Jedynie prawda jest ciekawa


Rosjanie mają wprawę w organizowaniu zamachów

13.06.2012

Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni. Po upadku Związku Sowieckiego Polska - w oczach Moskwy - miała czelnośc zrzucić rosyjskie jarzmo, wstąpić do NATO, a potem wybrać prozachodniego przywódcę. Wszystko to było dla Rosji zniewagą - mówi w rozmowie z Gazetą Polską były oficer CIA dr Eugen Poteat.

Dr Poteat, długoletni wysoki oficer CIA i przewodniczący Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu  uważa, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu,  nie do wypadku.
- Wystarczy spojrzeć na historię Rosji - poczynając od przewrotu bolszewickiego i wielu morderstw, zamachów oraz zabójstw, których dokonywały rosyjskie służby specjalne - aby uświadomić sobie, że historia lubi sie powtarzać - twierdzi Poteat.
Według byłego oficera CIA "Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni". Jego zdaniem krajem tym rzadzą przede wszystkim byli oficerowie wywiadu i następcy tych, którzy mordowali w Katyniu. Wstąpienie Polski do Nato i wybór prozachodniego przywódcy (Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.) były dla Rosji zniewagą.

- W Smoleńsku  Rosja miała wszystko podane na tacy - całą znienawidzona delegację w jednym samolocie. Wprawa Rosjan w  powodowaniu katastrof lotniczych poprzez wprowadzanie w błąd załogi  pozwoliła im wykorzystać doskonałą okazję, by w jednym starannie  zorganizowanym wypadku lotniczym wyeliminować wszystkich uczestników delegacji i rozwiązywać wiele problemów. Podejrzany miał zatem - motyw i środki do dokonania tej strasznej zbrodni - podkreśla Poteat.

Według amerykańskiego eksperta stawką w zamachu było przejęcie kontroli nad Polską i umieszczenie na szczytach władzy prorosyjskich polityków. - Po katastrofie pełnię władzy w Polsce przejął obóz prorosyjski, który posłusznie wykonuje otrzymane polecenia -  mówi Poteat.

Według rozmówcy GP rosyjskie działania zaraz po katastrofie to typowe czynności mordercy, który próbuje zatrzeć ślady zbrodni, próbując zniszczyć lub ukryć kluczowe dowody. - Popełniające zbrodnię państwa mogą jednak w odróżnieniu od jednostek dość swobodnie mataczyć, zaciemniac sprawę, ukrywać fakty, kierować śledztwo na fłaszywe tory i forsować własną "oficjalną" wersję zdarzeń - nawet na arenie międzynarodowej - zaznacza były oficer CIA.

ansa, Gazeta Polska

[fot. Anna Sarzyńska]

 

 

 

Warto poczytać

 1. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 2. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 3. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 4. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 5. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 6. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 7. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 8. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook