Jedynie prawda jest ciekawa


Zamieszanie wokół Rostowskiego. Złożył dymisję?

20.08.2013

Czy to już koniec rządowej kariery Jacka Rostowskiego? Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że minister finansów podał się do dymisji. Jednak premier Donald Tusk na Twitterze zapewnia, że nie jest to prawdą. Rząd się sypie?

Ogromne zamieszanie wokół Jacka Rostowskiego. Czy minister finansów podał się do dymisji? Tak twierdzi tygodnik "Newsweek", powołując się na dwa niezależne źródła. Z nieoficjalnych doniesień gazety wynikać ma, że rezygnację złożył kilka godzin temu. Jednak wieczorem premier Donald Tusk poinformował na portalu społecznościowym, że wiadomości tygodnika są nieprawdziwe, a o żadnej dymisji nie ma mowy.

W mediach od kilku dni pojawiały się informacje o możliwej zmianie na stanowisku ministra finansów. Agencja Reutersa podawała, że Rostowski wraz z minister Muchą oraz ministrem Korolcem mają zostać odwołani w czasie jesiennej rekonstrukcji rządu. Reuters swoje wiadomości miał pozyskać w źródłach "zbliżonych do premiera".

Politycy Platformy Obywatelskiej również od kilku dni konsekwentnie dementują informacje o możliwej dymisji ministra. Tydzień temu rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że na razie nic nie wskazuje na to, by wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski miał stracić swoje stanowisko. Sam Donald Tusk unikał jasnych wypowiedzi na ten temat, nie dementując jednak doniesień dotyczących możliwej zmiany na stanowisku szefa resortu finansów. Odmówił komentarza, zaznaczając, że wiadomości o dymisji Rostowskiego "to plotka".

Na razie nie wiadomo, kto miałby szanse objąć resort finansów, jeśli premier Tusk przyjmie dymisję Rostowskiego. Media spekulowały, że następcą Rostowskiego może być Janusz Lewandowski - obecnie unijny komisarz ds. programowania finansowego i budżetu, lub były premier i doradca ekonomiczny Donalda Tuska Jan Krzysztof Bielecki. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano także Dariusza Rosatiego.

Jednak wydaje się, że premier może mieć trudności ze znalezieniem następcy dla Rostowskiego. Konieczność nowelizowania budżetu na rok 2013 pokazała, że z polskimi finansami publicznymi jest źle. Czy ktoś będzie musiał uporać się z bałaganem po Rostowskim?

TK

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Zainteresował Cię artykuł? Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 3. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 4. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 5. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 6. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 7. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 8. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook