Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rozmowny lider ludowców

04.10.2012

Waldemar Pawlak chce rozmawiać z opozycją. Ta do jego propozycji podchodzą z nieufnością. Ale większość pozakoalicyjnych klubów pewnie się z nim spotka - informuje "Rzeczpospolita".

Wicepremier i lider ludowców od dwóch dni deklaruje chęć spotkania się z każdym z liderów partii opozycyjnych. Ci jednak są podzieleni. Część  nie do końca wierzy w czyste intencje Pawlaka. Platforma konsekwentnie sprawę bagatelizuje.

Jak informują media - szef PSL chce zaprosić do rozmów szefów partii opozycyjnych. Chodzi o poszukiwanie wspólnych rozwiązań na czasy gospodarczego spowolnienia. PSL zamierza skupić się na wspólnych punktach w programach poszczególnych ugrupowań opozycyjnych i swoim.

Trwa ustalanie terminów ewentualnych rozmów. Wiadomo, że odbędą się indywidualnie, bez kamer i mediów. – Jedno wspólne spotkanie byłoby nieproduktywne – mówił wczoraj Pawlak.

Chęć spotkania wyraził już Ruch Palikota. Otwarta na wszelkie spotkania jest także Solidarna Polska. Zdecydowanie na „nie" jest natomiast SLD. Decyzji nie podjęło jeszcze PiS. Szef klubu Mariusz Błaszczak podkreśla, że na razie politycy ich klubu żadnego zaproszenia nie dostali.

Część polityków PO złośliwie komentuje, że Pawlak nie przepuści okazji, by uszczypnąć Tuska, Rostowskiego i Platformy. Choć oficjalnie pomysły Pawlaka bagatelizują i podkreślają, że w decydujących głosowaniach PSL pozostaje lojalnym koalicjantem.  –PSL ma prawo rozmawiać, z kim chce i o czym chce. Dopóki w najważniejszych sprawach głosujemy zgodnie, to my w Platformie podchodzimy do wszystkiego spokojnie – mówi w rozmowie z "Rz" Krzysztof Kwiatkowski (PO).

ansa /Rzeczpospolita

[fot. PAP/ L.Szymański]

Słowa kluczowe:

Waldemar Pawlak

,

rozmowy

,

PSL

,

PiS

,

koalicjant

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook