Jedynie prawda jest ciekawa


Rozpacz na portalu Tomasza Lisa: PiS będzie rządził do 2031 roku!

29.06.2017

Ależ niespodzianka! Natemat.pl przewiduje, że Prawo i Sprawiedliwość może rządzić aż do 2031 roku. Jakie argumenty za tym przemawiają? Zdaniem publicysty portalu Tomasz Lisa są to m.in. dobre wyniki gospodarcze, rewelacyjne programy socjalne rządu, twarda polityka imigracyjna i słabość opozycji. Tylko dlaczego wizja PiS rządzącego przez kilka kolejnych kadencji określana jest mianem „kasandrycznej”? Hmm…

- Ostatnie sondaże, zarówno te dotyczące preferencji partyjnych jak i wyborów prezydenckich pokazują, że PiS i Andrzej Duda nie mają dzisiaj z kim przegrać. Że po dwóch latach sprawowania władzy obóz rządzący cieszy się nawet większym poparciem niż w dniu ostatnich wyborów. Niektórzy politycy PiS butnie zapowiadali po zdobyciu władzy, że będą rządzić kilka kadencji, nawet do 2031 roku. Czy taki scenariusz jest możliwy? – pyta w natemat.pl Jarosław Karpiński.

I odpowiada: tak, po możliwe a nawet prawdopodobne! Jest ku temu sześć powodów. Po pierwsze „niskie bezrobocie i dobra koniunktura gospodarcza”, które mają być wiatrem w żagle PiS. Autor (ze smutkiem?) przytacza dane wskazujące na świetną kondycję gospodarki pod rządami PiS. Wzrost gospodarczy, optymizm konsumentów, dobre nastroje inwestorów - tych faktów po prostu nie można unieważnić.

- Mimo straszenia przez opozycję programy obniżenia wieku emerytalnego i Rodzina 500 plus nie zrujnowały budżetu. Ten drugi – wprost przeciwnie – napędza gospodarkę i praktycznie wyeliminował biedę i skrajne ubóstwo wśród dzieci – przyznaje Karpiński, uznając programy socjalne PiS za drugi powód, dzięki któremu partia Jarosława Kaczyńskiego może utrzymać się przy władzy przez całą następną dekadę. No i trudno się nie zgodzić – rząd wreszcie coś daje i pomaga, a nie tylko nawołuje do zaciskania pasa. Tego w III RP nie było.

Polakom podoba się również twarda postawa PiS wobec kryzysu imigracyjnego. Rząd mówi twarde „nie” dla relokacji imigrantów i zapewnia, że na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo własnych obywateli. Oczywiście według natemat.pl taka polityka to „straszenie obcymi, podsycanie lęków i cyniczne zarządzanie strachem Polaków”, ale przecież islamski terror jest faktem a nie bajką – wystarczy spojrzeć na Paryż, Brukselę czy Londyn.

Czwarty powód dominacji PiS to dążenie tej partii do stworzenie silnego państwa, które będzie działało zgodnie z polskim interesem narodowym, będzie chroniło obywateli, budowało poczucie tożsamości i dumy z naszej historii.

- Utrwalaniu władzy służy także dowartościowywanie przez PiS prowincji, Polski B i C. Prezydent i liderzy partii rządzącej non stop prowadzą kampanię odwiedzając najmniejsze nawet gminy i wsie, by pokazać, że są wśród ludzi i że pamiętają komu zawdzięczają zwycięstwo. Najbliższy kongres PiS nieprzypadkowo odbędzie się w malutkiej Przysusze – zauważa Karpiński.

PiS ma rządzić do 2031 roku także dlatego, że opozycja jest słaba, elitarna i oderwana od rzeczywistych problemów ludzi. To prawda – wystarczy poczytać filipiki masowo tworzone chociażby przez jednego z duchowych liderów obozu III RP Tomasza Lisa…

Szósty punkt analizy Karpińskiego nosiły tytuł „inne czyli ekshumacje, defetyzm, symetryzm, wsparcie Trumpa dla PiS i okres wakacyjny”. No cóż, nawet wakacje sprzyjają PiS, zwłaszcza, że dzięki programowi 500 plus wiele rodzin znowu będą miały po raz pierwszy okazję spędzić wakacje nad morzem czy w górach.

Koniec wywodu opublikowanego w natemat.pl przynosi zszokowanym czytelnikom tego portalu promyk nadziei:

- PiS nie ma na razie z kim przegrać, ale może przegrać sam ze sobą. Poza tym polska polityka jest nieprzewidywalna i może na nią w każdej chwili zadziałać "efekt motyla" – rozmarza się Karpiński.

A jak będzie naprawdę? Wszystko w rękach Polaków.

 

 

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 3. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 4. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 5. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 6. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 7. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook