Jedynie prawda jest ciekawa


Rozpacz na portalu Tomasza Lisa: PiS będzie rządził do 2031 roku!

29.06.2017

Ależ niespodzianka! Natemat.pl przewiduje, że Prawo i Sprawiedliwość może rządzić aż do 2031 roku. Jakie argumenty za tym przemawiają? Zdaniem publicysty portalu Tomasz Lisa są to m.in. dobre wyniki gospodarcze, rewelacyjne programy socjalne rządu, twarda polityka imigracyjna i słabość opozycji. Tylko dlaczego wizja PiS rządzącego przez kilka kolejnych kadencji określana jest mianem „kasandrycznej”? Hmm…

- Ostatnie sondaże, zarówno te dotyczące preferencji partyjnych jak i wyborów prezydenckich pokazują, że PiS i Andrzej Duda nie mają dzisiaj z kim przegrać. Że po dwóch latach sprawowania władzy obóz rządzący cieszy się nawet większym poparciem niż w dniu ostatnich wyborów. Niektórzy politycy PiS butnie zapowiadali po zdobyciu władzy, że będą rządzić kilka kadencji, nawet do 2031 roku. Czy taki scenariusz jest możliwy? – pyta w natemat.pl Jarosław Karpiński.

I odpowiada: tak, po możliwe a nawet prawdopodobne! Jest ku temu sześć powodów. Po pierwsze „niskie bezrobocie i dobra koniunktura gospodarcza”, które mają być wiatrem w żagle PiS. Autor (ze smutkiem?) przytacza dane wskazujące na świetną kondycję gospodarki pod rządami PiS. Wzrost gospodarczy, optymizm konsumentów, dobre nastroje inwestorów - tych faktów po prostu nie można unieważnić.

- Mimo straszenia przez opozycję programy obniżenia wieku emerytalnego i Rodzina 500 plus nie zrujnowały budżetu. Ten drugi – wprost przeciwnie – napędza gospodarkę i praktycznie wyeliminował biedę i skrajne ubóstwo wśród dzieci – przyznaje Karpiński, uznając programy socjalne PiS za drugi powód, dzięki któremu partia Jarosława Kaczyńskiego może utrzymać się przy władzy przez całą następną dekadę. No i trudno się nie zgodzić – rząd wreszcie coś daje i pomaga, a nie tylko nawołuje do zaciskania pasa. Tego w III RP nie było.

Polakom podoba się również twarda postawa PiS wobec kryzysu imigracyjnego. Rząd mówi twarde „nie” dla relokacji imigrantów i zapewnia, że na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo własnych obywateli. Oczywiście według natemat.pl taka polityka to „straszenie obcymi, podsycanie lęków i cyniczne zarządzanie strachem Polaków”, ale przecież islamski terror jest faktem a nie bajką – wystarczy spojrzeć na Paryż, Brukselę czy Londyn.

Czwarty powód dominacji PiS to dążenie tej partii do stworzenie silnego państwa, które będzie działało zgodnie z polskim interesem narodowym, będzie chroniło obywateli, budowało poczucie tożsamości i dumy z naszej historii.

- Utrwalaniu władzy służy także dowartościowywanie przez PiS prowincji, Polski B i C. Prezydent i liderzy partii rządzącej non stop prowadzą kampanię odwiedzając najmniejsze nawet gminy i wsie, by pokazać, że są wśród ludzi i że pamiętają komu zawdzięczają zwycięstwo. Najbliższy kongres PiS nieprzypadkowo odbędzie się w malutkiej Przysusze – zauważa Karpiński.

PiS ma rządzić do 2031 roku także dlatego, że opozycja jest słaba, elitarna i oderwana od rzeczywistych problemów ludzi. To prawda – wystarczy poczytać filipiki masowo tworzone chociażby przez jednego z duchowych liderów obozu III RP Tomasza Lisa…

Szósty punkt analizy Karpińskiego nosiły tytuł „inne czyli ekshumacje, defetyzm, symetryzm, wsparcie Trumpa dla PiS i okres wakacyjny”. No cóż, nawet wakacje sprzyjają PiS, zwłaszcza, że dzięki programowi 500 plus wiele rodzin znowu będą miały po raz pierwszy okazję spędzić wakacje nad morzem czy w górach.

Koniec wywodu opublikowanego w natemat.pl przynosi zszokowanym czytelnikom tego portalu promyk nadziei:

- PiS nie ma na razie z kim przegrać, ale może przegrać sam ze sobą. Poza tym polska polityka jest nieprzewidywalna i może na nią w każdej chwili zadziałać "efekt motyla" – rozmarza się Karpiński.

A jak będzie naprawdę? Wszystko w rękach Polaków.

 

 

Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

 3. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 4. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 5. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 6. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 7. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 8. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook