Jedynie prawda jest ciekawa


PO wyrzuca z partii, z Nowoczesnej odchodzą sami. Wzmocnią PiS? Pierwszy transfer niemal pewny!

11.01.2018
26827614170245813736190485331885o
PO wyrzuca z partii, z Nowoczesnej odchodzą sami. Wzmocnią PiS? Pierwszy transfer niemal pewny!

Po zawieszeniu swojego członkostwa w Nowoczesnej przez Joannę Scheuring-Wielgus, Joannę Schmidt i Krzysztofa Mieszkowskiego, partia może mieć kolejny problem. Jeden z jej parlamentarzystów ma dołączyć do Zbigniewa Gryglasa w Porozumieniu - wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy partii Jarosława Gowina.

Do Porozumienia ma dołączyć poseł Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. W środowym głosowaniu w sprawie odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego aborcję obywatelskiego projektu ustawy "Ratujmy Kobiety" jako jedyny z posłów tej partii wstrzymał się od głosu.

O zmianę barw klubowych posła Pudłowskiego zapytaliśmy Zbigniewa Gryglasa z Porozumienia. – Nie mam informacji na ten temat, natomiast nie zdziwiłoby mnie to. Pan poseł demonstruje konserwatywne poglądy w Nowoczesnej – odpowiedział Gryglas.

Według informacji, którą otrzymaliśmy od naszego informatora, do transferu Pudłowskiego miało dojść równocześnie z przejściem do Zjednoczonej Prawicy posła Zbigniewa Gryglasa, do czego ostatecznie nie doszło. – Nie uczestniczyłem w tych rozmowach, nie wiem nic o nich – ucina krótko Gryglas. Inny z działaczy Porozumienia również przekonuje, że do tej pory rozmowy z posłem Pudłowskim nie miały miejsca, a Zbigniew Gryglas od początku miał samotnie przejść do Zjednoczonej Prawicy.

- Ma poglądy Republikańskie, prywatnie wielu osobom przyznawał się do tego, że im zazdrości, że mogą swobodnie wyrażać te poglądy – przekazał nam anonimowo jeden z działaczy Porozumienia. Jak dodaje, nie wiadomo jak po transferze wyglądałaby pozycja nowego posła. W tym regionie partia Jarosława Gowina ma już swojego posła – Artura Zasadę, a także wiceprezesa Porozumienia, byłego działacza partii Wolność – Roberta Anackiego. Transfer Pudłowskiego mógłby więc spowodować w Lubuskim bitwę o miejsce na liście wyborczej w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Paweł Pudłowski w 2015 roku był liderem listy Nowoczesnej w regionie lubuskim, uzyskując 16 716 głosów. Jest przewodniczącym Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

kh

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 8. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook