Jedynie prawda jest ciekawa


Rozmowny lider ludowców

04.10.2012

Waldemar Pawlak chce rozmawiać z opozycją. Ta do jego propozycji podchodzą z nieufnością. Ale większość pozakoalicyjnych klubów pewnie się z nim spotka - informuje "Rzeczpospolita".

Wicepremier i lider ludowców od dwóch dni deklaruje chęć spotkania się z każdym z liderów partii opozycyjnych. Ci jednak są podzieleni. Część  nie do końca wierzy w czyste intencje Pawlaka. Platforma konsekwentnie sprawę bagatelizuje.

Jak informują media - szef PSL chce zaprosić do rozmów szefów partii opozycyjnych. Chodzi o poszukiwanie wspólnych rozwiązań na czasy gospodarczego spowolnienia. PSL zamierza skupić się na wspólnych punktach w programach poszczególnych ugrupowań opozycyjnych i swoim.

Trwa ustalanie terminów ewentualnych rozmów. Wiadomo, że odbędą się indywidualnie, bez kamer i mediów. – Jedno wspólne spotkanie byłoby nieproduktywne – mówił wczoraj Pawlak.

Chęć spotkania wyraził już Ruch Palikota. Otwarta na wszelkie spotkania jest także Solidarna Polska. Zdecydowanie na „nie" jest natomiast SLD. Decyzji nie podjęło jeszcze PiS. Szef klubu Mariusz Błaszczak podkreśla, że na razie politycy ich klubu żadnego zaproszenia nie dostali.

Część polityków PO złośliwie komentuje, że Pawlak nie przepuści okazji, by uszczypnąć Tuska, Rostowskiego i Platformy. Choć oficjalnie pomysły Pawlaka bagatelizują i podkreślają, że w decydujących głosowaniach PSL pozostaje lojalnym koalicjantem.  –PSL ma prawo rozmawiać, z kim chce i o czym chce. Dopóki w najważniejszych sprawach głosujemy zgodnie, to my w Platformie podchodzimy do wszystkiego spokojnie – mówi w rozmowie z "Rz" Krzysztof Kwiatkowski (PO).

ansa /Rzeczpospolita

[fot. PAP/ L.Szymański]

Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

 3. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 4. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 5. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 6. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 7. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 8. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook