Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosjanie mają wprawę w organizowaniu zamachów

13.06.2012

Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni. Po upadku Związku Sowieckiego Polska - w oczach Moskwy - miała czelnośc zrzucić rosyjskie jarzmo, wstąpić do NATO, a potem wybrać prozachodniego przywódcę. Wszystko to było dla Rosji zniewagą - mówi w rozmowie z Gazetą Polską były oficer CIA dr Eugen Poteat.

Dr Poteat, długoletni wysoki oficer CIA i przewodniczący Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu  uważa, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu,  nie do wypadku.
- Wystarczy spojrzeć na historię Rosji - poczynając od przewrotu bolszewickiego i wielu morderstw, zamachów oraz zabójstw, których dokonywały rosyjskie służby specjalne - aby uświadomić sobie, że historia lubi sie powtarzać - twierdzi Poteat.
Według byłego oficera CIA "Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni". Jego zdaniem krajem tym rzadzą przede wszystkim byli oficerowie wywiadu i następcy tych, którzy mordowali w Katyniu. Wstąpienie Polski do Nato i wybór prozachodniego przywódcy (Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.) były dla Rosji zniewagą.

- W Smoleńsku  Rosja miała wszystko podane na tacy - całą znienawidzona delegację w jednym samolocie. Wprawa Rosjan w  powodowaniu katastrof lotniczych poprzez wprowadzanie w błąd załogi  pozwoliła im wykorzystać doskonałą okazję, by w jednym starannie  zorganizowanym wypadku lotniczym wyeliminować wszystkich uczestników delegacji i rozwiązywać wiele problemów. Podejrzany miał zatem - motyw i środki do dokonania tej strasznej zbrodni - podkreśla Poteat.

Według amerykańskiego eksperta stawką w zamachu było przejęcie kontroli nad Polską i umieszczenie na szczytach władzy prorosyjskich polityków. - Po katastrofie pełnię władzy w Polsce przejął obóz prorosyjski, który posłusznie wykonuje otrzymane polecenia -  mówi Poteat.

Według rozmówcy GP rosyjskie działania zaraz po katastrofie to typowe czynności mordercy, który próbuje zatrzeć ślady zbrodni, próbując zniszczyć lub ukryć kluczowe dowody. - Popełniające zbrodnię państwa mogą jednak w odróżnieniu od jednostek dość swobodnie mataczyć, zaciemniac sprawę, ukrywać fakty, kierować śledztwo na fłaszywe tory i forsować własną "oficjalną" wersję zdarzeń - nawet na arenie międzynarodowej - zaznacza były oficer CIA.

ansa, Gazeta Polska

[fot. Anna Sarzyńska]

 

 

 

Warto poczytać

 1. 1ae88bf8177527f9ec66e8736696wizerunkisejmpolicja 23.01.2017

  Zieliński o publikacji wizerunków sprzed Sejmu

  "Chcę wyraźnie powiedzieć, że policja nie opublikowała wizerunku wszystkich osób. Są podstawy, aby poszukiwać tych, którzy są podejrzewani o złamanie prawa”.

 2. mag22 23.01.2017

  Magierowski: Od prezydenta USA zależy najwięcej

  Magierowski, który był w poniedziałek gościem radia TOK FM, podkreślił, że ma nadzieję, iż jeszcze w tym roku dojdzie do rozmowy Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

 3. 20070111obradysejmusalaplenarna1 23.01.2017

  Sondaż IBRiS: PiS może rządzić samodzielnie

  Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej", po zakończeniu przez opozycję protestu w Sejmie, wynika, że PiS zyskał od listopada aż 8 proc. poparcia.

 4. care-9286531280 23.01.2017

  Radziwiłł: Pacjent zaopiekowany w całości

  "Koncepcja sieci szpitali się nieco zmieniła. Myślę, że jest ona zdecydowanie bardziej przyjazna dla tych, którzy będą w niej uczestniczyć".

 5. 20017123 23.01.2017

  Kaczyński: "Będziemy próbowali przekonać TK"

  - Bierzemy pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dot. kadencyjności - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 6. prezespisjkaczynski 22.01.2017

  Prezes PiS: Dwukadencyjność ma ograniczyć układy

  "Struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna" – mówił Jarosław Kaczyński do działaczy PiS w Opolu.

 7. mid-epa05740012 22.01.2017

  Spotkanie Duda-Trump możliwe wiosną w Brukseli

  "Niewykluczone, że pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce w Brukseli wiosną tego roku podczas nadzwyczajnego szczytu NATO”.

 8. 221117 22.01.2017

  Kaczyński: Chętnie przyjmę pomoc Trumpa

  - Chętnie przyjąłbym pomoc Donalda Trumpa w sprowadzeniu wraku Tupolewa z Rosji, ale ja zawsze uważałem, że w tej sprawie musimy liczyć przed wszystkim na siebie - powiedział prezes PiS.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook