Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosjanie mają wprawę w organizowaniu zamachów

13.06.2012

Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni. Po upadku Związku Sowieckiego Polska - w oczach Moskwy - miała czelnośc zrzucić rosyjskie jarzmo, wstąpić do NATO, a potem wybrać prozachodniego przywódcę. Wszystko to było dla Rosji zniewagą - mówi w rozmowie z Gazetą Polską były oficer CIA dr Eugen Poteat.

Dr Poteat, długoletni wysoki oficer CIA i przewodniczący Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu  uważa, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu,  nie do wypadku.
- Wystarczy spojrzeć na historię Rosji - poczynając od przewrotu bolszewickiego i wielu morderstw, zamachów oraz zabójstw, których dokonywały rosyjskie służby specjalne - aby uświadomić sobie, że historia lubi sie powtarzać - twierdzi Poteat.
Według byłego oficera CIA "Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni". Jego zdaniem krajem tym rzadzą przede wszystkim byli oficerowie wywiadu i następcy tych, którzy mordowali w Katyniu. Wstąpienie Polski do Nato i wybór prozachodniego przywódcy (Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.) były dla Rosji zniewagą.

- W Smoleńsku  Rosja miała wszystko podane na tacy - całą znienawidzona delegację w jednym samolocie. Wprawa Rosjan w  powodowaniu katastrof lotniczych poprzez wprowadzanie w błąd załogi  pozwoliła im wykorzystać doskonałą okazję, by w jednym starannie  zorganizowanym wypadku lotniczym wyeliminować wszystkich uczestników delegacji i rozwiązywać wiele problemów. Podejrzany miał zatem - motyw i środki do dokonania tej strasznej zbrodni - podkreśla Poteat.

Według amerykańskiego eksperta stawką w zamachu było przejęcie kontroli nad Polską i umieszczenie na szczytach władzy prorosyjskich polityków. - Po katastrofie pełnię władzy w Polsce przejął obóz prorosyjski, który posłusznie wykonuje otrzymane polecenia -  mówi Poteat.

Według rozmówcy GP rosyjskie działania zaraz po katastrofie to typowe czynności mordercy, który próbuje zatrzeć ślady zbrodni, próbując zniszczyć lub ukryć kluczowe dowody. - Popełniające zbrodnię państwa mogą jednak w odróżnieniu od jednostek dość swobodnie mataczyć, zaciemniac sprawę, ukrywać fakty, kierować śledztwo na fłaszywe tory i forsować własną "oficjalną" wersję zdarzeń - nawet na arenie międzynarodowej - zaznacza były oficer CIA.

ansa, Gazeta Polska

[fot. Anna Sarzyńska]

 

 

 

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook