu.

O zmianę barw klubowych posła Pudłowskiego zapytaliśmy Zbigniewa Gryglasa z Porozumienia. – Nie mam informacji na ten temat, natomiast nie zdziwiłoby mnie to. Pan poseł demonstruje konserwatywne poglądy w Nowoczesnej – odpowiedział Gryglas.

Według informacji, którą otrzymaliśmy od naszego informatora, do transferu Pudłowskiego miało dojść równocześnie z przejściem do Zjednoczonej Prawicy posła Zbigniewa Gryglasa, do czego ostatecznie nie doszło. – Nie uczestniczyłem w tych rozmowach, nie wiem nic o nich – ucina krótko Gryglas. Inny z działaczy Porozumienia również przekonuje, że do tej pory rozmowy z posłem Pudłowskim nie miały miejsca, a Zbigniew Gryglas od początku miał samotnie przejść do Zjednoczonej Prawicy.

- Ma poglądy Republikańskie, prywatnie wielu osobom przyznawał się do tego, że im zazdrości, że mogą swobodnie wyrażać te poglądy – przekazał nam anonimowo jeden z działaczy Porozumienia. Jak dodaje, nie wiadomo jak po transferze wyglądałaby pozycja nowego posła. W tym regionie partia Jarosława Gowina ma już swojego posła – Artura Zasadę, a także wiceprezesa Porozumienia, byłego działacza partii Wolność – Roberta Anackiego. Transfer Pudłowskiego mógłby więc spowodować w Lubuskim bitwę o miejsce na liście wyborczej w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Paweł Pudłowski w 2015 roku był liderem listy Nowoczesnej w regionie lubuskim, uzyskując 16 716 głosów. Jest przewodniczącym Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

kh

Warto poczytać

 1. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 2. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 3. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 4. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 5. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 6. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 7. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook